Limonlu Su Bakın Nasıl Göbek Yağlarımı Eritti :)

Kilo sorunu olanların kolay yoldan zayıflamak için başvurduğu yöntemlerden birisi de limonla zayıflama yöntemidir. Ancak limon tek başına kullanıldığında hızlı kilo vermeye ya da zayıflamaya çok da yardımcı olmaz. Fakat dolaylı yollardan kullanılırsa zayıflama sürecinde özellikle göbek eritmede oldukça olumlu etkileri vardır.Bende bugün sizler için limonlu su göbek eritir mi bu konu hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Öncelikle markette satılan hazır limon sularından ziyade pazardan alınmış taze limonun suyunu sıkıp kullanmak gerekir. Mevcutta uygulanan diyet programının içinde limonlu suyu kullanırken beraberinde ise bol yeşillik ve su tüketmek çok önemli olup göbeğimizi eritmede ki sonuçlar üzerinde etkisi oldukça fazladır.

Limon Yemek Neye İyi Gelir?

 Ayrıca limon suyu, uygulanan diyetin beraberinde düzenli yapılan egzersiz sayesinde kilo vermeyi sağlar. Taze limondan elde edilen limon suyunu yarı yarıya su ile karıştırarak kullanmak gereklidir. Sabah ve akşam yemeklerden sonra birer bardak içilmesi yeterli olup kilo vermeye ve göbeğindeki fazlalıklardan kurtulmaya çalışanlar için kilo verme sürecinde olumlu sonuçlar verecektir. Zaten limonun C vitamini deposu ve genel insan sağlığı açısından çok önemli faydalarının olduğu bir gerçek. Dünya üzerindeki besinler içerisinde negatif yüklü iyona sahip tek besin limondur. 


Limonun Faydaları Kısaca Nelerdir?

Limon kan şekerini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği askorbik asit ile karaciğeri temizler ve karaciğerin fonksiyonlarını tam ve düzenli bir şekilde yerine getirmesini sağlar. İçerdiği P vitamini sayesinde damarları güçlendiren limon bu sayede iç kanama riskini azaltır. Güçlü bir anti bakteriyel olan limonun suyu ise  sıtma, kolera, difteri, tifo gibi ölümcül hastalıklara neden olan bakterileri yok eder. Günümüz yaşam koşullarında tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerle hatta aldığımız nefesle bile vücuda giren ve vücutta birikerek metabolizmayı yavaşlatan toksinlerin atılmasında limonun oldukça fazla etkisi vardır. Bu kadar fazla faydası olan limonun zayıflamaya etkisi ise şu şekilde olmaktadır. İçerdiği C vitamini sayesinde metabolizmayı hızlandırarak ödem ve toksinin atılmasını sağlar. Hücrelerde depolanan yağın atılmasını sağlayan limon aynı zamanda tokluk hissi de verdiği için kilo verme sürecindeki kişiye daha az besin tüketme ihtiyacı hissettirir. Güçlü bir antioksidan olan limon ayrıca hızlı yağ yakımı da sağlar. Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi limonun da fazlası zararlı olabilir. 

Limon Suyu Kaç Kilo Verdirir?Limonun Fazlası Zararlı Mı?

Zayıflamak için kullanırken belirtilen dozlarda kullanılması önemlidir. Asitli bir yapısı olduğu için fazlası mideye zarar verebilir mide yanması yapabilir. Ayrıca mide yanması, mide ülseri ve reflüsü olan kişilerin kullanması uygun değildir. Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanın en temel şartlarından birisi düzenli ve doğru beslenmedir. Gün içinde bol su tüketimi hem genel sağlığı korur hem de metabolizmayı hızlandırır. Düzenli yapılan egzersiz örneğin günde 15 dakikalık bir yürüyüş bile vücudun çalışma dengesini olumlu yönde değiştirmektedir.Ben limon suyu içerek ayda 4-5 kilo verdim. Özellikle bu verilen kilonun en çok göbek yağı bölgesinden olması beni daha da mutlu etti.Bu arada "Kaynamış Limon Suyuyla Zayıflama" konumu okumadıysanız eğer muhakkak okumanızı tavsiye ederim.

Limonlu Su Göbek Eritir Mi?

Öncelikle limonun hayatımızdaki yerinden bahsedecek olursak, limon bin bir derde deva ve bizim sağlığımız daha doğrusu metabolizmamızın düzenli çalışması için çok faydalı bir bitkidir. Limonu hem yemeklerin içerisinde hem de salatalarda, daha doğrusu tüketebileceğimiz birçok yiyeceğin içine koyup rahatlıkla yiyebiliyoruz aynı zamanda suyun içerisine katıp günlük yaşantımızda da limonu en başucumuzda koyuyoruz. Aslında ve çevremize bakacak olursak göbek eritme ile ilgili ve kilo kaybetme ile ilgili her zaman çevremizden limonun zayıflatıcı etkisini duyduk, limonun göbek eritebilme yetkisi olduğunu duyduk, hepimizin aklında olan en büyük soru aslında limon zayıflatır mı? Limon göbek eritir mi? Soruları. Aslında limonun yağ yakıcı bir özellik yoktur, tükettiğimiz hiçbir besin tek başına alındığı zaman direkt olarak vücudumuzda belli başlı bir kilo kaybı bir yağ kaybı göstermez bunu gözlemlemek için evimizde çok basit bir deney yapabiliriz.Limonlu Su Deneyim :)

 Küçük deneyimiz için ihtiyacınız olan maddeler üzerinde yağ bulunan et parçası ve limon. Limonu etin üstüne damlattığımız zaman limonun yağla birlikte bir karışım, bir etkileşim göstermediğini göreceğiz. Buradan anlayacağımız üzere limon direkt olarak göbek eritme gibi bir özelliğe sahip değil bununla birlikte tükettiğimiz hiçbir madde direkt olarak yağ eritme özelliğine sahip olmaz. Limonu diğer besinlerden ayıran özelliği vardır. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde yağı metabolize etmede oldukça etkili bir besindir. Limon mide içerisinde uzun bir süre kaldığı için mideye doluluk hissi vermekte ve daha az yemek yememizi sağlamakta. Öncelikle çevrenizde tavsiye edenler olmuştur mutlaka sabah kahvaltısından önce uyandığımız zaman özellikle başucumuzda bir limonlu su koymamız tavsiye edilir. 


Limonlu Su Sabah Mı Akşam Mı İçilmeli?

Bu limonlu suyu sabah içmek oldukça doğru bir davranış. Çünkü sabah uyandığımızda limonlu su sayesinde metabolizmamız daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecek, sindirim sistemimiz özellikle düzene girecek. Su hayatımızın bir vazgeçilmezi olduğu için sabahları mutlaka tüketmemiz gereken can damarımızı sindirim ve metabolizma düzenleyen bir besinle almak çok doğru. Unutmayın ki sağlığa yararı olan her hamle sizlerin sağlıklı vücuda ulaşmanıza bir adım atmanız demektir. Limon metabolizma düzenleyici olduğu için düzenli bir şekilde ve gerektiği kadar tüketildiği takdirde sizlerin sağlığına çok büyük bir etkisi olacaktır. İstemediğiniz kiloları atmanızda veya vücudunuzda bulunan dışarı atılması gereken toksinleri atmanıza çok büyük faydası olacaktır. Bundan dolayı limonlu su tüketmeyi sizlere öneriyorum.

Fazla Limonlu Su İçmenin Zararlarına Dikkat !

 Ben limonlu su tükettiğim zaman hem tat olarak daha lezzetli daha aromalı bir tat alıyorum ve hem de gerçekten Kendimi daha zinde hissetmemi sağlıyor. Yalnız şöyle bir nokta var ki burada sizleri mutlaka uyarmalıyım limonlu suyu gereğinden fazla içerseniz tansiyonunuzda belli başlı bazı sorunlar yaşayabilirsiniz tansiyonunuzu etkilemeyecek kadar limonu çok fazla sıkmadan suyu rahatlıkla içebilirsiniz. Bu sizin kilo vermenizde büyük etki sağlayacaktır ve aynı zamanda ılık suyla tüketmenizi daha çok tavsiye ederim çünkü soğuk bir su daha çok ılık su metabolizmayı daha çok hızlandırır.
Kilosuz ve fit bir yaşam için her şeyden önce tüm bunlara dikkat ederek yaşamak, eğer kilo sorununuz var ise bu kilolardan kurtulurken doğru diyetleri uygulamak ve bu üç basit kuralı alışkanlıklarınız arasından eksik etmemeniz gerekir.Sizlerde limonlu su ile zayıflayan insanlar arasındaysanız eğer konuma yorumlarınızı yazabilirsiniz.Bu yazımı okuyanlar "Limon Kabuğu İle Kilo Verenlerin Yorumları" Yazımı da okudular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar