Evde Kilo Vermenin En Kolay Yolu Bu !

Evde zayıflamanın en kolay yolu nedir? Merhaba değerli takipçilerimiz bugün sizlere bir dönem evde nasıl kilo verdiğimi anlatacağım. Sizinde bildiğiniz üzere evde kilo verme çok zor ve irade isteyen bir durumdur. Çünkü zaman çok,yapacak aktivite azdır. Bugünkü yazımda evde nasıl kilo verilir? Evde spor yapılarak kilo verme şansımız var mı? Gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışacağım. Öncelikle eğer evde spor yapmak zorundaysanız ya öğrencisiniz yada bu dönemde asosyal sıkıntılı bir dönemdesiniz demektir. Ben bu dönemde hem kpssye hazırlanmak zorundaydım hemde fazla kilolar yüzünden dışarı çıkamayacak kadar zor bir dönemdeydim. Haydi evde neler yaptığıma bakalım.

Evde Kilo Verme Yöntemleri

Uzun süreli ev hayatı sizi sıkacak ve bunaltacaktır. Öncelikle buna hazırlıklı olun.Yada şöylede düşünebiliriz. İlla evde olacaksınız diye bir şey yok.Örneğin gündüz tüm gün iştesiniz ve diyet yapmaya yada spor yapmaya hiç vaktiniz yok. Böyle bir durumda olabilir tabiki.Evde yata yata 10 kilo verdim derken harbiden genelde sporlarımı yata yata tv izlerken yaptığımdan dolayı bu tabiri kullandım. Yoksa yattığımız yerden yemek yiyerek asla kilo veremeyeceğimizi hepimiz biliyoruz sanırım. Evde spor yapacaksak mutlaka kendimize bazı aletler almamız lazım. Bunlar bizi hem motive edecek hemde evde daha hızlı kilo vermemizi sağlayacaktır.Benim can yoldaşım evde kilo verme yöntemlerimden biri 3 er kilodan oluşan 2 adet ağırlık sahibi olmak oldu.Evde Ağırlık Çalışmak Kilo Verdirir Mi?

Ağırlıklar ne işe yarıyor diyebilirsiniz. Bu ağırlıkları yavaş yavaş herhangi bir pozisyonda çalışmaya başladığınızda 10 dakika sonra bu 3 kilo size 10 kilo gibi gelmeye başlıyor. Böyle böyle iyice ağırlaşıyor ve terlemenize sebep oluyor. Terledikçe de vücut fazlalığı atıyor ve rahatlamaya başlıyorsunuz. Ağırlıklarımız profesyonel şekilde vücut yapacağız diye değil bize terleme kazandırma ve bir programa uyma amacı ile bu ağırlıkları kullandığımızı unutmayalım .İster mekik pozisyonunda ister şınav nasıl istiyorsanız güzel bir pozisyon alarak tv karşısında hayli güzel evde sporunuzu yapmış oluyorsunuz.

Evde Kilo Vermenin En Kolay Yolu Nedir?

Evde kilo vermenin en kolay yolu kendi yemeğinizi kendinizin yapmasıdır. Öyle kararlar alın ki evde örneğin hiç yağ kullanmadan seramik tavada yumurta kırmaya çalışın. Yada sıfır yağ ile kurutmadan tavuk göğsü pişirmeyi öğrenin. Yoksa anacığınızın sıcacık kuru fasulye ve pilavına dadanırsanız o iş yaş arkadaş bundan emin olabilirsin. Evde kilo vermek en zor olaylardan biridir. Tahrik edici çok durum vardır ve bunların hepsiyle savaşmak zorundasınızdır. Bu yüzden diyet yemeğinizi kendiniz yapın. Hem ev halkını yormamış olursunuz hem de elinizden bir iş gelir,zaman geçer.Evde şınav ve mekik çekmek zayıflatır mı?

Sürekli ağırlık yada aldığınız spor ekipmanı ilede çalışmanız gerekmez. Şınav ve mekik güzel birer kilo verdiricidir. Sabahları erken kalkmanız çok önemlidir evde kilo verirken. Eğer gece çok geç yatıp öğlen uyanıyorsanız vücut çok zor kilo atıyor. Düzenli bir uyku hayatınız olmalıdır. Bu söylediklerim kpss gibi sınavlara 1 yıl boyunca evde hazırlanan arkadaşlar için tabiki. Yoksa işe güce gidiyorsanız zaten böyle bir şansınız yok sabahın köründe ayaktasınız :)

Evde sıkılmamak için neler yapabiliriz?

Evde uğraşacak bir şeyler bulmanız çok önemli sınava hazırlanırken insan çoğu zaman sıkılıyor ve evde yiyecek aramaya girişiyor. Böyle zamanlarda 1 bardak ayran yada abartmadan çok şekerli olmayan 1 adet meyve yiyin. Ben genelde sade bir nescafe gold içerek o süreyi geçirmeyi başarmıştım. Mümkünse dışarı çıkın. Sabah akşam evde durmanın anlamı yok. Bi koşu yapın, yürüyüş falan yapın. Öyle hep evde otur psikolojiniz bozulur valla. Geri kalan zamanda da evde bu yöntemleri uygularsanız kilo vereceğinizi düşünüyorum. Yağdan,şekerden uzak durarak evde bol bol spor yapın gerisi tartıya kalmış :)

Bu Konumu Okuyanlar "Su İçerek Efsane Kilo Verdim" Konumu da Okudular.

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski