Ayranla Zayıflama.Bakın Ayran Nasıl Zayıflatıyor:)

Son dönemlerde aşırı kilo sorunu olanların sayısının ve konuyla ilgili şikâyetlerin gittikçe arttığını görüyoruz. Fazla kilolarını dert eden kadınlar ve erkekler diyet ve spor yapmanın yanında bu kilolardan kurtulmak için daha farklı çarelerde de başvuruyor. Zayıflamak isteyen kadın ve erkeklerin başvurduğu bu yöntemlerden birisi de ayranla zayıflama yöntemi. Peki, geleneksel içeceklerimizden birisi olan ayran kilo verdirir mi ya da ayranla nasıl zayıflanıyor? 

Ayran Nasıl Kilo Verdirir?

Öncelikle ayranın protein ve kalsiyum açısından oldukça zengin bir içecek olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. İçerdiği protein ve kalsiyum hem kişiyi tok tutuyor hem de kişiye gün içinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlıyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan ayran vücutta yağ yakışını artırıyor ve bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Kilo problemi yaşayan kadın ve erkeklerin sürekli şikâyet ettikleri şişkinlik hissinin asıl sebebinin ödem ve toksin olduğunu düşünürsek, ayran bu ödem ve toksinin atılması için birebir.Bu arada soda ayran diyeti yazımı okumadıysanız eğer göz atmanızı tavsiye ederim:)


Ayran Diyeti Nasıl Yapılır?

 Ayranla zayıflama tek başına bir diyet gibi uygulanabildiği gibi mevcut diyetin içinde de kullanılabiliyor. Elbette ki belirtilen dozlarda ve yöntemlerle ve mümkünse diyetisyen kontrolünde yapılması gerekiyor.  Ayranla zayıflamak isteyenler için çok önemli 2 nokta var. Birincisi içilecek ayranın ev yapımı yoğurttan yapılmış olması ya da yağsız yani light olması sonuçları çok etkiliyor. İkincisi ise her ne kadar toplum olarak damak tadımız ayranı tuzlu olarak içmeye alışkın olsa da ayranla zayıflarken kesinlikle tuz kullanmamak gerekiyor. Çünkü tuz vücutta ödeme sebep olan başlıca etkenlerden birisi. Ayranla zayıflama yönteminde isteğe bağlı olarak ayranın içine nane, dereotu gibi i çeşitli baharatlar eklenebiliyor. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3’er bardakla başlanan ayran diyetinde birinci ve ikinci günde yaklaşık 9 bardak ayran içiliyor. 3. günden 7. Günün sonuna kadar sabah 2 bardak,  öğle 2 bardak ve akşam 1 bardak olarak devam ediyor yani günde 5 bardak. Tam 1 hafta boyunca bu şekilde içilen ayrana 1 hafta kullanımdan sonra 1 hafta ara veriliyor. İstenen etkiler sağlanmamışsa tekrar aynı şekilde 1 hafta daha içiliyor. Ayranı içine buğday nohut gibi bakliyatlar ve salatalık ekleyerek çorba şeklinde içmek de mümkün. Ayran çorbası adı verilen bu karışım ise 2 günlük kullanım için hazırlanıyor ve 2 gün boyunca 2 şer saat arayla sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar içiliyor. 2 günün sonunda 2 hafta ara verilmesi gereken bu yöntem istenen etkiler alınmamışsa 2 hafta sonra tekrar edilebiliyor. Ayranla kilo verme sırasında bol bol su içilmesi sonuçlar üzerinde olumlu etkiler yaratırken mevcut diyet programının da harfi harfine uygulanması gerekiyor. 
Ayrıca ayran ile beraberinde spor yapmak elbette ki zayıflamaya çalışan kadın ve erkekler için çok önemli. Bol su tüketimi ve spor metabolizmayı hızlandırıp, ödemin atılmasına yardımcı oluyor ve zayıflama sürecinde kişinin işini kolaylaştırıyor.Okuyucularımız arasında ayran ile kilo verdim diyen varsa eğer lütfen değerli yorumlarını bizimle paylaşırsa çok seviniriz:)Bu yazımı okuyanlar "Limonlu Maden Suyu İle Hızlı Kilo Verme Yöntemim" isimli konumu da okudular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar