Kahve İçmek Zayıflatır Mı?

Sade türk kahvesi veya nescafeyi kilo verme amacı ile günde en az 2-3 defa tüketiyorum.Peki kahve içmek gerçekten kilo verdiriyor mu?Yoksa bu kendimizi kandırdığımız büyük bir hurafeden mi ibaret?Bugün normal hayatımda neden şekersiz kahve içmeye çalışıyorum ve bu kahvenin bana kilo vermemde ne türlü katkısı oluyor bunlardan bahsedeceğim.


Öncelikle ben kahveyi sabah kalkar kalkmaz acı acı içemiyorum.Bu nedenle sabah ilk olarak 2 bardak su içip ardından hafif bir kahvaltı yapmaya çalışıyorum.Kahvaltıdan sonra zamanım varsa evde yoksa iş yerinde şekersiz ve kesinlikle süt yada süt tozu kullanmadan acı bir kahve içiyorum.

Sabah içtiğim kahvenin kilo vermede faydaları neler peki?

En başta acı kahve bir miktar iştahımı kesiyor ve öğlene kadar çok fazla canım yemek yemek istemiyor.2. büyük faydası insanı sabah sabah kendine getiriyor ve daha enerjik olmasını sağlıyor.Okuduğum blog ve dergilerde ise sade kahvenin metobolizmayı hızlandırdığı yazıyordu.Bu doğru yada yanlış bilemiyorum.Bildiğim tek şey kahve dolaylı yoldan iştah kesici olarak zayıflatıyor.Öğle yemeğinden sonrada kahve içmediğim günler saat 4 gibi acıkmaya başlıyorum.Ama kahve içtiysem bünye bu acıkma süresini 6 ya kadar çıkarabiliyor.


Size verebileceğim en büyük tavsiyelerden biri içebiliyorsanız eğer sade türk kahvesi içmeye çalışın çok daha fazla işe yaradığını göreceksiniz.Nescafede çok acı geliyorsa nescafe gold deneyin çok daha kolay bir içimi var.Günde de 2-3 fincandan fazla içmeyin ki kilo vereyim derken başka sağlık sıkıntınız ortaya çıkmasın.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

En Çok Okunan 4 Yazım
Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Nasıl 25 Kilo Verdim?

Diyette Patates Kızarması Yenir Mi?

Diyette Simit, Poğaça, Açma Yenir Mi?

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı İle 3 Günde 1 Kilo Vermek.Form Çayları Zayıflatır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?