Kuru Fasulye Kilo Aldırır Mı? | Diyette Kuru Fasulye Yenir Mi?


Kuru fasulye kilo aldırır mı diye sormak bile içimden gelmiyor.. Off off offf bugünkü konu diyette kuru fasulye yenir mi? arkadaşlar. Kuru pilav ve cacık üçlüsünü sevmeyenler hemen konudan çıksın ve pizza yemeye gitsin.😎Bugün sizlere kuru fasulye kilo yapar mı bu konudan bahsedeceğim. Hepimizin severek yediği sıcacık bir pilavın yanında bol sucuklu yada etli bir kuru fasulye efsane olmaz mı.😉

Her ne kadar çok sevdiğimiz bir yemek olsa da diyetteyken kuru fasulye tüketimine dikkat etmezsek eğer bize faydasından çok zararı olabilir. Bende bu nedenle sizlere diyette kuru fasulye ne kadar yenmeli, hakkında bildiklerimi paylaşarak sizlere yardımcı olacağım. Sizlerde diyet yaparken kuru fasulye yeme ile ilgili düşüncelerinizi yorum yaparak bana iletebilirsiniz.
Kuru fasulyenin mucizesi ile tanışmam ilkokulda yaptığımız hani pamuk ile kuru fasulye bitkisi yetiştiriyorduk hatırlıyor musunuz bilmiyorum. Belli bir süre pamuğun altında duran kuru fasulye çiçek açıp çıkıyordu ama onun suyunu çok iyi ayarlamak gerekiyordu. Genelde ben büyütmeyi beceremez fazla su verdiğim için fasulyem çürürdü.😡Lezzetini fark etmem ise daha sonra oldu:)Hele annemin yaptığı pilav üstü kuruları her zaman çok özlüyorum ve o lezzeti arıyorum. Çocuklukta tadılan lezzetler nedense büyüdüğümüzde başka bir yerde asla bulamıyoruz. Neyse konudan çok uzaklaştık. Taaa çocukluğuma götürdünüz benim. Ama gerçekten güzel günlerdi. Şimdi gelelim asıl konumuz kuru fasulye kilo aldırır mı sorusuna ve kalori incelemelerime...Bu arada "Diyette Hamur İşi Yiyerek Zayıflama Denemem" isimli yazımı okumadıysanız eğer  muhakkak okumanızı tavsiye ederim.


Kuru Fasulye Kilo Aldırır Mı?

Kuru fasulyenin kalorisini açıklamadan önce ne kadar faydalı bir bakliyat olduğunu elli kere söylememize gerek yok sanırım. Hem lezzeti hem de içerdiği vitamin ve lifler sayesinde bizim diyette olsak da olmasak da tüketmemiz gereken mükemmel bir nimet. Efendim 1 porsiyon etsiz sade bir kuru fasulye ortalama 260-275 kalori gibidir. Bu kalori miktarı sulu yemek olarak düşündüğümüzde gayet iyi bir kalori oranıdır. Ancak kuru fasulyeyi pişirirken içine elimizden geldiğince az yağ koymalı ve tüketirken ekmeksiz yemeliyiz. Yoksa hele ki sucuklu kuru fasulye yaparsak kalorisi yanında yiyeceğiniz ekmekle birlikte 500 kalorilere kadar çıkmaktadır. Birde daha pilav mevzusu var. Kuru pilavı ne kadar çok sevsek de diyette olduğumuz zamanlarda maalesef kuru fasulyemizi üzülerek söylüyorum ki pilavsız yememiz gerekiyor. Kısacası kuru fasulye kilo aldırır ancak içerisine koyduğunuz yağ miktarına dikkat eder ve en fazla 1 dilim ekmekle yerseniz eğer kuru fasulye kilo yapmaz.

Diyette Kuru Fasulye Yenir Mi? Ne Kadar (Kaç Kaşık) Yenmeli?

Elbette diyette kuru fasulye afiyetle yenir ve diyette kuru fasulye yemek uygundur. Oldukça faydalı olan kuru fasulyeyi  ne kadar yemeliyiz, bildiğimiz sürece diyetteyken kuru fasulye yemek ile ilgili bir sakınca yoktur. Önemli olan bir öğünde 2 koca tabak kuru fasulyeyi yanında 1 ekmekle tüketmemektir. Diyette kuru fasulye ne kadar yenmeli konusuna gelirsek eğer en fazla 1 tabak yenebilir bu da ortalama 6-7 kaşık eder ve yanında mümkün olduğunca az ekmek ile diyebiliriz. Etrafımda oldukça fazla kuru fasulye yiyerek zayıflayanlar olsa da bu kilo verdiren kuru fasulye yemeği değil sadece haşlanmış fasulyedir. Bu hali ile bile yine de ne kadar haşlanmış fasulye yemeliyiz dikkat etmeliyiz ki kilo almayalım.

div>

Kuru Fasulye Pilav Kilo Aldırır Mı?

Gelelim işin en sıkıntılı noktası olan kuru fasulye pilav kilo yapar mı, mevzusuna. Arkadaşlar üzülerek söylemem gerekir ki pilav oldukça kalorili bir besin olup diyette uzak durmamız gereken gıdalar arasında yer aldığı için maalesef diyette kuru fasulye pilav yenir mi sorusunun cevabı "hayır" olacaktır. Çünkü kuru fasulyeyi bile sade olarak yerken ne kadar tükettiğimize bu kadar dikkat ederken birde yanında pilav olması hiç uygun değildir. Kısaca kuru pilav yemek kilo yapar bu nedenle diyette mümkün olduğunca bu süper ikili az tüketilmelidir.

Kuru Fasulye Zayıflatır mı?

Son dönemde aldığım sorulardan biri " kuru fasulye kilo verdirir mi" oluyor. Arkadaşlar sizi kuru fasulye yiyerek zayıflama düşüncesine iten nedir? Neden kuru fasulye zayıflatsın ki? Kuru fasulye yemeği oldukça kalorili bir besin olduğunu öğrendik. Bu nedenle kuru fasulye zayıflatıyor mu sorunuzun cevabını çokta fazla uzatmadan "hayır" olarak cevaplıyorum.Her zaman uzman görüşlerini almakta fayda var. Aşağıda diyetisyen hanımın kuru fasulye ile ilgili söyledikleri var. Mutlaka izleyiniz.
Evet diyette maalesef kuru pilava elveda desek de diyette sade kuru fasulyeyi gönül rahatlığı ile tüketerek bu eşsiz lezzetin tadına varabiliriz. Bugün sizlere rejimde kuru fasulye kilo yapar mı ve perhiz yaparken kuru pilav yenir mi ile ilgili bir paylaşımda bulundum. Sizlerde diyette kuru fasulyenizi nasıl yaptığınızı yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz. Unutmayın arkadaşlar yağsız ve ekmezsiz tüketilen kuru fasulye şişmanlatmaz ama bol ekmekle yediğiniz her kaşık kuru fasulye yemeği sizi biraz daha şişmanlatır. Bu yazımı okuyanlar "Diyette Patates Kızartması Yedim:)" yazımı da okudular.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?