Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Diyette sucuk yenir mi ,sorusuna hayır sucuk kilo aldırmaz bol bol yiyelim demeyi çok isterdim gerçekten:)Özellikle sabah kahvaltısında yapılan nefis sucuklu yumurta, akşam köşe başında bulduğumuz bir sucuk ekmekçi...Neyse fazla ağzımızın suyu akmasın. Milletçe sucuk ve sucuklu yemekleri bayılarak yerken maalesef ki bugünkü konumuz sucuk kilo aldırır mı? Diyetlerde sucuğa pek yer verilmese de az da olsa diyette nasıl sucuk yiyebiliriz elimden geldiği kadar bugün bu konuları paylaşacağım arkadaşlar. Sizlerde diyette sucuk tüketiyorsanız eğer konu altına yorum yazabilirsiniz yada diyetisyeninizin sucukla ilgili müthiş bir bilgisi vardır bunları da yorumlarınızdan duymak isteriz.

Elimden geldiği kadar diyette sucuğu nasıl yiyebiliriz diye düşünsem de işin içinden çokta fazla çıkamadım açıkçası ama yinede bazı ufak yöntemler ile kilo almadan sucuk yiyebileceğimizi düşünüyorum. Diyette tüketmek için bu kadar uğraşmamızın sebebi ise sizlerinde bildiği gibi sucuğun içerdiği yüksek katı yağlar. Bazen hiç yağ koymadan bile tavada yavaş yavaş pişirdiğimiz sucuk öyle bir yağını salıyor ki sanki 1 çorba kaşığı içine margarin katmış gibi oluyor. Hal böyle olunca da bu denli kalorisi yüksek ama bir o kadar da lezzetli besini diyetimize uygulamak çokta kolay olmuyor.

İlginizi Çekebilir: Aç Kalarak Zayıflanır mı?

Ben sucuğu yapmış olduğum diyetlerde bir defasında diyetisyenimin tavsiyesi üzerine sadece çok ince kesilerek 5 incecik sucuk dilimi ile içine asla yağ koymadan biber ve domatesle yumuşatarak yiyiyordum. Böylelikle içerdiği kaloriyi en aza indirmeye çalışıyor hemde sucuk yeme keyfinden kendimizi alıkoymuş olmuyorduk. Sizlerde böyle ufak tefek seçenekler ile çok fazla olmamak şartıyla örneğin sadece hafta sonu kahvaltısına çok ince bir sucuk dilimi ile diyetinize devam edebilirsin.Ancak öyle yağlı kocaman dilim sucuklu yumurta ile asla diyet yapamazsınız, sanki aklınızdan biran sucuklu yumurta zamanı gibi geçirdiğinizi hissettim nedense:)Şimdiden sizi korkutmak için isterseniz sucuklu yumurta kilo yapar mı kaç kalorisi var bir inceleyelim de neden uzak durmanız gerektiği hakkında fikriniz olsun.


Sucuklu Yumurta Kilo Aldırır Mı?

Öyle incecik yağsız bir sucuklu yumurta değilse maalesef bunu ağlayarak söylüyorum sucuklu yumurta kilo aldırır ve diyetlerde yenilmesi pek uygun değildir.Neden derseniz her zamanki gibi müthiş kalori hesaplarım ile cevap vermeye çalışayım.İçinde 2 yumurta olan çok ince kesilmemiş 1 porsiyon sucuklu yumurta 380-390 kaloridir.Bakın daha sucuğu pişirmek için herhangi bir yağ falan koymadık.Sadece yumurtalar ve sucuğun toplam kalori bu.Şimdi artı kalorileri de ekleyelim bakalım neler çıkacak ortaya.Sucukları biraz olsun yanmadan pişirmek için 1 çorba kaşığı sıvı yağ kullansanız bunun kalorisi 110 kalori gibidir.Ne oldu etti 500 kalori.


Eee sucuklu yumurta ekmeksiz yenmez.Hiç olmazsa 2 ince dilim kepek ekmeği yiyeceğiz yanında doğru mu?Şimdi kalorimiz kaç oldu 2 dilim kepek ekmeği ile 100 daha ekleyelim.Sonuç 600 kaloriye çıktı hele birde kahvaltıda yanına az peynir zeytin yok üzerine çok az kaşar peyniri serpeyim de mis gibi kaşarlı sucuklu yumurta yiyeyim derseniz eğer 1000 kalorilere geliyor sabah kahvaltınız:)Bu nedenle her ne kadar sucuk vazgeçilmez lezzetimiz olsa da aşırıya kaçmadan tüketmekte fayda var.Aşağıda yağ yerine su kullanılarak yapılan bir sucuklu yumurta tarifi var.Birlikte izleyelim arkadaşlar.
Sucuktan her ne kadar uzak durmak istemesek de maalesef sucuğun diyetteki yeri yukarıda da anlattığım gibi pek yok arkadaşlar.Yinede hafta sonu kahvaltılarında ince dilim birkaç sucuk dilimi kızartmak çokta sorun olmaz sanırım.Bugün sizlerle diyet dönemlerinde sucuk ve sucuklu yumurta yenilir mi konumu paylaştım.Sizlerde diyette sucuk yemek ile ilgili fikirlerinizi konu altına yorum yaparak paylaşabilirsiniz.Bu yazımı okuyanlar "Diyette Ciğer Yenir Mi" Konumu da okudular.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Diyette İncir Yenir Mi?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?