Gece Yatmadan Önce Süt İçmenin Faydaları

Çocukluğumuzdan beri hep önümüze bu konu çıkar değil mi:)Sütünü içtin mi oğlum yok süt saatin geldi falan filan..:)Aşağı yukarı hepimiz sütün faydalarını bilsek de bugünkü konumuz gece yatmadan önce süt içmenin faydası.Doktorlar,uzmanlar herkes bangır bangır bağırırken süt içmenin ne kadar önemli olduğunu ve faydalarının saymakla bitmediğini bizler de akşam süt içmenin yararlarına odaklandık.Sizlerde gece süt içmenin faydaları ve zararları ile ilgili düşüncelerinizi lütfen yorum yazarak benimle paylaşın.
Sütün faydalarına geçmeden önce her ne kadar mükemmel bir besin olsa da her vücudun kaldıramayacağı bazı zararları da maalesef olabiliyor.Kısaca gece yatmadan önce içilen sütün zararlarından bahsedip hemen ana konumuza dönelim.Süt içmenin size göstereceği en büyük zarar eğer vücudunuz hassas ise gaz sıkıntısı çekebilirsiniz.Yada süt içeren ürünlere karşı bir hastalığınız varsa süt içmenin size zararı ancak bu durumlarda olabilir.

İlginizi çekebilir: Diyetteyken Süt İçilir mi?

İçeceğiniz süt miktarına da dikkat edilmelidir tabiki.Peki süt günde ne kadar içilmeli derseniz eğer benim görüşüm günde 2 su bardağı sizin vücudunuz için yeterli olacağı yönündedir.Hatta kilo ile ilgili büyük sıkıntılarımız varsa günde en fazla 1 bardak süt içmeniz size yeterli olacaktır.Şimdi gelelim faydalarına...


Süt İçmenin Faydaları

Binlerce faydası olan sütün hangi bir faydasını anlatayım bilemiyorum ama birazdan ayrıntılı bir uzman görüşü olan sütün faydaları videosu paylaşacağım oradan çok daha net bilgi alabilirsiniz.Sütün bildiğim en büyük faydası tabiki kemiklerimiz için büyük bir koruyucudur.Ayrıca kolesterolü düşürerek kalp ve damar sağlığımızı düzenlemede de çok faydalıdır.İsterseniz aşağıdaki videodan süt ile ilgili çok daha net ve güzel bilgiler edinebilirsiniz.
Sizler yinede süt tüketimi konusunda doktorunuza başvurmadan süt içmeye başlamayın arkadaşlar.Bilmediğiniz sütlü ürünlere karşı bir alerjiniz yada sıkıntınız olabilir.Eğer böyle bir durumunuz yoksa gördüğünüz gibi gece yatmadan önce süt içmenin birçok faydası var.Sizlerde lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşınız.Görüşmek üzere.Bu yazımı okuyanlar "Çorba İçerek Efsane Zayıfladım" konumu da okudular.
Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski