Sıvı Detoksu İle En Kalıcı Şekilde Kaç Kilo Verilir?

Sıvı detoksu denildiğinde benim ilk aklıma su ile kilo vermek geliyor.Zayıflayabilmek için en önemli araç diyet yapmaktır ve bu diyet yöntemlerinin hemen hemen hepsinin bol su içmeyi tavsiye ettiği bilinir. Bol su içerek diyet yapmak, zehirli atıkların da vücudu terk etmesini sağlayabilmektedir. Zehirli metabolizma atıkları vücudu terk ettiğinde, hormonal dengeye ulaşmanın daha kolay olduğu bilinmektedir. Sağlıklı olmak içi ve diyete destek için bir insan 3 litre su içmelidir.Bu da yaklaşık olarak 12 bardak suya karşılık gelmektedir. Diyet uygularken bol su içilmediğinde, vücuttaki yağ tabakalarından çözülmeler başlayamaz ve kalıcı kilo vermek işlemi sağlanamaz. Besin olmadan birkaç gün yaşam sürdürülebildiği halde, su olmadan yaşamı birkaç gün idame ettirmek mümkün değildir. Bu nedenlerle su içmek ve diyet birbiri ile kardeştir ve birbirlerinden ayrılamazlar.
Karpuz diyetinin en önemli avantajı karpuz yerken, karpuzun yapısındaki bol miktarda suyun, hem de vücudun su ihtiyacını karşılıyor olmasıdır. İdrar rengi açık oluncaya kadar su içilmesi birçok tıp hekiminin ve diyetisyenin tavsiyesidir. 

Yağ hücrelerinin yakılmasında egzersiz ile birlikte bolca su kullanılmakta olduğundan, kilo verirken bolca su kaybedilir. Yakım işleminin devam edebilmesi ve kalıcı yağ depolarından yağ eksiltilmesi için mutlaka ve mutlaka yoğun miktarda su içilmelidir. Kalıcı yağ depoları yakılmaya başladıktan sonra, diyet programınıza aynı hızla devam ettiğinizde, çok hızlı bir şekilde kilo vermeye devam edeceğinizi aklınızdan çıkarmayın.Ancak su diyetinin zararları na bakarsak; bu diyeti kolay diye abartıp, ölümlere bile neden olduğu görülmüştür. Buradaki   ve burdaki örnekte, malesef ölümlü vakalar görülmüştür. Her diyette olduğu gibi diyetlerimizi bilinçli yapmamız gerekmektedir. Hangi diyeti yaparsak yapalım abartma maya ve günlük kalori ihtiyacımızı almaya özen göstermeliyiz.Tüm bu bilgiler neticesinde de sıvı tedoksu ile aşağı yukarı ayda 5-7 kilo arası verebilmek mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Bütün diyet makalelerimiz de belirttiğimiz gibi neden kilo alıyorum yazımızı inceleyerek önce beslenme alışkanlığınızda ki yanlışları bulmanızı ve ona göre  hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.Su diyeti ile zayıflayanlar ; lütfen bu yazımızın altında yorumlarınızı paylaşın ve diğer arkadaşlarımıza örnek olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar