Maden Suyu İçmek Gaz Yapar Mı Acaba?

Herkese merhaba. Uzun zamandır çok fazla sorulan soruya cevap niteliğiyle çalışmalarımı yapıp araştırmalarım sonucunda derlediğim analizlerimi sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşamaktayım. Öncelikle yaptığınız araştırmanın karşılığını dolu dolu almanız temennisiyle düşüncelerimi sizlere sunuyorum. Evet, sık sık duyduğumuz ve doğru bildiğimiz yanlışlara örnek niteliği olan maden suyu gaz yapar mı sorusu akıllarda çok fazla meşguliyete neden olmakta ve çevredeki insanların bilmediği hâlde biliyormuş gibi hakkında sık sık yargıda bulunduğu maden suyu kesinlikle gaz yapmaz aksine gaz giderici özelliği sayesinde sizlerin rahatlamasına yardımcı olur. Maden suyu sanılanın aksine bünyesinde oldukça fazla faydayı bir arada bulunduran ve günlük alınması gereken seviyeyi koruyup düzenli tüketilmesi hâlinde etkisini en iyi gösterebilecek sıvılardan biridir.
 Daha detaylı inceleyecek olursak da yapısında bulundurduğu magnezyum, kalsiyum, iyot, florür ve sodyum gibi mineraller yazın etkisiyle birlikte artan terleme sonucu vücudun kaybettiği mineralleri yeniden vücuda kazandırarak kayıplarınızı olabilir en alt seviyeye düşürmeye yardım eder. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak ve sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasına katkı sağlayarak daha sağlıklı bir yapıya kavuşmanıza sebep olur. Bunların yanında vücutta oluşabilecek enfeksiyon risklerine karşı etkili bir savunma rolü oynadığı için de ayrıca artıyı almayı başarır. Olumlu özelliklerini saymaya devam edecek olursak soda böbreklerinizde ve idrar yollarınızda oluşabilecek taşların da oluşmasının önüne geçerek rahat yaşamınızın keyfini sürdürmenizde etkili olur.  Cilt üzerinde de yenileyici ve canlandırıcı etkilerinin olması cildinizin daha ferah bir yapı kazanmasına neden olur. Etkili bir kabızlık giderici de olan maden suyu anlaşılacağı üzere gaz yapmaz gazın dinmesine yardım ederek sizi rahat bir yapıya kavuşturur. 


Günde Kaç Maden Suyu İçilebilir?

Vücudun sıvı dengesi tüm yaşamsal fonksiyonlarımız üzerine etkisi olduğundan bu dengenin iyi bir şekilde korunması dikkatlerin yoğunlaştırılması gereken noktaların başıdır. Dikkat etmemiz gereken bu noktayı maden suyu desteğiyle gerçekleştirebilir aynı zamanda sıcak havalarda aradığınız serinliğe de kavuşmuş olabilirsiniz. Günlük kullanım miktarı olarak tavsiye edilen miktar günde 2 adet maden suyu tüketimidir. İki adetle sınırlı kalınmasının sebebi maden suyunun yapısında bulunan minerallerin türlerinden kaynaklanmaktadır. Yani mineral açısından vücudumuzun ihtiyaç duyup alması gereken seviyenin üzerine çıkıldığı durumlarda olumsuz etkilerle karşılaşılabilir. Bunların başlıcaları; iyot nedenli fazla tuz alımı sebebiyle olumsuz etkiler, kemik erimesinin artması görülen durumlarla karşılaşma ve daha fazlası gözlemlenebilmekte. 
Sonuç olarak her şeyin fazlası zarar mantığıyla yola çıkarak önerilen miktarda kullanmak hem sağlığımız açısından hem de diğer açılardan bakıldığında yapılması gereken davranış olarak adlandırılacaktır. Yukarıda bahsetmeye çalıştığım bilgiler doğrultusunda artık kafanızda herhangi bir çözümlenemeyen sorunun kaldığını düşünmüyor ve bilmediğimiz hâlde sanki biliyormuşuz gibi sandığımız yargımızdan kurtulduğumuzu düşünüyorum. Hiçbir şekilde gaz yapmayan maden suyuna karşı güvenimiz yenilenmiş olarak bundan sonra kullanımını daha özenle yapacağımızı düşünüyorum.Bugün sizler için hazırlamış olduğum soda gaz yapar mı konumu paylaştım arkadaşlar.Sizlerde konu ile ilgili düşüncelrinizi konu altına yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.Bu yazımı okuyanlar "Sade Soda Kilo Yapar Mı" yazımı da okudular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar