Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Bugün benim pek sevmediğim ancak takipçilerimizin çok sevdiği ve babamın da efsane yaptığı bir yemek olan ciğerden bahsedeceğiz. Sosyal medya üzerinden Cansu Hanımın sormuş olduğu diyette ciğer yenir mi sorusuna karşılık aramaya çalışarak sizlere yardımcı olacağız. Ciğer kilo yapar mı? veya kilo verdirir mi gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. 


Ciğer şiş düşünüldüğünün aksine çok faydalı bir besin olarak karşımıza çıkarak yüksek oranda B5 vitamini içerdiği bilinmektedir. Bu nedenle doğru pişirme yöntemleri kullanarak sizlerde elinizden geldiği kadar ciğer tüketmeye çalışınız. Bende bugün bu mucizevi besin olan ciğer ile kilo verilir mi bu konuyu sizinle paylaşacağım. Sizlerde diyetlerde ciğere yer veriyorsanız konu altına yorum yaparak benimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Ciğerin Faydaları Nelerdir?

İçermiş olduğu demir ve kan yapıcı özelliğinden dolayı özellikle halsizlik hisseden ve kendini bir türlü toparlayamayan insanlara verilen ilk tavsiyedir ciğer yemek. Söylenildiği gibi de bu faydaları şehir efsanesi değil bilimsel olarak kanıtlanmış gerçeklerdir. Tabi bu faydaları duyunca yağınızı kızartıp ciğerlerinizi unlamaya başlamadınız inşallah:) Ciğer yemenin özellikle yağda kızarmış ciğer yemenin olumsuz yanlarından biri kolestrol arttırıcı özelliğinin bulunmasıdır. 


İlginizi Çekebilir: Sade Soda Kilo Aldırır Mı?

Ciğer Kilo Yapar Mı?

Bu nedenle her ne kadar ciğer yemeği sevseniz de kilo vermek ve sağlığınız için ciğeri asla yağda kızartıp yememelisiniz. Özellikle belli bir yaşa gelmiş ve kilo problemi olan insanlar ciğeri yerken çok az yağlı olarak mangal yada ızgarada yemeleri sağlıkları için çok önemli bir konudur. Eğer bu pişirme yöntemlerine dikkat edilmezse kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkarabilirsiniz. Peki kardeşim ben öyle ciğer yiyeceğime hiç yemen diyorsanız babam gibi:)O zaman en iyi ihtimalle az yağ kullanın ve ciğeri una bulamadan çok küçük bir porsiyon kızarmış ciğer tüketin.


Ciğer Kaç Kalori?

Yağda kızarmış 1 porsiyon arnavut ciğeri ortalama 400 kaloridir. Bunun yanında yiyeceğiniz ekmek vs.. şeyler ile kalori oranı çok rahat 600 lere çıkabilmektedir.Artı aldığınız yağ ve kolestrolde çabası...Bu nedenle elimizden geldiğince yağda kızartmaktan uzak durarak bu kaloriyi almamızı engelleyebiliriz.Ayrıca başka bir kalori azaltma yöntemi de tavuk ciğeri tercih etmek olabilir.Tabi bunun kalorisi daha az diye yine kızartmaları hazırlamaya başlamayın sakın:)Dengeli ve miktar ayarlamalarınızı da yaparak daha sağlıklı bir ciğer yemek isterseniz eğer tavuk ciğeri de güzel bir tercih olabilir.

İlginizi Çekebilir: Diyette Sucuk Yemek Serbest Mi?Aşağıda fazla kalorili olmayan sağlıklı bir tavuk ciğer tarifi var. Bu tarife göz atmanızda fayda var. Videonun sonunda bu tarifin kaç gramının kaç kalori olduğu da belirtilmiş. İşinize yarayacağını düşünüyorum.
Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere ciğeri diyette yiyebilir miyiz konumuzdan bahsettim. Az ve yağsız olmak şartı ile yenilen ciğer çok büyük bir besin kaynağı olup faydaları oldukça yüksektir. Ayrıca kilo vermenize yardımcı olur. Yapmamamız gerekenler ise ciğer şişi her ne kadar babam bu fikirleri sevmese de yağda kızartmaktan uzak durarak daha sağlıklı yöntemler seçmek:)Sizlerde diyette ciğer pişirme tekniklerinizi yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.Görüşmek üzere arkadaşlar...

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular.


Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski