Su İçerek Efsane Kilo VeriyorumHer ünlü diyetisyenin yada diyet listemizin başlıca kralı su, acaba gerçekten su içmek kilo verdirir mi? Su içerek zayıflayabilir miyiz? Ben su içerek zayıfladım. Kendimden örnek vermem gerekirse ben 25 kg verirken en büyük destekçim su oldu. Bazı insanlar döner ekmek yiyerek üstüne 5 bardak suyla neden zayıflayamıyorum gibi davranıyor. Her kilo verdiren gıdada olduğu gibi sadece çok su içerek hiç bir şekilde kilo veremezsiniz. Haydi bakalım diyet yapmadan su içerek zayıflanır mı, öğrenelim.

Diyetinize uyarak sporunuzu yaparak su içmelisiniz ki işe yarasın. Yoksa tv karşısına geçip dizi izlerken patlamış mısırla su içerseniz tabi ki de kilo veremezsiniz. Su bizim kurtarıcımızdır. Tatlı krizlerimizde, aşırı acıkmalarımızda bizi kurtaran su diyetini elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Umarım size de katkısı olur çünkü ben kilo vermede suyun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Herkes günde 3 litre suyla zayıflayabilir:)
Bu yazıyı yazarken bile bilgisayarımın yanında duran 0.75 litrelik su bulunduruyorum canım kuruyemiş, fındık,fıstık veya şekerli bi çay çektiğinde küt bir fırt su çekiyorum ve işime yoğunlaşmaya çalışıyorum. O anlık yeme isteğim bir süreliğine gidiyor ve beni çok uzun sürmese de bir miktar idare etmiş oluyor. Bol su içmek kilo verdirmede beni en çok sabahları ve akşam yatmadan önce etkiliyor. Ilık su muhabbetini hepiniz biliyorsunuzdur artık. Bende bazı arkadaşlarımdan sıcak su içmek kilo verdirir mi gibi sorular duyuyorum. Sıcak suyun daha doğrusu ılık suyun kilo vermede etkisi gerçekten çok büyük. Akşam uyumadan önce 2 bardak ılık yada sıcak su için, mümkünse içine limon sıkın zayıflayın falan diye. Bizi zayıflatan su değil bence bizi zayıflatan şey suyun midemizde kapladığı alan fazla yiyecek yememize engel oluyor.


Sadece Su İçmek Kilo Verdirir Mi?

Örneğin sabah kahvaltısı öncesi 2 bardak su içtik ve kahvaltıya oturduk. Kahvaltıda tabiki olmazsa olmazımız kara ekmek,haşlanmış yumurta gibi diyet yapanların çok iyi bildiği yiyecekler var. Zaten çok büyük iştahla yemediğimiz bu yiyecekleri birde önden 2 bardak su içtiğimizde hiçten yiyesimiz gelmiyor.Belki su içtikten sonra kahvaltıda sucuklu yada pastırmalı yumurta olsa yiyebiliriz. Bunlara çoğumuz hayır diyemeyiz çünkü.Ama her sabah cebelleştiğimiz kibrit kutusu gibi beyaz peynirimiz ve haşlanmış yumurtamız ile çok yememiz mümkün gözükmüyor. Midenin yüzde 30 unu suyla doldurduk zaten.Kalana da 1 haşlama yumurta az peynir zeytin girdi mi mide diyor ki yeter gari baydı bu yiyecekler.Yağsız tuzsuz nereye kadar..Midede haklı :)Su içerek kilo vereceğim dediğinizde asıl önemli nokta diyetime ve sporuma uyarak yapmış olduğum programa suyuda ekleyerek çok daha fazla verim almak istiyorum demelisiniz.Yoksa en başta hep dediğim gibi yan gel yat sonra su içtim kilo vermedim de.Yok öyle bir dünya maalesef.Diyetini yapacaksın.Her gün sporunu yapacaksın.Yediklerine dikkat edeceksin.Tüm bunların yanında suyunuda içeceksin ki sana bir faydası olsun iştahını kessin.

Ilık, Sıcak Yada Soğuk Su İçerek Zayıflayanların Yorumları

Sadece su içerek zayıfladı diye duyduğum herkesin peşinden koştum ve gerek canlı canlı gerek ise sosyal medya üzerinden ulaşarak su diyeti ile zayıflayanlara ulaştım ve yaşamış oldukları tecrübeleri öğrendim.Sizlere de ulaşabildiğim birkaç arkadaşın su ile zayıflama yorumlarını paylaşmak istiyorum.

Ahmet Bey'in Yorumu:Bol su içerek kilo verme konusunu duyduğumda çok inanmasam da elimden geldiğince su diyeti yapmaya çalıştım.Sadece su ile değil yanında yediklerime de dikkat ederek gerçekten zayıfladım.Su diyetini destek olarak kullanırsanız eğer muhakkak karşılığını alırsınız.Cansu Hanım'ın Yorumu:Su içerek kilo vermenin yollarını ararken internet sayesinde bulmuş olduğum su diyeti listesine uyarak 1 haftada yaklaşık 1 kilo verdim ve iştahım oldukça kapandı.Sizlerde mutlaka su içerek zayıflamayı denemelisiniz.

Ebru Hanım'ın Yorumu:Su içerek kilo verenleri gördükçe bende su diyeti yorumlarını okudum ve bana hitap ettiğini keşfederek 3 ay boyunca günde 3 litre su içerek su diyeti yaptım ve yaklaşık 10 kilo verdim.

Su İçerek Kaç Kilo Verilir?

Yapılan yorumlara ve benim yaşamış olduklarıma baktığım zaman asla tek başına sadece su içtim kilo verdim asla olamaz.Yapacağınız sağlıklı diyetlerin yanında uygulayacağınız bol su içme takviyesi ile çok daha hızlı kilo verme sürecinizi coşturabileceğinizi düşünüyorum.Bu şekilde de ayda su içerek 3-4 kilo vermeniz mümkün gözüküyor.

Zayıflamak ve yağ yakmak için günde ne kadar (kaç litre, kaç bardak) su içmeliyiz?

İsterseniz günde 15 bardak, ister 10 litre su için, asla bu kadar su içerek yağ yakamaz yada zayıflayamazsınız. Öyle olsa herkes elinde su damacanasıyla gezer ve herkes fit olurdu. Sadece su içerek zayıflamak ve yağ yakmak mümkün değil. Önemli olan kalori alımınızı eksiye düşürmek ve bunu su içerek destekleyerek vücudunuzu temizlemek. Lütfen artık su içerek yağ yakma gibi düşüncelere girmeyin. Çünkü öyle bir şey yok!

Günde 1 litre, 2 litre, 3 litre su içmek kaç kalori yakar?

İşte sosyal medyadan gelen bir başka saçma soru daha! Hadi bıraktım su kalori yaktığına inanmışsınız birde olayı çeşitlendirip acaba bugün 1 litre, 2 litre yok ya 3 litre su içsem kaç kalori yakar acaba diye düşünüyorsunuz. Yapmayın arkadaşlar, su neden kalori yaksın. Yiyin yiyin kebapları ondan sonra 3 litre su için bakın bakalım yağlar yanıyor mu? Size bu konu mantıklı geliyor mu? Su içmek kaç kalori yakar sorusunun cevabı; su içerek kalori falan yakılmazdır. Su bizi temizler, iştahımızı düzene sokar, bizi sağlıklı kılar. Ama oturduğunuz yerden su içerek kalori yakma kadar saçma başka bir şey yoktur.

İşte sonuç tek başına su kilo verdirmez.Yaptığınız kilo verme programının yanında su içmek size destek olur.Bu destek az uz bir destek değildir.Su içerek efsane kilo verdim derken dalga geçmiyorum.Düşünseniz ya bi sabah su içtim doğru düzgün yiyemedim akşam su içtim normalden daha az yedim.Bu miktarlar toplanarak 2-3 ay sonra sizden ciddi bir kilo gitmesine sebep oluyor.Ayrıca suyun sağlığa birçok faydası olduğunuda unutmayın.Bu faydaları ben anlatmayacağım tabiki.Çünkü doktor değilim diyetisyen değilim.Googledan arayın bulun.Size diyeceğim kısaca şu:Su içerek kilo veriyorum ama diyetimi aksatmadan,sadece suya güvenerek saçma bir beklentiye girmiyorum.Bol su içiniz vazgeçmeyiniz.Başarmamak için bir sebep yok gibi...


Bu Konumu Okuyanlar "Evde Yata Yata 10 Kilo Verdim" Konumu da Okudular.


EN SEVİLEN 3 YAZIM 💗💗💗


Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski