Yeşil Çayı Zayıflamak İçin Aç Mı İçeyim Yoksa Tok Mu?

Yeşil çay daha sağlıklı kilo vermek ve yağ yakmak isteyen birçok kişinin tercihi. Bu çayın zayıflama üzerinde tek başına etki yaratması beklemek mucize beklemek olur. Öncelikle yeşil çayı destek ürünü olarak görmeye özen göstermelisiniz. Bölgesel yağlanmanız var sürekli fast food tüketiyorsunuz tabii ki de kilo alırsınız ve yağlarınızdan kurtulmak için ben bir yeşil çay alayım, zayıflarım dememelisiniz. En çok yapılan yanlış ürünü hemen etki edecekmiş gibi görmektir. Bu hataya düşmeyin siz kendi yemek planınızı yani hayatınızı değiştirerek, yeni bir yeme düzeni ve spor ile birlikte etki edecek olan ürünler kullanabilirsiniz ve bu şekilde yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz.
Yeşil çay antioksidan içerdiğinden dolayı metabolizmayı hızlandırır ama gün içerisinde sürekli hamur işi tüketirseniz etkisini göremezsiniz. Yeşil çay kullanımı ayrı bir özen istemektedir. En çok sorulan sorulardan biri de yeşil çay aç mı tok mu içilir? Öncelikle kesin bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü isterseniz sabah kalkar kalkmaz tüketirseniz eğer gün içerisin de harcadıkları enerji ile birlikte yağlarını yakacaklardır. Bu şekilde aç olarak yeşil çay tüketilir. Bir de sabah kahvaltıdan sonra 2 saat sonra içilmesi durumu vardır yani yemeklerden 2 saat sonra içilmesi bu da tok karnına içilen yöntemdir. 


Yeşil Çay Ne Zaman İçilmelidir Ki Zayıflatsın?

Önemli olan günün doğru zamanlarında tüketmek olacaktır. Ben yeşil çay tüketirken sabah kahvaltıdan 2 saat sonrayı tercih ediyorum, ikinci yeşil çayımı ise spordan yarım saat önce içiyorum. Enerji ile birlikte yağ yakımını hızlandırdığı için daha doğru olarak buluyorum ayrıca aç karnına boş mideye etki etmesi beni gün içerisinde rahatsız ediyor. Reflü ya da gastrit probleminiz var ise sizde yemeklerden 2 saat sonra ne aç ne tok mide ile tercih edebilirsiniz. Sağlık probleminiz var ise demleme şekline de özen göstermelisiniz. Acı bir tat oluncaya kadar bekletmemeye özen göstermelisiniz. Mideniz de oluşan yanma gün boyu sizi rahatsız edebilir. Yeşil çay kilo vermeye yardımcı gerçekten çok başarılı bir çay lakin düzen ve sağlıklı yaşamı Yaşam standarttı haline getirmeniz gerekmektedir. Boşu boşuna tek kullanım da etki beklemeyin. Spor yapmaya özen göstermelisiniz mesela yağ yakımında en önemli faktör spordur. Yediklerinize dikkat ederek yeşil çay ile desteklediğiniz de azminizin sonucunu çok rahat alabilirsiniz. Günde 2-3 bardaktan fazla yeşil çay yüklemesi yapmamaya özen gösterin mesela. Kafein bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı aşırı tüketimi uygun değildir. Ekstra kahve içecekseniz eğer sayısını azaltabilirsiniz.Bu arada "Yeşil Çay Yemeklerden Önce Mi İçilir Sonra mı"Konumu okumadıysanız göz atmanızda fayda var.
 Özellikle ben güne kahve ile başlamayı sevdiğim için yeşil çayımı 3 kere içerken 2 içime düşürdüm her iki taraftan kafein yüklemesi yapıp vücudumu yormak istemem. Bu şekilde gün içerisin de daha dinç olduğumu fark ettim. Sizde kullanıma göre kendinizdeki değişimleri izleyebilirsiniz. Öncelikle kendi bedeninizi tanımalısınız.Bu konumu okuyanlar "Sallama Poşet Yeşilçay Zayıflatır Mı" konumu da okudular:) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar