Metabolizması Turbo Gibi Hızlı Olanlar Nasıl Kilo Alır?

Metabolizmam hızlı çalışıyor kilo alamıyorum ne yapmalıyım diyorsanız eğer bugün sizler için hazırlamış olduğum yazım tam size göre:)Kilo almak bazı insanlar için oldukça zordur. Metabolizma yavaş çalıştığı zaman istemsiz kilo aldığınız gibi metabolizmanız hızlı çalıştığı zaman istemsiz kilolar verebilirsiniz. Genelde metabolizması hızlı çalışan insanlar çok yedikleri halde kilo alamazlar hatta fazla zayıflardır. Fakat her zayıf insanın metabolizması hızlı çalışmamaktadır. Sağlıklı kilo almak için vücudunuza giren kalorinin yaktığınız kaloriden fazla olması gerekir. Boyunuza, kilonuza, yaşınıza göre kaç kalori almanız gerektiği değişmektedir.

 Metabolizmam hızlı diye abur cubur yemeniz sizin için çok zararlıdır, sağlıklı bir şekilde kilo almanız sizin için faydalı olacaktır. Egzersiz yapmakta kilo almanız için önemlidir, sadece kilo vermek için egzersiz yapılır düşüncesini kafanızdan atın. Eğer güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız sağlıklı yiyecekler yiyip düzenli egzersizler yapmalısınız. Egzersizleriniz yağ eritme değilde daha çok kas oluşturma odaklı olmalıdır. Örneğin, squat yapabilirsiniz vücudunuzu daha sıkı hale getirecektir ve siz yaktığınız kaloriden daha fazlasını tüketirseniz kiloya dönüşecektir. 


En Hızlı Nasıl Kilo Alabilirim?

Çoğunlukla karbonhidrat ağırlıklı beslenmeniz sizin sağlığınızı tehlikeye atacaktır sadece kilo almak için yediğiniz yemekler vücudunuza yarar sağlamaz. Besin takviyesi yapabilirsiniz, ama dengeli bir diyet daha iyi gelebilir. Yeterli miktarda protein, karbonhidrat ve yağ depolamanız gerekir. Protein kas yapmanız için çok gereklidir ve kilo almanıza yardımcı olur. Abur cubur dışında yiyebileceğiniz yararlı şeyler tüketebilirsiniz.Bunlar, fıstık ve leblebidir. Bu çeşit yiyecekler kalp hastalıkları tehlikesini azaltan kuruyemişlerdir. Kepek ekmekli fıstık ezmesi de tüketebilirsiniz. 

Her gün ne kadar kalori yaktığınızı tespit edebilirsiniz. Metabolizmanızın hızını bahane ederek her istediğinizi kesinlikle yemeyin yanlış şeyler yiyerek hastalığı sebep olabilirsiniz. Kilo almak zaman gerektiren bir şeydir, düzenli bir şekilde ilerlerseniz istediğiniz sonuçları elde edeceksinizdir. Egzersizlerle daha sağlıklı kilo almanızı sağlayacaktır ve spor yaparsanız eğer ek gıda veya protein alarak da kilo alabilirsiniz. Eğer spor yapmadığınız halde protein kullanmayı düşünüyorsanız spor yapanlardan daha az miktarda kullanabilirsiniz. 


Hangi yiyecekler kilo aldırır? 

Yumurtanın tamamı sizin çok işinize yarayacaktır, tereyağını taze tüketirseniz olabilir ama fazlası kalbinize zarar verebilir, ton balığı hem sizin için pratik olacaktır hem de oldukça lezzetli bir besin, doğal meyve suları, kepekli ekmek, fıstık ezmesi, enerji çikolata barları, muz ve yoğurt tüketerek daha sağlıklı kilolar alabilirsiniz. Besin eksikliği durumunda gerektiğinde takviyeleri yalnızca bir doktor ya da diyetisyene danışarak almalısınız. Yapılan bu takviyeler vücudunuzun ihtiyacına göre değişmektedir ve bunu en iyi doktorlar bilir. 
Genellikle kilo almak isteyen kişilere takviyeler karbonhidrat ve zenginleştirilmiş besinler içerir. Sindirimi geliştirmek için doğru besinleri seçmelisiniz ve yemeklerden sonra çay veya kahve tarzı içecekleri tüketmemelisiniz Bu tarz içecekler yemeklerden sonra tüketildiğinde sindirim sırasında mineralleri yok etmektedir.Sağlığınıza yararlı olacak yiyecekleri ızgara üzerinde pişirerek tüketebilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar