Basketbol Kilo Verdirir Mi?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle basketbol kilo verdirir mi? konusu üzerinde durmaya çalışacağım. Özellikle genç ve biraz fazla kilosu olan arkadaşları daha çok ilgilendiren bir konu basketbol zayıflatır mı? konusu. 

Bende genç arkadaşların biraz olsun kilo problemini aşmaları açısından elimden geldiği kadar zıplayarak kilo verilir mi? Basketbol oynayarak zayıflanır mı? Gibi genç arkadaşların işine yarayacak bir kaç merak edilen soruyu cevaplamaya çalışacağım. Aslında genç arkadaşlar için bu yazım dediğime bakmayın. Vücut sağlamsa her yaşta basketbol oynayabilir ve zıplaya zıplaya kilo verebilirsiniz,bu konuda sıkıntı yok:) Ancak yaşınız 35 ve üzeri ise basketbola başlamadan önce doktora görünüp onayını almanızda fayda var.

Basketbol Oynamak Kilo Verdiri Mi?

Evet sizlerde basketbolu seviyor akşamları nba maçları izlemek için sabahın 3'ünde uyanıyorsanız basketbolu kullanarak kilo verme amacında iseniz doğru yerdesiniz. Ortaokuldan bu güne kadar her zaman basketbolu sevmiş ve elimden geldiğince aktif oynamaya çalıştığım basketbolu bugün bir zayıflama aracı olarak kullanmaya çalışacağız. Hazır ortaokul günlerinden konu açılmışken şuraya ortaokul basketbol takımında oynarken bir resmimizi atalım da havamız olsun :)

Resimde işaretlediğim herkes kameraya bakarken boş boş başka yere bakıp düşünüp duran benim:)Neden oraya bakakalmışım inanın hiç hatırlamıyorum.Saçma bir bakış açısı ile bu pozu vermiş olsam da basketbol takımımız ile güzel bir anımız olmuş oldu. Resmimden de anlayacağınız gibi o dönem kilo problemim falan yok.Sabah akşam oraya zıpla buraya zıpla bütün gün basket oynadığım için kilo almaya zamanım kalmıyordu.Aynı taktikleri bugün kilo verme amacı ile kullanmaya çalışmam gerçekten üzücü:) Ne yapalım zıplayarak zayıfladım dedik bir kere..:)


Gelelim basketbolla nasıl zayıflarız olayına. Açık ve net yediklerimize dikkat eder ve günde en az 2 saat tempolu basketbol oynarsak eğer mutlaka kilo veririz. Ama siz 1 saat uyuz uyuz spor salonunda yürüme yapıp eve gelip patates kızartması gömerseniz eğer basketbol oynayarak kilo verme olayı hayal olur.

Zıplayarak Nasıl Kilo Verilir?

Zıplayarak kilo vermek için düzenli ve ritimli olarak belli saniye aralıklarda 10-15 dakikalık setler halinde planlı bir çalışma yapmalısınız.Yoksa durun şurda 2-3 zıplayayım da kilo vereyim diye bir şey yok maalesef.Kendinize günlük bir çizelge yapıp belli saatlerde setler halinde 40-45 dakika zıplayarak gerçekten zayıflayabilirsiniz.Peki zıplayarak yada basketbol oynayarak kaç kalori yakılır?Bunun açıkçası net bir cevabı yoktur.Sizin kilonuz ve setleri ne kadar hızlı ve düzenli yapmanıza bağlı olarak değişmektedir.Ama benim tahminim 1 saatlik yürüyüş ortalama 200 kalori yaktığına göre 40-45 dakikalık zıplama egzersizi de 200-250 kalori arası yakacağını düşünüyorum.Çünkü her zıplamada yürüyüş yapmaktan çok daha fazla enerji harcandığını tahmin ediyorum ve kendi şahsi fikrim olarak bu kadar kalori yakar diyorum yoksa bilimsel bir bilgi değildir bu noktaya dikkat edelim arkadaşlar.Yani basketbol oynayarak kaç kilo verebiliriz dersek eğer,sanırım ayda 2-3 kilo rahatlıkla verebiliriz.😎Tatlı yiye yiye zayıflama konumu okumadıysanız eğer aşağıdaki linkten konumu okumanızı tavsiye ederim.

Yapacağınız şey çok basit yerinde zıplayarak belli ve düzenli setlerinizi uygulamak.Düzgün yaptığınızda zıplama ile kilo vermek gerçekten çok kolay bence.Artık hayatınızda sıçramak hem eğlenceli hemde sağlıklı bir aktivite olacak sizin için.
Basketbol oynamanın sadece kilo vermeye yardımcı olmasında ziyade basketbol sporu ile ilgilenmek bir yaşam tarzıdır.Nba maçlarını takip etmek.Türk basketbolcuları takip etmek ve yerel basketbol takımlarının maçlarına gitmek sizi hem sosyal bir insan yapacak hemde kendinizi daha mutlu hissedeceğinize emin olabilirsiniz.Youtube'da dolaşırken adamların zıplayarak kilo vermede çığır açarak başka bir boyuta geçtiğini izledim:) Kangoo Jump diye bir aletle çok eğlenceli vakit geçirenlerin görüntülerini mutlaka izleyin arkadaşlar.Bu hareketler size de yardımcı olabilir.
İzlerken ben bile oturduğum yerden zıplamaya başladım:) Kangoo Jump bulabilir misiniz bilemem ama son zamanların en eğlenceli buluşlarından biri bence.Sizin Kangoo Jump ayakkabılarınız olmasa bile doğal zıplama yöntemleri ile nasıl zayıflayabileceğinizi öğrendik sanırım.Sizlerde kendi hayatınızda basketbol oynayarak yada zıplayarak kilo verme girişiminiz olduysa eğer yaşadığınız tecrübelerinizi benimle konu altına mesaj yazarak paylaşabilirsiniz.Görüşmek üzere arkadaşlar.Bol zıplamalı günler:)Bu yazımı Okuyanlar "Makarnayı gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz"konumu da okudular.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?