Günde 8 km Yürüyerek Ayda Kaç Kilo Verilir? | Yürüyerek Zayıflanır Mı?Merhaba arkadaşlar yeni bir kilo verme konum ile birlikteyiz.Bugün kü paylaşacağım konu Günde 8 km Yürüyerek Ayda Kaç Kilo Verilir? ve Yürüyerek Zayıflanır Mı? Zayıflama dönemlerimizde hepimiz bol bol yürüyüş yapmamız gerektiğini ve yediklerimize dikkat etmemiz gerektiğini artık biliyoruz. Ancak yürüyüş ile verebileceğimiz kiloyu maksimuma çıkarmak için neler yapabiliriz? Yürüyüşle kilo vermenin püf noktaları nelerdir? Bu konular hakkında bildiklerimi paylaşacağım.
Ancak bildiğim tek şey varsa yürüyerek zayıflamak istiyorsanız eğer mutlaka tempolu yürüyüş yapmanız gerektiğidir.Gezmeye çıkmış gibi sallana sallana değil,ter atma ve yağ yakma amaçlı hızlı hızlı yürümeliyiz.Haydi bakalım bugünkü yürüyerek zayıflama konumuza başlayalım artık.


Yürüyüşle kilo vermek istediğinizde mutlaka tempolu yürümek en iyisidir.Diğer türlü ne terlersiniz nede yüksek miktarda kalori harcarsınız.Yürüşün en başlarında hafif olarak başlayıp daha sonra hızlanmak sıkıntı olmaz.Ancak gezme havasında yürüyüş ile asla kilo verip zayıflayamazsınız arkadaşlar.Bu nedenle mutlaka yürüyüşler hızlı ve koşuya yakın tempolu olmak zorundadır.Hatta bazı aralar yaparak bu setleri koşu ile devam ederseniz sizin için çok daha faydalı olur.Ben ilk yürüyüşe başlamadan önce ilk olarak ısınma hareketleri yapıyorum ve vücudumu açıyorum.Daha sonra ise hafif tempolu yürümeye başlayarak git gide hızlanarak iyice tempomu yakalıyorum.Daha sonra 5 er dakikalık setler yapıp,bu aralarda hızlı koşular yaparak duruyorum ve çok daha fazla kalori harcanmasını sağlıyorum.Sizlerde bu şekilde yani kısa hızlı koşu ve tempolu yürüyüş şeklinde spor yaparsanız eğer çok daha hızlı kilo verebilirsiniz.Ayrıca bu çalışmanın vücudu toplamaya ve sarkıkları gidermeye de çok faydası var.

Şuraya Annem ile birlikte yürüyüş yaparken çektiğimiz resmimizi de koyalım :)
Yürüyerek Kilo Verme Programı

Gün gün yok şöyle yürüyün böyle yapın demeyeceğim arkadaşlar.Öyle çok aham şaham bir yürüyerek kilo verme programına ihtiyacınız yok.Önemli olan yarım saatte yürüyüşü bırakmamak.Vücut yağ yakımına zaten 1 saat sonra tam anlamı ile başlarken siz 40 dk hafif yürüdükten sonra sporu bırakırsanız eğer hiçbir anlamı olmaz.Yapmanız gereken şey yukarıda da anlatmış olduğum gibi hızlı ve tempolu yürüyerek en az 1 saat yürüyüş yapmanız.1 saatten sonraki her dakika sizin çok daha fazla kalori yakmanıza ve gerçekten yağdan kaybetmenize neden olur ve bu mükemmeldir.Ancak siz 1 saat yeterli deyip bıraktığınız an vücut kendini eski haline getirmek için durur ve metabolizma hızınız yavaşlar ve dolayısı ile kalori yakımı durur.


Günde 8 km Yürüyerek Ayda Kaç Kilo Verilir?

Bayılıyorsunuz değil mi böyle net sorulara:)Hımm 8 km yürüyerek şu kadar verirsin yazıyor o zaman 5,5 km yürürsem oley bee zayıfladım:) Böyle sorularda sizi çok mutlu edemeyeceğim ama net bir cevap asla olmaz.Net cevap verende zaten yalan söylüyordur.Bu sizin yediklerinize yürüyüşünüzü hangi tempo ile yaptığınıza kadar bir çok kriterin sonucunda belli olur.Yoksa size 8 km yürürsen eğer ayda 10 kilo vereceksin diye bir şey söz konusu değil.Ancak aşağı yukarı benim yaşamış olduğum tecrübelere dayanarak yediklerinize dikkat ederseniz eğer günde 8 km yürüyüş ile ayda 5-6 kilo verebilmeniz mümkün.Tabiki bu yürüyüş tempolu ve hızlı olursa.Günde 1 saat hızlı ve terlemeli yürüyüş yaparsanız eğer de ayda 2-3 kilo verme ihtimaliniz var arkadaşlar.


Hepinizin çevresinde vardır hikayelere bayılan adamlar.Bu konularda da muhakkak oluyor.Ahmet amca geliyor yürüyerek zayıflama hikayelerini anlatıyor.Mehmet abi geliyor ben şu kadar yürüdüm ama şunu yedim diyor.Herkesin aklı karışıyor tabi.Siz siz olun doktor tavsiyesi almadan ve profesyonel desteksiz asla spor ve diyet yapmayın arkadaşlar buna basit olarak görmüş olduğunuz yürümekte dahil.Bugün sizlere hızlı yürüyüş ve zayıflama hakkında bir şeylerden bahsettim sizlerde bu konu ile ilgili görüşlerinizi konu altına mesaj yazarak benimle paylaşabilirsiniz arkadaşlar.Bu konumu okuyanlar "Günde 1 Saat Yürürsem Ayda Kaç Kilo Veririm" isimli yazımıda okudular.


Yorumlar

Yorum Gönder

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?