Yeşil Çay En Keyifli Nasıl Demlenir Ve İçilir ?

Yazın aşırı sıcakları kavurmaya başlarken birlikte en çok sorulardan birine cevap verelim. Çok satılan ve çok tercih edilen yeşil çay acaba nasıl demlenir ve içilir? Daha önce doğru demlemediğim için mi etkisini görmedim? Gibi sorularınızı kafanızdan silelim birlikte. Sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilen yeşil çayı ben özellikle yaz aylarında içerisine bol buz atarak ve limon dilimleri ile tercih ediyorum. Her çay ve bitki olduğu gibi yeşil çayda demlenirken dikkat edilmelidir. Öncelikle içerisindeki etkenler kaçırılmamalıdır. Tadına acılık vermeden demlenmemesi gereken bir çay türüdür. 

Yeşil Çay Nasıl Acı Olmadan Demlenir?

Demlemede benim özellikle yaptığım tekniklerden biri de eğer marketten aldığım bir paketli yeşil çay ise son kullanma tarihi ve markasına büyük önem veriyorum her markayı tercih etmiyorum sonuçta sağlığımız önemli ve tarihi geçmiş olan yeşil çayı nasılsa bir şey olmaz diyerek demlerseniz eğer tadı çok acı oluyor bilginize:). Ben her demlemede kaynamış suyumu bardağa doldurduktan sonra 2 dakika bekletiyorum ve tortu oluşmasını istemiyorum. Ve üzerine sallama olan yeşil çayımı ilave ediyorum üzerine genel de çay tabağı ya da bir kabak ile kapatıp 30-40 saniye bekliyorum hemen oluyor zaten. Daha sonra acılaşmadan içiyorum. Çünkü acılaşırsa antioksidan etkisini kaybedebilir. Ben marketten değil de aktardan aldım yaprak şeklin de peki onu nasıl demleyeceğim? Diyorsanız da tabii ki de onun da aşamaları mevcut. Bunun için öncelikle bardağımı seçiyorum daha sonra içerisini sıcak suyla bir tur döndürüp sonra kaynar suyu boşaltıyorum yine 2 dakika kadar bekletip ardından da 1 çay kaşığı kadar yeşil çayı ekliyorum ve yapraklar açılıp yüzmeye başlayana kadar bekletiyorum bu da yaklaşık 2 dakika 3 dakika falan sürüyor. Her zaman ki gibi acı olmasını istemediğimden çok fazla bekletmiyorum ayrıca çok acı olmasını istemiyorsanız çok fazla yeşil çay da ilave etmemeye özen göstermelisiniz. 


Kilo Vermek İçin Yeşil Çayı Nasıl İçmeliyiz?

Ben asla şekersiz bir şeyler içemiyorum diyorsanız yeşil çayınıza çok az miktarda doğal tatlandırıcı olan bal ilave edebilirsiniz. Eğer bir sağlık probleminiz var ise misal olarak diyabet hastası iseniz bal yerine tarçın kullanabilirsiniz. Özellikle yazın nane, limon ile aroma yapabilir buzlu olarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı bir birey gün içerisinde de 2-3 bardak yeşil çay içebilir benim gibi zararlı içecekler tercih etmiyorsanız yazın en büyük ferahlatıcı olarak kullanıyorum bazen aromasını artırmak için içerisine karanfil ilave edip bu şekilde tüketmeye çalışıyorum. Yeşil çay tüketmekte gerçekten önemli bir husus. Yeşil çayı sadece zayıflamak isteyen bireyler kullanmaz. Yeşil çay kafein içeren bir içecektir ve kafein içerdiğinden ötürü 2 bardak yeşil çay içiyorsanız ekstra kahve vb. seçenekleri tercih etmemelisiniz. Geçmişte yazmış olduğum "Yeşil Çay Ne Zaman İçilirse Kilo Verdirir" Yazımı okumanızı da tavsiye ederim.
Aşırı fazla yeşil çay ekleyerek demleme yapmamalısınız. Sizin eklediğiniz miktara göre yağ yakacak bir etkisi yoktur. Her ürünü ya da bitkiyi kullanırken daha dikkatli ve özenli olmaya çalışmalıyız. Aşırıya kaçamadan düzenli beslenerek ve sporla destekleyerek yağ yakımını hızlandırabiliriz. Asıl olan sabır ve azimle taşı bile delebileceğinizi asla unutmayın!Bu konumu okuyanlar "Yeşil Çay En Fazla Kaç Bardak İçilmeli"konumu da okudular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar