Diyette Sütlaç Yenir Mi? Sütlaç Kilo Yapar Mı?


Sütlacı sevmeyen var mı arkadaşlar:)Hele mis gibi fırında kızarmış üzerine fındık atılarak buzdolabında 2-3 saat dinlendirilmiş bir sütlaç hepimizin aklını başından alabilir bence. Bunu göz önüne alarak bende size bugün diyette sütlaç yenir mi, bu soruyu sorarak sizlere bilgi vermeye ve sütlaç kilo yapar mı öğrenmeye çalışacağız.Sizlerde diyette yediğiniz hafif sütlü tatlılarınız varsa yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. Haydi bakalım sütlaç kilo aldırır mı aldırmaz mı hep birlikte inceleyerek sonuca ulaşalım.

Facebook üzerinden bana gelen mesajlarda da takipçilerimizin en çok sorduğu sorulardan biri sütlaç diyeti bozar mı diye. Bende sütlaça bu kadar ilgi olunca bugün azda olsa bu konuya değinelim istedim. Sütlaca karşı zaten herhangi bir ilgisizlik yapmamız mümkün değil:)Yıllardır Türk ailelerinin gelenekselleşmiş sütlü tatlıları arasında olan sütlaç hem lezzeti hemde hafifliği ile hepimizi kendine hayran bırakmayı başarabiliyor. 

İlginizi Çekebilir: Çikolata Kilo Aldırır Mı?

Diyetisyenler de gördüğüm kadarı ile diyet listelerinde arada sütlaç yemeğe izin veriliyor ancak bu normal bildiğimiz bol şekerli vanilyalı sütlaç değil. Uzmanlar diyette sütlaç yenecekse eğer içinde kullanılan pirincin esmer pirinç olmasını ve içine vanilya koyulmaması gerektiği söylüyorlar.Ayrıca içine konulan şeker miktarını da neredeyse yarı yarıya azaltıp diyetlerde bu tür sütlaçların haftada 1 yada en fazla 2 kere tüketilebileceğinden bahsediyorlar.Peki normal bildiğimiz sütlacı diyette yersek ne olur birde bunu inceleyelim.Yani normal bir sütlaç kaç kaloride bu kadar yok esmer pirinç kullanın yok şeker yarı yarıya azalsın diyorlar.


Sütlaç Kilo Aldırır Mı?

1 porsiyon klasik şeker ve pirinç ile yapılmış olan bir sütlaç 260-270 kalori arasıdır.Aslında diyet dönemlerinde alınabilecek kalorisi fazla olmayan bir diyet sütlaç görünümünde bence ancak aynı sütlacın 2 dilim ekmek 1 bardak süt ve 1 meyve yerine geçtiğini de unutmamak lazımdır.Sizlerde benim gibi yok esmer şeker kullanmalıyız yok pirinçler böyle olursa diyette yenir gibi şeylerden sıkılıyorsanız eğer benim görüşüm diyette sütlaç fazla yenilmediği taktirde örneğin diyet sütlaç haftada 2 kere veriliyorsa bu klasik sütlacı haftada 1 defa gerçek lezzeti ile yiyerek diyet yapabiliriz diye düşünüyorum.Bu nedenle de sütlaç kilo yapar mı sorusuna dikkatli ve aşırıya kaçılmadan tüketilirse kilo yapmaz diyerek cevap vermek istiyorum.Aşağıda diyette sütlü tatlı yenir mi konulu uzman görüşlerinin olduğu güzel bir video var arkadaşlar.
Bugün sizler için diyet sütlacı ve normal sütlacı karşılaştırarak diyet dönemlerimizde sütlaç yiyebiliriz miyiz bu konu hakkındaki düşüncelerimi paylaştım arkadaşlar.Sizlerde diyette ne tür sütlü tatlılar tükettiğinizi yorum bölümünden lütfen benimle paylaşınız.

Bu Yazımı Okuyanlar Aşağıdaki Konularımı Da Okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?