Mandalina Kilo Aldırır Mı? | Diyette Mandalina Yenir Mi?


Mandalina kilo aldırır mı sorusu kış ayları geldiğinde sanırım aklımıza gelen ilk sorulardan biri oluyor.😋 Bende bu nedenle bugün sizlere mandalina kilo yapar mı konusu ile ilgili elimden geldiğince bilgilendirme yapacağım.😊 Sizlerde düşüncelerinizi konu altına yorum yazmayı sakın unutmayın. :) Haydi bakalım "Diyette mandalina yenir mi" konumuza başlayalım artık.😎

Eskiden ne güzel kışın mandalina, portakal kabuklarını sobanın üzerine koyarak mis gibi kokusunu alırdık. Bugünlerde artık bu pek memnun olmasa da artık mandalinayı kilo verme amaçlı kullanarak mandalina ile zayıflayanları görmeye başladık. Tek başına mandalina ile kilo verme için yeterli olmasa da bende bugün size mandalina kilo verdirir mi ile alakalı bildiğim şeyleri paylaşacağım. 

Sizlerde diyette mandalina tüketiyor ve bende mandalina ile kilo verdim diyorsanız eğer lütfen konuya eşlik edin ve değerli yorumlarınız ile bildiklerinizi bize yazın.
Mandalina benimde severek tükettiğim ancak öyle her gün 5-6 tane değil belli kural ve miktarlara uyarak tükettiğim bir meyve. Özellikle kış aylarında spordan sonra soğuk 1 mandalina veya portakal yemeyi ben çok seviyorum. İnsanın hem direncini yerine getiriyor hem de susuzluğunu yok ediyor. Mandalinayı bu kadar sevmeme rağmen yine de tek başına sadece mandalina kullanarak bir mandalina diyeti hiç denemedim mesela. 

Çünkü bu tarz bir diyetin işe yaramayacağını ve saçmalıktan öte bir şey olmadığının farkındayım:)Koca gün 10 tane mandalina yiyerek geçirebilirsiniz ancak bu sizin tüm sağlık fonksiyonlarınızı alt üst eder ve kilo vereceğinizi düşünürken sağlığınızdan olursunuz. Bu nedenle sadece mandalina yiyerek yapılan bir mandalina diyetinden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Mandalina Kilo Aldırır Mı?

1 adet mandalina ortalama 65 kalori civarıdır. Günde abartmadan 1 veya en fazla 2 mandalina yemek kilo yapmaz ancak mandalina yediğiniz günler tatlı yememek sizin için çok daha iyi olacaktır. Çünkü hem tatlıdan aldığınız şeker hem de mandalinadan alacağınız şeker sizin kilo almanıza neden olabilir. Dikkatli ve ne kadar yiyeceğinizi bildiğiniz takdirde bu vitamin deposu olan meyveyi gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Sizlere bir diğer tavsiyem mandalinanın asla suyunu sıkıp içmeyin ki içindeki posasında yer alan değerli lifleri ve vitaminleri kaçırmayın.

Diyette Mandalina Yenir Mi?

Diyetteyken mandalina yenir arkadaşlar, yeter ki kaç adet yediğimizin, ne kadar mandalina tükettiğimizin farkında olalım. Diyet yapıyoruz diye mandalinanın sağladığı faydalardan mahrum kalmak mantıksız olur. Diyet yaparken mandalina yemek için, mesela o günkü tatlımız yerine 2 adet mandalina tüketilebilir yada ara öğündeki 1 kase yoğurt çıkartılıp bunun yerine 1 adet mandalina yenebilir. Önemli olan günlük almanız gereken kalorinin üzerine çıkmayın. Bu şekilde değişimler yaparak diyette mandalina yiyebilirsiniz. Yani mandalina diyeti bozmaz diyebiliriz.

Mandalina Zayıflatır Mı?

Mandalina kilo aldırmaz dedik ama öyle sadece mandalina yiyerek de asla zayıflayamazsınız arkadaşlar. Çünkü her ne kadar çok faydalı bir meyvede olsa mandalina, sonuç olarak kalori içermektedir ve fazla tüketimi kilo aldırır. Bu nedenle lütfen mandalina yiyerek zayıflama olaylarına girmek yerine mandalinayı bir ara öğün yada tatlı krizlerinizi engelleyici bir araç gibi kullanınız. Yoksa kesinlikle sadece mandalina yiyerek kilo verme gibi bir durum söz konusu olamaz.

Gece mandalina yemek kilo aldırır mı?

Gece mandalina yemek kilo falan yapmaz tabi siz 10 tane mandalina yemediğiniz sürece:) Alınan kalori belli yenilen mandalina belli olacaksa yatmadan önce gece 1 mandalina yemek kilo falan aldırmaz

Mandalina Yağ Yakar Mı?

Asla ve asla mandalina yağ yakmaz arkadaşlar. Bu tür düşüncelere nasıl kapılıyorsunuz çok merak ediyorum açıkçası. Mandalina yemek neden yağ yaksın ki? Bırakın yağ yakmayı biraz fazla mandalina tüketimi size direkt diyette tatlı yemiş gibi kalori sağlar. Bu yüzden lütfen mandalinanın yağ yakması gibi düşüncelere kapılmayın. Çünkü kesinlikle mandalina ve yağ yakma arasında bir ilişki yoktur.

Mandalina Suyu Zayıflatır Mı? Kilo Aldırır Mı?

Heh işte mandalina suyu kilo aldırır güzel arkadaşlarım. Çünkü 1 büyük bardak mandalina suyu için neredeyse 4-5 adet mandalinayı sıkmanız gerekmektedir. 5 mandalinanın kalorisi de maalesef diyette tüketime uygun değildir. Diyet yaparken mandalina tüketimi asla suyunu içmek çeklinde olmamalıdır. Bu şekilde hem mandalinadaki faydalı posayı kaçırmış olursunuz hem de boşu boşuna çok fazla kalori alarak şişmanlama şansınızı arttırırsınız. Bu nedenle diyette mandalina suyu içmek kilo yapar asla zayıflatmaz, mümkünse uzak durunuz yada sadece 1 çay bardağı içiniz.

Mandalinanın Faydaları / Mandalina Suyu Neye İyi Gelir?

 


Aşağıda mandalina ile zayıflanır mı konusu var. Gerçekten güzel bilgiler içeren uzman diyetisyen görüşleri var. Lütfen inceleyiniz.
Sulu mandalinalarınızla sizlere iyi günler demeden önce bugün sizler için mandalina kilo aldırır mı konumu paylaştım umarım aradığınız bilgilere ulaşabilmişsinizdir. Sizlerde diyette kaç adet mandalina yediğinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

Bu Yazımı Okuyanlar Aşağıdaki Konuları da Okudular:Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski