İp Atlayarak Haftada Kaç Kilo Verilir? İp Atlayarak Zayıflanır Mı?

İp atlayarak haftada kaç kilo verileceği hep çok sorulan bir soru olmuştur. İp atlayarak zayıflayan var mı bende çok merak eder ve öğrenmek isterdim. Kilo vermek isteyip kilo veremeyen birçok insan var çevremde.  Cidden kilo vermek istemedikleri için hep kolay yönleri denemeyi seçtikleri için belirgin bir kilo kaybı göremiyorlar. Oysaki çok basit yöntemleri bir rutin haline getirir isek çok çabuk kilo verebiliriz. 
Bir hafta gibi bir sürede bir kilo vermek mümkündür. Ayrıca ek olarak çok bir diyet yapmaya gerek yok. Bunu ise evde kolaylıkla sağlayacağınız bir ip ile sağlamak mümkündür. Bir atlama ipi edinir iseniz ve günlük olarak ip atlamaya başlarsanız hem metabolizmanız hızlanacak hem kas oluşumu başlayacak hem de kilo vermeye başlayacaksınız. Kilo durumunuza ve ip atlama hızınıza göre kilo kaybetmeye başlayabilirsiniz.


İp Atlamak Kaç Kilo Verdirir?

Günlük bir saatlik ip atlama seanslarını evinizin herhangi bir yerinde yapabilir ve hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Eğer hızlı bir atlama ile bir saat ip atlarsanız günlük neredeyse 700 kalori yakabilirsiniz. 60 kilo bir kişi için 600 kaloriye, 70 kilo bir kişi için bir saat hızlı atlama yaklaşık 700 kaloriye, 80 kilo bir kişi için ise 800 kaloriye eşittir. Eğer günlük atlama miktarı değiştirilir ve artırılır ise bir hafta içinde 7000 kalori verilebilir. 7000 kalori bir kiloya eşittir. 7000 kaloriyi günlük 700 kalori yakarak on güne de yayabilirsiniz. Hiç zorlanmadan bu eğlenceli alışkanlığı spora dönüştürebilirsiniz. Günlük olarak süreyi artırır iseniz ciddi anlamda gözle görülür kilo vereceksiniz. Ayrıca spor mağazalarından çok uygun fiyatlara atlama ipi alabilirsiniz. Sizin için daha rahat bir spor olacak. Her yönden basit bir egzersiz yöntemi olan ip atlama kısa sürede kilo vermek isteyen kişiler için en basit ve etkili yöntem olmuştur. Birçok spor eğitmeni de ısınma amaçlı koşu ardından ip atlatarak kas oluşumuna zemin hazırlayıp esas bölümleri olan spora yönelmektedirler. 

Yaz öncesi kilo vermek istiyorum ve kilo vermem için uygun bir ortamım yok. Gün içinde tamamıyla meşgul olmam işleri daha da zorlaştırıyor. Ama ip atmaya başladığımdan beri hem kalori yakıp hem de spor salonları için para vermeme gerek yok. Temin ettiğim ip, ip atlama için geliştirildiği için kıvrılma veya dolaşma gibi bir sıkıntı çıkarmıyor. 
Benim evde önerebileceğim cidden etkili yöntemin birisi ip atlamadır. İp atladıktan sonra beş dakikalık açma germe yapılır ise oluşabilecek kas ağrılarının önüne geçilebilir. Kas ağrıları ilk iki gün belirgin olacaktır ama sevinmelisiniz çünkü kas oluşumu artıkça yağlarınızdan kurtuluyorsunuz demektir. İp atlamaya öncelikle orta hızda başlayıp her geçen gün artırmalısınız. Unutmayın her ne kadar hızlı olursa o kadar yararlı.Sizlerde ip atlayarak kilo verdim diyorsanız eğer lütfen konumuza yorumlarınızı yapmayı unutmayın:)

Yorumlar

Popüler Yayınlar