Kuru Kayısı Kilo Yapar Mı? Diyette Kuru Kayısı Yenir Mi?


Merhaba değerli arkadaşlar bugün sizlere kuru kayısı kilo yapar mı? Diyette kuru kayısı yenir mi?Gibi bazı konulardan bahsetmeye çalışacağım. Kilo verme amacı ile diyete girdiğimiz dönemlerde en çok yanımıza aldığımız bir tabak dolusu kuru kayısı olur. Canımız tatlı istedikçe veya öğün aralarında 3-4 tane yiyerek diyet yaparız. Yada yaptığımızı zannederiz:)Bugün elimden geldiği kadar kuru kayısının müthiş faydaları yanında bilinçsiz tüketildiğinde nasıl zayıflamanıza engel oluyor bunlardan bahsedeceğim.Sizlerde uyguladığınız diyetlerde kuru kayısıya yer veriyor musunuz bana konu altından mesaj yazarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Geçmişte yazmış olduğum kuru meyvelerin tahmin edemeyeceğiniz kalorileri ile ilgili konumu hatırlıyorsanız eğer kuru meyvelerde ne kadar çok kalori olduğundan bahsetmiştim. Konumu okumayanlar burayı tıklayarak okuyabilirler.100 gr taze kayısı 45-50 kalori içerirken aynı miktardaki kuru kayısı ise 230-255 arası kalori içerir. Yani kuru meyve yaş haline göre yaklaşık 5 katı kalori içerir.Durum böyle olunca da kuru kayısı ile kilo verme zor gözüküyor. 

Her ne kadar başka yerlerde kuru kayısı için büyük bir zayıflatıcı olarak gösterseler de ancak günde 1-2 adetten fazlasını tüketmediğiniz takdirde kayısının kilo vermede katkısını görürsünüz. Bu kalori hesabını bilmeyen kişiler eline bir kase dolusu kuru kayısı alarak tv karşısında hepsini bitiriyor ve ohh be bu akşam tatlı yemedim çok az kalori aldım diye kendini avutuyor. Aslında o yediği 1 kase kuru kayısı 450-500 kalori ve neredeyse bir büyük dilim yaş pasta yemiş gibi kalori almış oluğunu bilmiyor maalesef. Bu nedenle sizlerde her diyette önerilen yiyeceğe saldırmadan önce lütfen ilk olarak kalorisi neymiş ne kadar yemeniz gerekiyormuş öğrenin. Yoksa bilinçsiz bir şekilde bunları bilmeden tüketeceğiniz kuru kayısı sizi zayıflatmak yerine kilo aldırır.


Diyette Kuru Kayısı Yenir Mi?

Evet çok az olmak şartı ile örneğin günde 1 adet tatlı krizinizi önleme ve kuru kayısının içindeki faydalı şeylerden mahrum kalmamak için yenilebilir.Ancak her bir kuru kayısı yaklaşık 25-30 kaloriye denk geldiği için asla fazla tüketmemeli ve kuru kayısıyı bir diyet yiyeceği olarak görmekten vazgeçmelisiniz.Yediğiniz miktarı abartmadan dengeli olarak kullanırsanız eğer kilo problemi yaşayacağınızı düşünmüyorum ama mutlaka kaç adet yediğinize dikkat edin ve öyle avuç avuç kuru meyve yemeyi de bırakın artık.Aşağıda kuru kayısının şeker oranı ve siyah olan kuru kayısı ile ilgili bilgiler içeren bir video.İzlemenizi tavsiye ederim.
Evet arkadaşlar kuru kayısının aşağı yukarı kalorisini ve ne kadar yenmesi gerektiğini öğrendikten sonra artık konumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Sizlerde diyette kuru kayısı yemek ile ilgili görüşlerinizi konu altından lütfen yorum yolu ile benimle paylaşınız.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Daha yeni Daha eski