Hiç Ekmek Yemeden Kilo Verilir Mi?

Güzel bir konumuz ile birlikteyiz arkadaşlar. Bugün size hiç ekmek yemeden kilo verilir mi? konusundan bahsetmeye çalışacağım. Ekmek yemezsek  kilo verir miyiz? sorusu diyette ekmeksiz yapamayanların aklına ilk gelen sorudur. Dumanı üzerinde tüten sıcacık bir ekmeğin üzerini yağlayarak yemeği sevmeyen yoktur sanırım:)Bu kadar lezzetli ve hayatımızın büyük bir parçasını oluşturan ekmekten kaçarak zayıflamak düşünüldüğü kadar kolay olmasa da imkansız değil tabiki:) Sizlerde diyetlerinizde ekmeği nasıl tükettiğinizle ilgili konu altına mesaj yazarak bana ulaşabilirsiniz.
Öncelikle hiç ekmek yemeden kilo vermek sağlıksız bir davranış olduğunu bilmenizi istiyorum. Seçtiğiniz ekmeğe dikkat ederek kilo verme adına diyetlerinizde mutlaka ekmek bulundurmalısınız. Ancak bu ekmek kesinlikle beyaz ekmek olmamalı ve tükettiğiniz miktar çok dengeli olmalıdır.

Yani aa ekmek serbestmiş hiç haberimiz yok diyerek günde 1 ekmek tüketmekten bahsetmiyorum sakın farklı bir algıya yol açmayalım. Tüketeceğiniz ekmek tam buğday veya kepekli olan türlerden olmalıdır.Bu tarz ekmekler hem lif kaynağı olduğu için daha sağlıklı hemde daha çabuk doymanızı sağladığı için daha az ekmek tüketmiş olursunuz.Bakın bu tür kepekli veya tam buğday ekmekleri için asla az kalorilidir falan demiyorum.

Kepek ekmeği ve normal beyaz ekmeğin kalorilerini internetten araştırın bu tarz ekmeklerde aynı diyet ürünlerinide ki gibi neredeyse kalori aynı.Yani öyle fazla bir kalori farkı olmadığı için nasılsa kepek ekmeği kilo aldırmaz diyip de fazla yemeyin.Aşırıya kaçmadan her öğün ince 1-2 dilim tam buğday yada kepek ekmeği yemeniz diyetinizi sağlıklı devam ettirebilmeniz için muhakkak gereklidir.

Bu bilgileri aldıktan sonra artık lütfen ekmek yemezsek kilo verir miyiz gibi yada tamamen ekmeği kestim yineden kilo veremiyorum tarzı sorular sormayın. Ekmek diyet dönemlerinde çeşidi ve miktarı ayarlanarak tüketilmesi gereken bir gıdadır. Lütfen sizlerde kilo vereceğim diye böyle tamamen ekmeği kesmeye çalışmayın.

Bu konu ile ilgili çok güzel bir video buldum.Mutlaka izlemenizi öneriyorum arkadaşlar.Güzel bilgiler var.

Ekmeği tamamen keserek diyet yapmanın yanlış olduğundan ve hangi ekmek türlerini tüketmemiz gerektiğinden bahsettim bugün. Az yemek yiyerek tabiki kilo verebilirsiniz ancak ekmeksiz bu iş asla olmaz.Sağlığınız ve zayıflamanız için dengeli beslenmeniz şart arkadaşlar.Sizlerde diyette ekmek yemek ile ilgili düşüncelerinizi konu altına mesaj yazarak benimle paylaşabilirsiniz.Görüşmek üzere.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?