Alın Size En Kolay Yapılan Diyet Listesi :)

Kilo problemi bildiğimiz gibi günümüzde dünyanın en büyük problemlerinden biri. Bu güne kadar kilo vermek için çeşitli yollar denedik. Aç kalma, bitki çayları hatta zayıflatıcı ilaçlar bile. Sağlığımızı ciddi şekilde tehdit eden bu unsurları bir kenara bırakalım ve ‘En kolay diyet listesi nedir?’ konusuna gelelim. Kilo vermek isteyenler için limon doğal bir yağ yakıcı olmasıyla diyet listelerinin gözbebeği. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doğal yollarla kilo vermemiz en doğrusu.
 Hızlı kilo vermek bilindiği üzere insan sağlığın bozulmasına neden oluyor. Diyetisyenler haftada 2 kilo vermenin normal olacağını söylüyorlar. Haftada 3-4 kilo verdiren diyet listeleri de var olmakla birlikte en sağlıklı olanı haftada 2 kilo verilmesidir. Unutmamalıdır ki hızlı verilen kilo hızlı alınır. Vücut yağlarının yakılması, ödem ve taksitlerin atılmasını sağlayan limon kürü diyeti sayesinde kalıcı ve kolay olarak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Limon diyetinin nasıl yapıldığına gelecek olursak öncelikle sadece limonun suyu değil limonun kabuğu da en az suyu kadar önemlidir. Hem kilo vermenize yardım eden limon hem de vücuttan ödem attırıcı özelliğe sahiptir. Limon suyu hazırlamadan önce limonun kabuğunu da kullanacağımızdan dolayı 4 tane limonun kabuklarını iyice yıkayın ve her birini 4 parçaya ayırın. Böldüğünüz limonları 7 veya 8 bardak su kaynadıktan sonra hafif ılıyınca içine atın ve yine suyun içine 2-3 tane çubuk tarçın, 3 kaşık sirke (ev yapımı çok daha yararlı olacaktır), 1 tane rendelenmiş taze zencefil ve 8 dal taze nane katılıp bekletin. 

Bu karışımı sabah aç karnına tüketin ve buzdolabında muhafaza edin. Gün içinde ara öğünlerde de tüketebileceğiniz gibi ara öğünler için yeşil çay, ada çayı gibi farklı bitki çayları da tercih edebilirsiniz. Diyet esnasında her türlü paketlenmiş hazır gıdalardan uzak durulmalı oldukça doğal besinler tüketin. Sabahları mevsim meyvelerinin tüketimi de mutlaka olmalıdır. Bu diyet listesinde özellikle yağ yakıcı özelliğiyle bilinen yeşil elmayı tüketmekte fayda var. Yine diyet yaparken beyaz ekmek yerine esmer ekmek yemenizde fayda var. Lif bakımından zengin olan çavdar veya kepekli unla yapılmış ekmek tercih edebiliriz. Kalorisi yüksek olan pirinç, makarna yememeye dikkat etmelisiniz mesela beyaz pirinç yerine esmer pirinç kullanabilirsiniz. Patates bazı diyet listelerinde bulunuyor fakat kızartmasından da uzak durulmalı haşlanmış patates tüketmek ve bol sebze, yoğurt, az yağlı salata gibi kalorisi az ve doğal besinler tüketmek kilo vermenize katkıda bulunacaktır.
 Glikozlu, asitli, kalorisi yüksek, sağlığı tehdit eden hazır içecekler yenine limonata ayran maden suyu gibi içecekler tercih edilebilir. Vücudun en önemli ihtiyaçlarından biri olan suyu bol tüketin. Ev kadınları çalışan kadınlara nazaran daha hareketsiz yaşamaktadırlar. Evde bulunan malzemelerle bu diyeti kolaylıkla yapabilirler. Hareketli yaşam ve doğal yiyeceklerle hızlı, sağlıklı ve kolay şekilde zayıflamak mümkündür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar