Kilo Vermek İçin Beyaz Çay Ne Zaman İçilmeli?

Siyah ve yeşil çaydan sonra bugün de güne beyaz çay ile başlayalım. Peki, bu beyaz çayı zayıflamak için ne zaman içilmeli? Beyaz çayı diğer çaylardan ayıran en önemli özellik işlem görmemesidir. İşlem görmediğinden dolayı da antioksidan özelliği taşıyan madde içerisinde kaybolmuyor. Bu kıymetli çaydan biz de nasibimizi alalım. Beyaz çay kilo verme adına çok yararlı bir çaydır ve içerisindeki antioksidanlar beslenmeyi düzene koymaya yardımcı olur. Sürekli yiyip yiyip yaz yaklaşınca kilolardan kurtulmak istiyoruz ya işte bu kilolardan kurtulmak ve biran evvel zayıflamak için önemli bir çay beyaz çaydır. Metabolizmam yavaş kilo veremiyorum demeyin çünkü beyaz çay metabolizmanızı da hızlandırıcı etkiye sahip bir çaydır. Kilo vermek kolay değil size almak kolay gibi görünse de aslında kilo almak da kolay değildir. Ama yine çok şanslıyız beyaz çay metabolizmayı hızlandıran beyaz çay sayesinde yağ yakımı desteklenir ve kilo vermeniz kolaylaşır.
 Belli bir süre beyaz çay kullandım ve bu süre zarfında memnun olmadığım metabolizmamın hızlandığına ve tahlillerde gayet iyi bir sınıra geldiğimi gördüm. Yalnız hiçbir şey öle bir şeye bağlı kalarak olmuyor. Tabii ki de ben ek olarak diyet uyguladım ve spor ile destekledim. Düzenli beslenmeyi hayat felsefemiz yaptığımız takdir de zaten hızlı bir şekil de yararlı olan her şeyin faydasını görebilirsiniz. Ağzım gün içinde çok kokuyor, her yolu denedim düzelmedi diyorsanız da şahsen ağız kokusunda beyaz çayın çok büyük faydasını gördüm.  Beyaz Çayı Ne Zaman İçmeli?

Tabi ben hazırlama sürecini pek seven biri olmayarak size kısaca bilgilendirmek isterim. 200 ml su kaynatın miktara takılmayın mesela bir bardak ölçüsü belirtebilirsiniz. Suyu kaynattıktan sonra 1-2 dakika dinlenmeye bırakıyorum ve 1 yemek kaşığı beyaz çayı ekliyorum.5 dakika kadar daha bekletiyorum demlenmesi için ve içime hazır hale geliyor. Beyaz çay içilmesi için herhangi bir zaman dilimi gerekmiyor. Ama her ihtimale karşı şişkinliğiniz olmadığı zaman da ve akşam yemeğinden sonra içmeniz de fayda vardır. Akşam yemeğinden sonra içilen beyaz çayın aroması ve lezzeti daha güzel olacaktır. Keyif çayı misli tam zamanı diyebiliriz. Aynı zamanlı baharatlı yiyeceklerin üzerine içtiğiniz beyaz çayın tadı damağınızda kalabilir. Beyaz çayı demlerken de özellikle yaptığım bir hatadan bahsetmek istiyorum; 5 dakika bekleme yani demleme süresini toplamda yarım kadar uzattığı fark ettim ve hem soğumuştu hem de çok acı bir tadı vardı. 
Daha lezzetli içim için demleme süresini kısa tutmaya özen gösterebilirsiniz. Beyaz çayı aktarlardan ya da bazı büyük marketlerden temin edebilme imkânınız mevcut. Fiyat bakımından sizi sıkıntıya sokmayacaktır ayrıca işlem görmemiş bir çay olması ve antioksidan olarak zengin olması da yağ yakınımızı hızlandırır. Etkisini görmek istiyorsanız bir hafta kullandıktan sonra “ben hemen kilo verdim.” diyerek bırakmayın. Düzenli kullanıma özen gösterin ve sporla desteklemeyi ihmal etmeyin. Güzel yudumlarla buluşmak dileğiyle fit kalın!Bu konumu okuynalar "Yeşil Çay Kaç Kalori Yaktırır Ne Kadar Kilo Verdirir" konumu da okudular:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar