Sabah Sporu Kilo Verdirir Mi? | Sabah Yürüyüşü Saat Kaçta Olmalı?

Merhaba sevgili arkadaşlar bugün herkesin merak ettiği bir konu olan sabah sporu kilo verdirir mi? Sabah Yürüyüşü Saat Kaçta Olmalı? gibi soruların cevaplarını vereceğim.  Hafta içi iş yoğunluğu ve işe erken gitme zorunluluğundan dolayı bende ancak pazar sabahları spor yapabiliyorum. Aslında her gün 1 saat erken kalkıp kendimizi çok fazla zorlamadan yürüyüş ve hafif koşu şeklinde bir çalışma ile çok güzel kalorileri yakabiliriz. Bugün sabah sporu zayıflatır mı? Sabah spor yaparak kaç kilo verebiliriz? Gibi klasik kilolu kardeşlerimizin sorularına kendi yaşantımızdan örnekler ile cevap bulmaya çalışacağız. Sizlerde sabahları neler yapıyorsunuz? Sabah sporuna vakit ayırabiliyor musunuz? Bunları konu altına mesaj yazarak bizimle paylaşabilir ve güzel bir sohbet ortamı yaratabiliriz. Haydi bakalım güzel ve çok sıcak olmasa da ılık bir Eskişehir sabahında hafif tempolu sporumuzu yapalım ve bu konuyu inceleyelim.


Evde yata yata 10 kilo verdiğim bir dönemden sonra spor olayına alışmak tabiki zor oluyor.Bu arada evde nasıl kilo verdiğimi anlattığım yazımı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz. Bu kadar yoğun iş temposu ve alışkanlıkları bırakmadaki zorluklardan dolayı eski dönemde yaptığım gibi ağır koşulu sporları şuan 100kg iken maalesef yapamıyorum. Aslında çok zorlamıyorum. Çünkü sağlığıma zarar verebileceği düşüncesindeyim.Şuan yaptığım hızlı tempo yürüyüş ve ara ara hafif koşu şeklinde sürüyor.90kg a düştükten sonra tempolu koşulara da başlayarak kilo verme sürecini hızlandırma düşüncesindeyim.Bugün eşimle birlikte kahvaltı öncesi güzel bir sabah sporu yaparak güne zinde başlama planı içerisindeyiz.Sabah sporu diyoruz tabi ama haftanın 1 günü izinli olduğumuz için uyanmamız yine nereden baksanız 09.30 u buluyor:) 

Spor ayakkabılarımızı giyip dışarı çıktıktan sonra hafif tempolu yürüyüşümüze başlıyoruz.Her ne kadar hızlı tempo yürüşe geçmek istesem de vücudun biraz olsun ısınması hemde bizim açılmamız için genelde 10dk gibi bir süre normal çarşıda gezer havada yürüyoruz:) 10dk dan sonra hızlı tempolu bir şekilde yürüşe devam ediyoruz ve asla yavaşlamamaya çalışıyoruz.Yaklaşık 15dk sonra vücut biraz acımaya ve ayak bileklerimiz ağrımaya başlıyor.Bu dönem kilo vermede en iyi dakikalar çünkü vücut bir şeyler yakmaya başlıyor ve asla durmamız gerekiyor.Elinizden geldiği kadar bu tempoyu koruyun ve acıyı hissedin.Tabi biz çok az hafif tempo koşu döneminde olduğumuz için yürüyüşe devam ediyoruz.Siz eğer koşuya hazırsanız ve kilonuz buna el veriyorsa mutlaka koşunuzu yapınız.Bizim şuan ki amacımız terlemek ve vücudu diyet ortamına alıştırarak bir miktar daha hızlı kilo vermesini sağlamak.İleriki safhada akşam koşularımıza ve sabah işe gitmeden önce evde yaptığımız küçük aktivitelere geçeceğiz.

Sabah Sporunun Faydaları

Sabahları spor yapmanın sizinde daha önce okuduğunuz üzere onlarca faydası var.Vücudumuz boşken yaptığımız spor bizi maksimum kilo kaybına gitmemize neden olur.En iyisi zaten sabah spor yaparak güne başlıyorsanız eğer,insan daha bir mutlu olarak güne merhaba diyor.Ohh ne güzel sporumu yaptım diyet kahvaltımı yaptım.Yasaklara uyuyorum,yapmamam gerekenleri yapmadan,yapmam gerekenlere de bir o kadar önem gösteriyorum.Daha ne olsun.İnsan tabiki mutlu olur.Hele birde 1-2 hafta sonra kilo verdiğinizi gördüğünüzde çok daha fazla azimli ve sabah sporunu asla bırakmamaya teşvik edeceksiniz kendinizi.Güne 100-200 kalori eksik başlamaktan başka daha güzel ne olabilir ki.Yaptığınız 2 dilim haşlanmış yumurtalı kahvaltı bile spor sonrası size hafiflik verecektir.Her türlü kardasınız.

Sabah Yürüyüşü Saat Kaçta Olmalıdır?

Her konuda olduğu gibi bu konuda esneklik gösteriyorum.Siz şimdi işe 9 da gidiyorsanız o zaman tabiki 8 de sabah sporunuzu yapabilirsiniz.Ama benim gibi evden 7 de çıkmanız gerekiyorsa işiniz biraz zorlaşıyor.Çünkü kimse sabahın 6 sında uyanıp da dur birkaç hareket yapayım da kalori harcayım diye istemez.Hele hava soğuksa dışarı çıkıp yürüyüş,koşu imkansıza yakındır.Bunu yapanlar komando olabilecek insanlardır:)Bu nedenle benim için asıl önemli olan sabah kahvaltısından önce terlemektir.Açık açık dürüst bir şekilde konuşalım.Sabahın köründe işe gitmeden hangimiz dışarıda sabah sporu yapabiliyoruz.Patronsan gündüz 11 de işe gidiyorsan o ayrı.Ama bu şartlarda bence çok zor.Bu nedenle asıl amacımız evde bile olsak mekik,şınav yada ağırlık hareketleri ile vücudu terletmek ve en az 40dk bunu yapmaktır.Vücut mutlaka sırıl sıklam terlemeli ki bir işe yarasın.Ben hafta içi ancak bu şekilde spor yapabiliyorum.Çünkü vakit yok maalesef.Erken uyan,spor yap,terle,duş al,kahvaltı yap...Ohooo güne başlamadan pert olduk zaten :)Sabah egzersizinizi eksik etmeyin ve diyetlerinize uyun en önemlisi bu.Yoksa saat herkese göre değişiyor.Ama ne kadar erken saatte sabah sporu yapılsa o kadar iyi.

Sabah Sporu Kilo Verdirir Mi?

Tabiki de sabahları spor yapmak kilo verdirir :) Sen diyetine uygun yapıyorsan,yağı ve şekeri kesmişsen neden kilo vermeyesin.Önemli olan nokta sabah sporu yapıp eve gelip pastırmalı yumurta gömmemen :-) Yoksa sabah sporu çok faydalı ve kilo vermenizde çok önemli bir rol oynar.Sizi dinçleştirir ve güne hazırlar.Hergün eksi kalori avantajı ile güne başlarsınız ve bu 1-2 hafta içinde size kilo kaybı olarak geri döner.Yeter ki diğer yapmamız gerekenleri unutmayalım.Sabah spor yaptık diye ağır kahvaltı yapmayalım yada nasılsa sabah spor yapmıştım,öğlen bir ekmek arası tavuk döner yesem ne olur ki diye düşünmeyin sakın.Sağlam ve sorumlu bir şekilde diyetinize uyarken yaptığınız sabah sporu sizi mutlaka zayıflatır ve fit olmanızı sağlar.Bu arada sabahları evden çıkmadan 4 dk da spor yapmak gibi bir video gördüm youtube'da dilerseniz izleyin size yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Yukarıdaki videoda sabah spor egzersizleri var mutlaka işinize yarayacaktır.Resimlerle hareket önermek yerine video karşısında biraz spor yapmanız size zayıflamada büyük katkı sağlayarak başarı göstermenize neden olacaktır.

Sabah Sporu İçin Benim Önerilerim

Verebileceğim en önemli öneri mutlaka düzenli ve her sabah yapın.Yukarıda başıma neler geldiğini yazdım.Hava soğuk şartlar gergin :) Komando da olmadığımıza göre sabahın köründe o yataktan dışarı çıkmak çok zor.Dışarı çıkabilen insanları da hemen alkışlayalım burda :)
 
Bu yüzden evde yapacağınız sabah sporu hareketlerini bir gece öncesinden planlayın kendinize uygun videoları bulun.İlla yukarıda paylaştığımı yapacaksınız diye bir şey yok.Size özel planınız olsun.Kahvaltıda ne yiyeceğinizi bilin hangi sporu yapacağınızı bir gece önceden bilin ki sabah zaman kaybetmeyin.Sabah sporunda en değerli şey bizim için zaman. O yataktan çıkıp spor yaparsanız eğer kilo vereceksiniz demektir.Sabredin ve mutlaka her sabah hareket edin.Yediklerinize de dikkat ettikten sonra sabah sporu ile kilo vermemeniz için hiç bir sebep yok.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?