Muzlu Süt Kilo Aldırır Mı? Diyette Muzlu Süt İçilir Mi?

Taze sütlü bol yumuşak parçacıklı bir muzlu sütü herkes çok sever. Peki muzlu süt kilo aldırır mı?Hele ki bazıları içine bal olsun ceviz olsun ne bulurlarsa katarak kalori miktarını Everest'e çıkarsalar da bakalım muzlu süt kilo yapar mı, "diyette muzlu süt içilir mi" bugün bunları öğreneceğiz.. Mantıken muzun en yüksek kaloriye sahip meyvelerden olduğunu bildiğim için içine birde süt koyarak nasıl kilo aldırmayacak bir içecek olabileceği hakkında düşüncelerim olsa da bugün bu tüm muzlu süt kilo yapar mı sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Sizlerde diyette muzlu süt tüketiyorsanız eğer yorum yazarak tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Aslında bu konuyu yazmadan ve araştırma yapmaya başlamadan önce kendi düşüncem ile muzlu sütün kesinlikle kilo aldıracağı ve sonuç olarak muzlu süt kilo yapar mı sorusunun cevabı da evet kesinlikle yapar oluyordu.Ancak yapmış olduğum özellikle diyetisyenlerden almış olduğum görüşlerde muzlu sütün o kadarda kaçmamız gereken bir içecek olmadığı yönündeydi.Asıl kaçacağımız muzlu süt ise hazır olan marketlerde satılan içinde iştah açıcı katkı maddeleri bulunan muzlu sütler.İşte bu muzlu sütlerden bahsetmek bile istemiyorum hem sağlığa zararları hemde içerdiği fazla şeker dolayısı ile alacağınız ekstra kaloriler neticesinde asla hazır muzlu süt tüketmenizi önermiyorum.İlginizi Çekebilir: Diyette Ne Kadar Süt İçilir?

Normal evde blender yardımı ile yaptığımız muzlu sütlerde ise aşağı yukarı bir kalori çalışması yaptığımda 1 adet orta boy muzun 100-110 kalori olduğunu ve içine konulan süt ile birlikte ortalama 160-190 kalorisi olan bir içeceğe dönüştüğünü gördüm.Ancak bizim dikkat etmemiz gereken nokta blenderdan çekmiş olduğumuz muzlu sütün içine asla dışarıdan şeker koymamak.Bakın böyle bile neredeyse 200 kaloriye yakın bir içeceğe dönüştü zaten.Bu nedenle içine asla şeker atmadan ve haftada en fazla 1 kere tüketmek koşulu ile muzlu süt içebilirsiniz.Fazlası muhakkak kalori olarak geri dönecek ve zayıflamanızın önüne geçecektir.

Muzlu Süt Zayıflatır Mı?

Valla dikkatli ve miktarını ayarladığımızda haftada içilen 1 muzlu sütün çok sıkıntı yaratmayacağını belirttiysem de öyle muzlu sütle zayıflama gibi durumların olacağını mantıken düşünmüyorum.Çünkü ne yaparsanız yapın muz kalorili bir meyve ve içine süt koymak zorundasınız hadi muzun küçüğünü seçtiğiniz sütün en yağsızını buldunuz.Sonuç yine en az 140-150 kalori.Böyle kalorisi olan bir içecek demek her seferinde 1 kutu gazlı içecek içiyorsunuz gibi bir şey demek.Bu nedenle öyle sadece muzlu süt içerek zayıflama gibi mantık dışı konulara girmemenizi tavsiye ediyorum ve diyetinizde elinizden geldiğince şeker ve şekerli içeceklerden uzak durmanız gerektiğini öneriyorum.


Aşağıdaki videoda muzun diyetlerde nasıl kullanılması gerektiği anlatılıyor.Mutlaka izleyin arkadaşlar.
Evet arkadaşlar muzlu süt kilo aldırırmı bugün bu konu hakkındaki görüşlerimi ve incelemelerimi paylaştım.Sizlerde diyetlerinizde muzlu süte ne kadar yer veriyorsunuz lütfen yorum yazarak paylaşımda bulunun.Görüşürüz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski