Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Bugün sizler için bitki çayı zayıflatır mı? Form Çayı içmek kilo verdirir mi? bu konular hakkında bilgiler paylaşacağım. Ben daha henüz bu zayıflama çayı adı altında satılan ürünlerden kullanmadım ama bildiğimiz marketten satın aldığımız form çaylarını daha önceden de şimdide kullanıyorum. 

Doğadan zayıflama çayı olur bim form çayları olur çok fark etmez arkadaşlar. Ben sırf bu konuyu yazmak için markete gittim ve gözüme doğadan limonlu form çayı ilişti ve onu aldım. Aslında birde doğadan form karışık bitki çayı vardı ama ben limonlu zayıflama çayı olanı seçtim. Siz kendi kafanıza göre hoşunuza giden form çayını alabilirsiniz tabiki, bu konuyu da böyle özetlemek istedim ki marka takıntımız yok form çaylarında yani.

Benim bugün asıl anlatmak istediklerim form çayı zayıflatır mı? Yada bu zayıflama çayları zararlı mıdır? Yoksa faydası var mıdır? Bu zayıflama çayları ile sudan mı kilo kaybederiz yoksa yağda gider mi? Bu tarz soruların cevaplarını yaklaşık 6-7 yıldır form çayı tüketen biri olarak başımdan geçen tecrübeleri anlatmak istiyorum. Umarım sizlere bir nebze olsun faydası olur. Sizlerde form çayları içenler olarak konu altına görüşlerinizi paylaşabilir ve merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Hele aramızda form çayı (zayıflama çayları) ile zayıflayanlar varsa muhakkak yorumlarını okumak isteriz.


Önceden form çayları yeni çıktığında çoğu kişi bu form çayının faydaları veya zararları hakkında bir bilgisi yoktu ve birçok görüş bu çayların yağla birlikte vücuttan sürekli tuvalet ihtiyacı ile ne bulursa attığını ve kilo verdirdiği yönündeydi.

Ancak daha sonra zaman geçti ki yahu bu çaylar sudan mı kaybettiriyor acaba diye konular açılmaya başlandı zayıflama forumlarında. Ben size doktor gibi şöyle olur böyle olur diyemeyeceğim tabi ki onu konunun ilerleyen yerlerinde paylaşacağım videodan doktor tavsiyelerini de izleyebilirsiniz. 

Kendi düşüncelerime gelecek olursak şuan sadece midenin düzenini sağlanması adına içtiğim form çaylarını daha önceden sadece kilo verme amacı ile içiyordum. Böyle olunca da yaklaşık 1 hafta sonra kilo verme duruyor hatta tartıda çok ani yükseliş ve düşüşler olduğunu fark ettim.


Bu olanlarının sebebini o zamanlar çözememiş olsam da şuan çok iyi biliyorum ki form çayları çok büyük bir miktar vücuttaki sudan götürüyor. Bu nedenle de sürekli farklı kilolar ortaya çıkıyor. Birgün vücutta fazla su varken diğer gün çayın etkisi ile fazla tuvalete çıkıldıysa birden 2-3 kilo az çıkıyoruz. 

Diğer gün ise hooppala bir bakıyoruz 3 kilo fazla gelmişiz. Moraller bozuluyor tabi falan sonra bir diğer gün yeniden tartıya çıkıyoruz, bu seferde kilo verdiğimizi görüyoruz.Bu yüzden ben form çaylarını sadece kilo verme amacı ile kullanmayı bıraktım.

Size en büyük tavsiyem diyet listenize uyarken vücudunuza daha az yağ aldığınız için tuvalet sıkıntısı çekme ihtimaliniz var. Bu sıkıntınızı ise sadece takviye ve destek amaçlı form çayı içerek giderebilirsiniz.Zayıflama Çayı İşe Yarıyor mu?

İllaki ben zayıflama çayı içerek kilo vereceğim başka diyet miyet anlamam akşam iskender kebabı gömerim yatmadan içerim form çayımı hoop sabah ne var yok her yediğimi terk ederim ve zayıflarım diye bir düşünceniz varsa eğer ilk olarak bunun çok saçma bir düşünce olduğunu söylemek istiyorum.

İkinci olarak da buyurun form çayı sizin. Alın deneyin elli tane çeşit çıkarmış adamlar. En son kayısılı form çayı görmüştüm:) Akşamda konuyu yazmadan önce kayısılı olan form çayı aradım bizim markette bulamadım. Limonlu ve karışık form çayı buldum.

Dedim limonlu iyidir karışığa gerek yok:)Ancak çevremde doğadan kayısı çayı ile zayıflayan bir topluluk var gibi bu ara herkes bu çaylardan bahsediyor:) Siz yiyip yiyip de günde 2-3 fincan bitki çayı tüketerek zayıflayacağınızı düşünürseniz eğer sonunda siz pişman olursunuz. Böyle bir dünya yok maalesef. Hadi onu geçtim yemeği kesip sabah akşam 10 fincan bitki çayı içen tipler var bide.

Buda çok yanlış içtiğiniz şey su değil ya içinde birçok bitki özü falan filanı var. Her şeyin çoğu zarar. Siz siz olun form çayınızı diyetinize uyarken aynı anda spor yaparken tüketin.Bu şekilde bu bitki çaylarından en büyük faydayı sağlayacağınızı düşünüyorum. Şu aralar popüler ve çevremde çok gördüğüm zayıflama çayları ( Hünnap Form Çayı, Plates Form Çayı, Mest Form Çayı, Matcha Form Çayı, Arifoğlu, Moringa vs..)


Bitki çayını ben günde en fazla 2 fincan içiyorum.Fazlasına gerek yok zaten.Maksat metobolizmayı toparlasın,fazla bir beklentim yok yani :) Ooo nasıl ya Fatma Teyzemler bitki çayı içerek 10 kilo vermiş ama...Birde bu söylentiler var ya,kendimi balkondan aşağı atasım geliyor.Bunlar benim çevremde de var kadın 10 yıldır diyetteyim diyor hala fazlalık 30 kilosu var:) 

Çay falan içiyor komşusu bir zayıflama çayı getiriyor bir kaç gün dikkat ediyorlar tabi yediklerine sonra dönen muhabbet:Ayy kız bir çay içtim acayip zayıflıyorum.Sonra herkes toplanıyor hep birlikte zayıflama çayı almaya:)Sonuç...Sonuç basit 3 ay sonra gidin bırakın kilo vermeyi kilo almıştır teyzeler.İnsanların istedikleri hep aynı sabah hamurları yiyelim öğlen çiğbörek yiyelim.Ohh ne güzel akşam ne yapacağız.Aa akşam form çayı içeceğiz sadece ve ayda bilmem kaç kilo vereceğiz gızz:)Bırakın bu işleri 6 ay yağ yok,un yok yanında da mideyi çalıştırmak için form çayı için,birde böyle sonuçları izleyin bence.Bakın youtube'da güzel bir video var.Diyet çaylarının içinde ki sinameki otundan bahsediyor.Buyurun bir izleyin güzel bilgiler verilmiş.


Bu videodan sonra ben bile diyet çayları içmeyi bırakmayı düşünmeye başladım.baksanız ya alışkanlık yapar sinameki otu diyor ablamız.Yada sadece zor günlerde 1 fincan diyet çaylardan içsek ve fazlasına kaçmasak çok daha iyi olur.Benim mideyi çalıştırmak için uyguladığım bir diğer taktik ise acı biber turşusu yemek.Ne ara farkettim tam hatırlamıyorum ama mercimek çorbası içerken yanında turşuluk acı biber yemeye başlamıştım.Sonradan fark ettim ki bu acı biber bağırsakları acayip çalıştırıyor.Form çaylarını sürekli tüketmek yerine arada acı biber yemekte midemizi rahatlatacaktır.Bu arada "Zayıflamak İçin Çay Yemekten Önce Mi Sonra mı" Konumu da okumanızı tavsiye ederim.

Form Çayı Zayıflatır Mı?

Form çaylarının zayıflatmaktan çok midemizi çalıştırmaya etkisi vardır.Videoyuda izlediyseniz eğer içindeki sinameki otu bizim midemizi çalıştırmayı başarıyor ve daha çok tuvalete gitme ihtiyacı hissediyoruz.Form çayları kilo verdirir mi derseniz eğer bence tek başına hiçbir bitki çayı kilo verdirmez.Sizi anca tuvalete taşır.Burada da çok azda olsa tabiki kilo yapacak maddeleride dışa atar ama tek başına asla bir kilo verdirici değildir.Bu nedenle diyet çayları kullanırken çok dikkat etmeli ve sürekli bu çayları tüketmemeliyiz.Yemeklerimizi daha çok sulu yemek ve yanında mutlaka turşuluk acı biber ile destek vererek yemek de midemizi çalıştırmayı sağlayacaktır.Özellikle bol su içmeyi asla ihmal etmeyin.Bunlara dikkat ettiğinizde zaten günde 1 fincan zayıflama çayı size yetecektir.

Form Çayı Aç Mı Tok mu İçilir?

Valla ben tok karnıma içtiğimde pek bir faydasını görmedim form çayının.Sabah kahvaltı yapmadan özellikle şekersiz ve içine biraz limon katarak içeceğiniz zayıflama çayı size çok daha fazla fayda sağlayacaktır.Akşam yatmadan önce form çayı içerken de zaten akşam yemeğini 7 gibi yediğimizi varsaysak uyumadan önce örneğin saat 11 gibi midemiz biraz boşalmış olur.Gece yatmadan öncede içilen bitki çayı gece sizi hem rahatlatır hemde daha sakin uyumanıza yardımcı olur.Sizlerde form çaylarınızı nasıl kullandığınızı konu altına yazabilirsiniz.

İşte bitki çayı zayıflatır mı? hakkındaki yazımın sonuna geldik. Dediklerimden önce mutlaka doktorunuza başvurun. Doktor tavsiyesi dışında asla form çayı kullanarak kilo verme gibi bir düşünceye girmeyin. Zaten asıl amacımız diyet uygularken bize yardımcı olması.Yoksa günde 10 fincan zayıflama çayı içerek kilo verdim diyen kimse görmedim ben. Herkes verdiği kiloyu geri alıyor. Zayıflarken ana amaç ne kadar kilo verdiğimiz değil,verdiğimiz kiloyu kalıcı vermektir.Bu nedenle form çaylarınızı içerken çok büyük hayaller ile değilde midenizi ve metabolizmanızı daha iyi çalıştırma amaçlı içtiğinizi unutmayın.Konu altına mesaj yaz bölümüne girerek sizlerde konuya ortak olabilir ve zayıflama çayları ile olan tecrübelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.Görüşmek üzere...

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski