Mandalina Kilo Aldırır Mı? | Diyette Mandalina Yenir Mi?

Mandalina kilo aldırır mı sorusu kış ayları geldiğinde sanırım aklımıza gelen ilk sorulardan biri oluyor. Bende bu nedenle bugün sizlere mandalina kilo yapar mı konusu ile ilgili elimden geldiğince bilgilendirme yapacağım. Sizlerde düşüncelerinizi konu altına yorum yazmayı sakın unutmayın. :) Haydi bakalım "Diyette mandalina yenir mi" konumuza başlayalım artık.😎

Eskiden ne güzel kışın mandalina, portakal kabuklarını sobanın üzerine koyarak mis gibi kokusunu alırdık. Bugünlerde artık bu pek memnun olmasa da artık mandalinayı kilo verme amaçlı kullanarak mandalina ile zayıflayanları görmeye başladık. Tek başına mandalina ile kilo verme için yeterli olmasa da bende bugün size mandalina kilo verdirir mi ile alakalı bildiğim şeyleri paylaşacağım. 

Sizlerde diyette mandalina tüketiyor ve bende mandalina ile kilo verdim diyorsanız eğer lütfen konuya eşlik edin ve değerli yorumlarınız ile bildiklerinizi bize yazın.
Mandalina benimde severek tükettiğim ancak öyle her gün 5-6 tane değil belli kural ve miktarlara uyarak tükettiğim bir meyve. Özellikle kış aylarında spordan sonra soğuk 1 mandalina veya portakal yemeyi ben çok seviyorum. İnsanın hem direncini yerine getiriyor hem de susuzluğunu yok ediyor. Mandalinayı bu kadar sevmeme rağmen yine de tek başına sadece mandalina kullanarak bir mandalina diyeti hiç denemedim mesela. 

Çünkü bu tarz bir diyetin işe yaramayacağını ve saçmalıktan öte bir şey olmadığının farkındayım:)Koca gün 10 tane mandalina yiyerek geçirebilirsiniz ancak bu sizin tüm sağlık fonksiyonlarınızı alt üst eder ve kilo vereceğinizi düşünürken sağlığınızdan olursunuz. Bu nedenle sadece mandalina yiyerek yapılan bir mandalina diyetinden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Mandalina Kilo yapar Mı? Mandalina Kalorisi Nedir?

1 adet mandalina ortalama 65 kalori civarıdır. Günde abartmadan 1 veya en fazla 2 mandalina yemek kilo yapmaz ancak mandalina yediğiniz günler tatlı yememek sizin için çok daha iyi olacaktır. Çünkü hem tatlıdan aldığınız şeker hem de mandalinadan alacağınız şeker sizin kilo almanıza neden olabilir. Dikkatli ve ne kadar yiyeceğinizi bildiğiniz takdirde bu vitamin deposu olan meyveyi gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Sizlere bir diğer tavsiyem mandalinanın asla suyunu sıkıp içmeyin ki içindeki posasında yer alan değerli lifleri ve vitaminleri kaçırmayın.

Mandalinanın Faydaları / Mandalina Suyu Neye İyi Gelir?

 


Aşağıda mandalina ile zayıflanır mı konusu var. Gerçekten güzel bilgiler içeren uzman diyetisyen görüşleri var. Lütfen inceleyiniz.
Sulu mandalinalarınızla sizlere iyi günler demeden önce bugün sizler için mandalina kilo aldırır mı konumu paylaştım umarım aradığınız bilgilere ulaşabilmişsinizdir. Sizlerde diyette kaç adet mandalina yediğinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

Bu Yazımı Okuyanlar Aşağıdaki Konuları da Okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

En Çok Okunan 4 Yazım
Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Nasıl 25 Kilo Verdim?

Diyette Patates Kızarması Yenir Mi?

Diyette Simit, Poğaça, Açma Yenir Mi?

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı İle 3 Günde 1 Kilo Vermek.Form Çayları Zayıflatır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?