Sabah Süt İçmek Kilo Aldırır Mı? Light Sütte Kalori Yok Mu?

Merhaba millet ben Sercan Nar bugün sizlerle her sabah süt içmek kilo yapar mı? Diyette sabah süt içilir mi? Bu konuyu değerlendireceğiz. En başta yok yahu süt içmek neden kilo yapsın ki diye düşünürken geçen haftalarda eğer yazılarımı takip ediyorsanız akupunktur tedavisi ile diyete başladım. Konuyu okumayanlar için buraya tıklayarak okuyabilir. Haydi bakalım o zaman kahvaltıda süt içmek kilo aldırır mı? Öğrenelim.

.Akupunktur diyet listemde doktorum ile birebir görüşmede sütün kesinlikle yasak olduğunu söylemişti. Çokta fazla konuşma imkanım olmadan o gün oradan çıkmıştım ama aklıma sizin gibi "süt içmek kilo yapar mı" diye gelip durdu. Bugün elimden geldiğince sabahları süt içmek kilo yapar mı? konusu ile ilgili yaşamış olduğum tecrübeleri anlatmaya çalışacağım. Sizlerde kendi diyet listenizdeki durumları konu altına mesaj yazarak bildirebilir hep birlikte bu konudan faydalanabiliriz. Konuya geçmeden de ilk hafta akupunktur diyet listemi tek parça halinde paylaşmak istiyorum belki başka arkadaşlara bir yardımı dokunur.Akupunktur diyet listesinde çok net yazmasa da doktor bey kesinlikle süt yasak. Hatta light süt bile yasak demişti. Durum böyle olunca ilk 15 gün vermiş olduğu listede tatlıda yok. Benim bildiğim diyet listelerinde mutlaka haftada 1-2 kere sütlü tatlı olur. Ama bu akupunktur olayında farklı oluyor demek ki diyip çok düşünmemiştim. Öğrendiğim ilk olay süt belli bir süreden sonra, hasta birkaç kilo verdikten sonra akupunktur diyetine ekleniyormuş. Bunuda 15 gün geçip 4 kilo verdikten sonra, hocamızın verdiği yeni diyet listemde gördüm ve sorma şansım olmuştu.Bu nedenle açık olarak şunu söyleyebilirim. Süt içmeyi ne kadar azaltırsak bizim faydamıza gibi.

Çünkü içinde ne kadar istemeseniz de yağ oluyor ve kalorili bir içecek. Hele hele süt içerek kilo verme gibi şeylere ben çok inanmıyorum. Soda içerek verirsin, limonlu sıcak su içip verirsin ama sütle nasıl kilo vereceksin hala anlamış değilim. Hele ki 200gr sütün 125 kalori gibi olduğunu bildiğimize göre siz günde ohh ne güzel süt içerek zayıflıyorum diyip 3-4 bardak süt içerseniz demek ki kafadan güne 500 kalori ile başlıyorsunuz demek oluyor.

Süt hiç içmeyin falan diye anlamayın sakın her şeyin azı yarar, sütle kilo vermeye çalışmayın bence. Ben doktor falan değilim ama mantığımı kullanmaya çalışıyorum. Kalorisi olan bir içeceği çok içerseniz kilo falan veremezsiniz. İnternette kısa bir araştırma yaptım bazıları kilo verirken süt tavsiye etmiş. Tamam süper ama lütfen düzgün okuyun yazılanları .Adam size günde 4-5 bardak süt için dememiş. Az için yahu.. Yarım su bardağı iç ki içindeki kalsiyum o zaman gerçekten etki etsin. Birde şu light süt olayı var. Hocam ama ben light süt kullanıyorum ki :)


Diyette Sabah Kahvaltıda Light Süt İçmek Kilo Verdirir Mi? Aldırır Mı?

Beni takip edenler bilir, her zaman light ürünlerin zararlı olduğunu düşünmüşümdür. Light süt olsun light bisküviler yada yoğurtlar olsun...Bunlar ekonomik kalkınma amacı ile önümüze sunulmuş şeyler olduğunu düşünüyorum. Zaten mantıklı insanlar direkt şunu yapıyor light ürün ile light olmayan ürünün kalori kıyaslamasını yaparak sonuca ulaşmaya çalışıyor. Sonucu hiç merak ettiniz mi. İnsan light ürünü sıfır kalorili zannediyor. Daha doğrusu öyle olmasını hayal ediyor. Aaa bu light zaten dur bir tane daha gömeyim diye düşünüyor. Kısacası sabah kahvaltıda light süt içmek tek başına asla kilo verdirmez. Hele ki her gün süt içmek kesinlikle aşırıya kaçıldığı takdirde kilo aldırır.

Light ürünler de kalori yok mu?

Ancak kalori farklarına baksalar aslında light olarak önümüze sunulan o pembe kurulu masum görülen ürünlerin çok çok az kalori farkı olduğunu görecekler. Örneğin light bir peynir almak istiyorsunuz. Markette aynı light peynirin birde normal ambalajlı olanını bulun. Buldunuz mu? Süpersiniz:) Hemen arkasına bakın aynı gram üzerinden hesap yapın.

Örnek veriyorum biri 150 kcal ise light ürün 120 kcal falandır.Bu sadece light peynirlerde değil diğer tüm ürünlerde böyle. Mantıklı yaklaşıp olaya siz karar verin.Bu benim kendi şahsi fikirlerim ve yaşadıklarım.O pembe kutudaki bak bu kilo aldırmıyor ambiyansı veren paket aslında daha çok kilo almana sebep oluyor. Çünkü örneğin light kaşar peyniri almışım eve gelmişim.

Oğlum bu nasılsa light ürün koy bir parça daha..takma bu kadar kafana nasılsa light bu diyoruz.Ama normal bir kaşar peyniri ise hopp dur bakalım bu fazla hele ki kaşar peynirin kilo aldırma etkisini düşününce çok fazla.Hemen bir parçasını daha geri kutuya koyuyoruz ve daha azını tüketiyoruz.Sonuç ne oldu zaten light ürün kalorisine gelmiş olmadı mı?

Birde bu light ürünler sağlığa zararlı mı konusu var?Buna pek fazla değinemeyeceim çünkü tonlarca yazı var internette.Hangisine inanacağımı bilemedim.Mantığım üzerinde işlem yapılmış ve kalorisini azaltmaya yönelik hareketler içeren ürünlerin doğal olmadıkları kanısında.Yani ne bileyim kalori hesabımı anlattım böyle hareketlere gerenk yok Mike :D Git normalini al az ye yani olay bu.


Sabahları Süt İçmek Kilo Yapar Mı?

Sabahları olay her zaman başkadır benim için. Sabah vücut sıfır halde ve inanın börek yeseniz bile insan kendini öğleye kadar hafiflemiş hissedebiliyor. Ama aynı böreği akşam üstü yiyin bakalım gecenin 12 sine kadar ağırlık çökmüyor mu? Zaten büyük ihtimal akşam 9 da uyumuş olursunuz.Sabahları süt içmeninde mantığını böyle kuruyorum yine dediğim gibi çok değil.O sitelerde anlatılan yok antioksidanlar falan var ya yada şu kalsiyumdan şöyle oluyormuş böyle kilo verdiriyormuş diye.Ha işte bu felsefeyi uygulamak istiyorsan bu sütü sabah az iç hem daha çok emilim sağlar vücut hemde öğleden sonra içtiğindeki ağırlığa sahip olmazsın.

İlginizi Çekebilir: Süt Kilo yapar Mı?

Bende arada 1 çay bardağı sıcak sütle kahvaltı yapıyorum.Bu süt tabiki şekersiz ve elimden geldiğince yağsız.Ama asla light süt değil :)Yaptığınız tercihlerde önce sizin mantığızla düşünün ne yaparsam ben karlı olurum,daha az kalori alırım diye düşünün.Yoksa şimdi google a bakın 50 tane sütle kilo veren insan vardır.Şöyle oldu böyle oldu en sonunda da bilmem ne diyet sütüyle kilo verdim kızlar satın almak için tıklayın yazar büyük ihtimalle :)Bizde öyle janjanlı sütler hayatımızda yok.Git A-101'den al Birşah sütünü iç.Ohh miss.Bimde olabilir tabi aşağı yukarı ürünler benziyor zaten.Buyrun "Canan Karatay" Hocamızın Süt İle İlgili Söylediklerine Kulak Verelim
Dediğim gibi birçok kişi süt zayıflatır,mükemmel kilo verdirir dese de bir başkası bırakın sütü,marketten aldıklarımızın süt olmadığını bile ifade edebiliyor.Olabilir nereden bileceğiz ki?Para söz konusu olduğunda firmalar her şeyi yapabilir sonuçta.Bende süt içerseniz kilo alırsınız demiyorum zaten.Ama çok içmeye gerek yok.Süt diyeti ile zayıflayacağım diye kasmanızın anlamı yok.Günde az miktar tüketin ve faydasını alın.Geri kalanında spor ve diyete uymak zorundasınız.Birde çok güldüğüm zayıflatan süt tarifleri var.O konuyada değinmeden geçemeyeceğim:)

Ballı ve muzlu Süt Kilo Verdiyormuş.Ha HA HA :D

Yapma yahu git milkshake iç o zaman koçum:)Bunlar böyle 2-3 kilo fazlalığı olanların uğraştıkları şeyler.Eğer sizin 10-20 kilo verme amacınız varsa ve gerçekten kilolu iseniz ben sütü bile az tüketin düşüncesindeyim.Siz gidin bide içine ohh bal ve muz ekleyin.Valla sizi bilmem benim diyet listemde bal mal yok.Haftada en fazla 1-2 kere muz var.Genelde elma yada ayva,bazende portakal yiyiyorum.Ama bu bal falan hiç görmedim yani.Biz hobi amaçlı kilo vermeye çalışmıyoruz ki.Vücut bal dolu zaten lömbür lömbür oynuyor.

Ne balı,ne ballı sütü:)Sizin tercihinizdir tabi.Belkide 3-4 kilo için uğraşıp bu bloga denk geldiniz.Ben 3-4 kilo verme için uğraşmıyorum maalesef,önümüzde 15-20 kilo vermek gibi bazı amaçlarımız var.Bu nedenle ben baldan uzak duruyorum.Hadi gene yee be kardeşim gene yede kaşık kaşık yeme gözünü seveyim.1 çay kaşığı ye haftada.Gene dayanamadım bak:)


Sonuç: Sabah Süt İçmek Kilo Aldırır Mı?Verdirir Mi?

Sabahları yağlı yağlı çok süt içmek, kilo aldırmasa bile senin kilo vermeni engeller düşüncesindeyim. Şunuda söylemek isterim 15 gün sonra akupunktur diyetine sütlü tatlıda eklendi.Yani en başta 4-5 kilo verdikten sonra az olmak kaydı ile süt devreye giriyor. Ama ne kadar süt bu önemli.Adam 15 günlük süre için 3 küçük kase sütlü tatlı yazmıştı.Bu sütlü tatlıda öyle light puding falan değil.Normal sütle mümkünse kapalı paket değil,köyden gelen sütle...Öyle bir sütümüz olmadığı için market sütüne devam tabiki:)Sizlerde süt ile olan kilo verme maceralarınızı konu altından benimle paylaşırsanız sevinirim.Unutmayın her şeyin azı karardır.Bu süt bile olsa...

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?