İshal Kilo Verdirir Mi? İshal Yoluyla Zayıflama

Çevremde bazılarından ishal olarak kilo verdim gibi şeyler duyuyorum. Her ne kadar keyifli bir konu olmasa da kilo verme canavarı olarak ishal kilo verdirir mi konusunu incelemek zorundaydım.😂Haydi bakalım bugün de diyet yaparken ishal olmak normal mi, zayıflamak için nasıl ishal olunur, ishal yoluyla zayıflamak sağlıklı mı, ishal yağ yakar mı, inceleyelim ve elimizden geldiği kadar bilgi vermeye çalışalım. Sizlerde diyette ishal olmak ile ilgili tecrübeleriniz varsa eğer lütfen yorum yazarak bizimle paylaşın.

Gündelik hayatta ishal olmak berbat bir durumdur. Özellikle o gün mutlaka yapmanız gereken bir işiniz veya sınavınız varsa hayatınızda geçireceğiniz en kötü gün olabilir ishal olduğunuz gün.Birde normal hastalık olarak değilde diyette ishal olan arkadaşlar var. Bunların büyük nedeni sıvı ağırlıklı beslenmek ve vücudu diyete hazırlamadan yapılan ani diyetlerden kaynaklanıyor. Özellikle sadece çorba içerek yada sadece sıvı tüketerek yapılan diyetlerde ortalama 2 gün içerinde ishal başlıyor ve vücudun kendini toparlaması çok daha zorlaşıyor. Bizde ohh ne güzel ishal oldum kilo veriyorum diye zannediyorken aslında durum hiçte düşündüğümüz gibi değil.


Büyük Tuvalete Çıkmak (İSHAL) Kilo Verdirir Mi?

Şimdi ishal olarak kilo vermekten nereye geçtin demeyin bazı üstün zeka arkadaşlar büyük tuvalete çok çıkarak da zayıflayabileceklerini zannediyorlar:)Yahu böyle şeylere kafa yoracağınıza gidip biraz spor yapıp az yeseniz elli kere kilo vereceksiniz aslında da işte insanoğlu merak etmeden duramıyor.😆İshal olmakta büyük tuvalete çok çıkmakta sizin kilo vermenizi sağlamaz. 

İshal kaç kilo verdirir?

İshal olduğunuzda birden çok zayıfladığınızı ve hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi düşünseniz de aslında olan o kadar da basit bir şey değildir. İshal ile birlikte vücuttan yüksek oranda su çıkışı olduğu için tartıya çıktığınızda ishal ile birden 3-4 kilo vermiş olduğunuzu görebilirsiniz ancak bu ishal geçtikten sonra vücut tekrar su depolarını doldurduktan sonra ishal ile vermiş olduğunuz kilolar yeniden yerine gelecektir. Bu nedenle ishal olarak vermiş olduğunuz kilolara çok güvenmeyin.

İshal yağ (kalori) yakar mı?

İshal yağ ve kalori yakmaz arkadaşlar. Siz her ne kadar hafiflediğinizi hissetseniz de maalesef ishal olarak asla yağ yakılmaz. Bu düşüncenin ana sebebi ishal olduğumuzda fazla gerilen boşaltım sistemi kaslarımızın bize vermiş olduğu hissiyattan gelmektedir. Kısacası ishal olmak yağ yakmaz ve metabolizmayı hızlandırmaz. Bu geçici bir durumdur. Diyet yaparken ishal olmak elbette iyidir, özellikle evdeyseniz hem vücut temizliğiniz yapılır hem de en başta yüksek bir motivasyonla diyete başlarsınız ancak asla ishal olup yağ yakıyorum düşüncesine girmeyiniz.

Zayıflamak için nasıl ishal olunur?

İshal olmak için genelde kalsiyum tozlarının bulunduğu bazı ilaçlar tercih edilmektedir. Bu ilaçların çoğu reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebiliyor ancak kilo vermek için alacağınız ishal yapıcı ilaç sizde kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu ishal ilaçları zayıflamak için değil ciddi kabızlık sorunu yaşayan kişiler içindir. Sürekli bu tarz ishal ilaçları kullanırsanız eğer ilerde vücut tembelleşecek ve tüm işi ilaçtan bekleyecektir. Bunun yerine mercimek çorbası ağırlıklı bir beslenme yada zayıflama çayı gibi ürünler sindirim sisteminizi uyarmaya yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Muz İshale İyi Gelir Mi?

İshal vücuda giren besinlerin emilmesi yapılamadığı için kısa sürede vücuttan atılması işlemidir. İshalde atılan çoğu şey sudur.Siz her ne kadar kendinizi rahatlamış ve hafiflemiş hissetmiş olsanız da maalesef ishal ile giden kilo ve yağ değil çoğunluğu sudur. Ayrıca 2-3 günden uzun süren ishal vakalarında mutlaka doktora görünülmeli ve tedaviye başlanmalıdır. Yoksa ölüme kadar giden sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.


Aşağıda asansörde yapılmış çok komik ishal olmuş adam şakası var.Mutlaka izleyin gülmekten yarılacaksınız.😆
Bugünde diyetteyken ishal olma ve büyük tuvalete çıkarak kilo verilir mi konularından bahsettik. Umarım ishalle zayıflamanın mümkün olmadığını ve bu yöntemlerle kilo vermeye çalışanların sağlığıyla oynadığını anlamışsınızdır. Sizlerde bu konu ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. 

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski