Çikolata Kilo Aldırır Mı? | Diyette Çikolata Yenir Mi?

Hiç çikolata kilo aldırır mı? Diyette çikolata yenir mi? Diye merak ettiniz mi arkadaşlar. Bitter çikolata olsun, sütlü çikolata olsun hepsine ayrı ayrı bayılan biri olarak sizlere çikolata kilo yapar mı? Bu konu hakkında bilgiler vereceğim. Sizlerde çikolata yiyerek kilo verdim diyorsanız eğer yada çikolata yiyerek zayıflama hakkında ki konumuzla ilgili bir düşünceniz varsa eğer lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin. Haydi bakalım artık diyette çikolata ne kadar yenir? Öğrenelim.

Genelde ağır diyet listelerinde asla şeker bulunmaz yada diyetin ilk 15 gününde asla tatlı yoktur. Hatırlarsanız eğer benim akupunktur diyetimde de ilk 15 gün asla tatlı ve şeker yoktu. Daha sonra 15 günde 3 defa sütlü tatlı verildi. Bazı diyetlerde bitter çikolata verildiğini gördüm. Bitter çikolata diyetlerde gerçekten işe yarayan bir tatlı türü. Neden diyeceksiniz? Tadı yoğun kakao olduğu için sütlü çikolata gibi 1 büyük paket yiyemeyeceğiniz bir çikolatada o yüzden.

Çikolata Kilo Yapar Mı?

İşin özü aşıra kaçılmadığı sürece örneğin haftada 2 defa çok ufak parça çikolata tüketildiği sürece çikolata kilo yapmaz. Özellikle hafta sonları kendinize ödül niyetine sade kahvenizin yanına 1 adet petito ayıcık çikolata almanızda ben bir zarar görmüyorum açıkçası. Önemli olan diyetinize gerçekten uyuyor musunuz? Hafta içi eğer asla kaçamak yapmadıysanız ve gerçekten diyetinize uyduysanız bu tür ufak bir çikolatayı hak ettiğimizi düşünüyorum:) Çikolata yiyerek kilo vermek derken öyle paket paket çikolatadan bahsetmiyorum tabiki...İnsani sınırlarda kabul edilebilen çok küçük çikolatalar neden olmasın? Olabilir tabiki yeter ki siz diyetinizde yanlış şeyler yapmamış olun.Arada ufak kaçamaklar hepimizin hakkı.Bende sadece hafta sonları 1 adet petito ayıcık yiyiyorum ve mutlu oluyorum.Fazlası yada eksiği yok,yok bitteriymiş falanı yok arkadaşlar resimde gördüğünüz petito ayıcık çikolata benim hafta sonu mutluluk kaynağım:)


Diyette Hangi Çikolata Yenir?

Ama bu çikolayatı nasıl tüketiyorum ve o gün diyetimde neler değiştiriyorum bunları anlatmak istiyorum. Öyle hem diyette yazanları tüketip hemde löp löp çikolata yemiyorum. Günde örneğin 2 meyve hakkım varsa bu meyvelerden birini iptal ediyorum ve onun yerine haftada 1 adet bakın fazlası değil,sadece 1 adet petito ayıcık yiyorum. Kilo vermemde herhangi bir azalma yada kilo alımı gözlemlemedim. Zaten çoğu doktor diyette çikolatayı öneriyor. Ancak genelde bitter çikolataya yeşil ışık yakıyorlar. Ben direkt bol sütlü çikolata yiyerek diyetimi uyguluyorum. Ancak yediğim çikolatanın 6.5 gr olduğunu söylemek isterim.Orta boyu bile değil ufacık zaten:)Yanına sıcak sıcak nefis bir sade nescafe gold hazırlıyorum ve eşimle sadece hafta sonları internetten izlediğimiz sevdiğimiz bir yabancı dizi var. Bu şekilde dizimizi izliyoruz ve haftanın yorgunluğunu atıyoruz.


Ben haftada 1 defa diyette çikolata kaçamağı yapıyorum ama ne yediğimi bilerek ve ne kadar tükettiğimin farkında olarak. Öyle hafta sonu ne istersen ye kıvamında değil yani.Bazılarını biliyorum ama haftada bir gün bozunca bir şey olmuyormuş yaa diyor:) Hadi ya yediklerin kalori defterine yazılmıyormuymuş o bir gün.Ne güzelmiş o öyle ya...Küçük kaçamaklardan bahsetmiyorum.Adam o gün serbest diyet günü ilan ediyor sabah patates kızartmasıyla güne başlayıp pizza ve benzerleriile devam edip akşamda şerbetli tatlılarla sonlandırıyor.Eee zaten koca haftada almadığın kaloriyi 1 günde almış oldun,ne anlamı kaldı diyet yapmanın şekeri kesmenin,undan ve yağdan uzak durmanın.Aaa ama olur mu haftada 1 gün serbest demiş doktor:)Bizde böyle şeyler yok çok küçük pembe kaçamaklar var.Ufacık petito ayıcık çikolata ve takılıp kaldığımız dizimiz bizi mutlu etmeye yetiyor.Bu arada sizi de mutlaka taviye ederim "la casa de papel" mükemmel bir ispanyol soygun dizisi.2 günde 1 sezonu bitirdik o derece yani aha buda resmi:)Adam tvnin başından ayrılamıyor resmen,bir diğer bölüm için başka günü bekleyemiyorsunuz.Size benden ufak bir dizi tavsiyem olsun la casa de papel :)


Çikolata Yiyerek Kilo Verilir Mi?

Tabiki verilebilir.Çikolata yiyerek çok güzel diyet yapabilirsiniz ve şahane kilo verebilirsin.Ama yediğiniz miktarı çok küçük tutmanız ve tatlı krizine girip 1 paket çikolatayı tüketmemeniz gerekiyor.Yoksa öyle sadece çikolata yiyerek kilo verme yöntemleri gibi saçma şeylerden mutlaka uzak durunuz.Bu tür diyetler popüler olma ve farklı olma anlamında ortaya atılmış diyet çeşitleri.Sürekli çikolata yiyerek kilo verilir mi hiç akıl var mantık var.Sizler ne kadar yediğinizi ve aldığınız kaloriyi bilirseniz eğer hem içiniz rahat olur hemde diyetinizi bozmamış olursunuz.Zayıflamada ana kural asla aşırıya kaçmamaktır.Çikolata yiyerek zayıflamada da aynı şey geçerli.Benim yaptıklarımı okudunuz.Az ama öz yiyerek korkmadan çikolata yemenin keyfini çıkarabilirsiniz,tek olması gereken şey irade ve az çok mantığı kurabilmek:)

Bitter Çikolata İle Zayıflama

İşte bu konuya bende katılıyorum. Normal çikolata yiyeceğinize bitter çikolata tüketmeye çalışın arkadaşlar. Bitter çikolata ile kilo vermek normal tatlı yemelerinize göre çok daha kolaydır. Yoğun tadı ile size çok fazla yeme isteği vermeyecek olan bitter çikolata özellikle tatlı krizi çok geçiren kişiler için vazgeçilmez olabilir. Tabiki bitter çikolata yiyebilirsiniz dediysek hamuduyla götürmeyin:)Haftada 2-3 küçük parça yeterlidir. Eğer fazlasını yerseniz kilo vermeniz hayal olur.Bugün baya konuştum birazda olayın uzmanlarını dinleyelim bakalım çikolata ile nasıl zayıflanırmış.

İşte böyle arkadaşlar çikolata kilo aldırır mı? Diyette sütlü yada bitter çikolata yenir mi? Bugün bu konu hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde kendi diyetlerinizde çikolatayı ne kadar ve ne sıklıkla tüketiyorsunuz? Bizimle paylaşırsanız eğer hep birlikte çikolata yiye yiye zayıflamanın formülünü bulabiliriz belki:)Konu altına yorum ve mesajlarınızı bekliyorum:)

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?