Spordan Sonra Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı?


Kilo vermek için spor yapmanın ne denli önemli olduğunu artık herkes biliyor ancak spordan sonra yemek kilo aldırır mı bunu pek fazla kişi bilmiyor. Bende bugün bu konu üzerinde bir paylaşımda bulunacağım ve sizlere spordan sonra yemek yenir mi konulu yazımı paylaşacağım. Sizlerde uyguladığınız sporlardan sonra neler yediğinizi yada spordan sonra yemek yenmeli mi ile ilgili düşüncelerinizi konu altına yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Güzelce yapılmış bir spordan sonra yani güzelce derken en az 40 dakikalık hatta 1 saatlik bir spordan sonra insan neden hemen yemeğe gömülmek ister ki. Bak ne güzel terlemişsin kalori harcamışsın az bekle ölüyon mu açlıktan.😎Zaten spordan sonra hemen yemek yemek çok sağlıksızdır. Spor bittiğinde azar azar en az 1 litre su içilmeli varsa 1 maden suyu ile buna katkı yapılmalıdır ki kaybettiğimiz sıvı ve mineralleri bi yerine koyabilelim. 


Sıvı alırken dikkat edeceğimiz nokta ise lıkır lıkır suyumuzu kaçıran varmış gibi değil,insan gibi yudum yudum yavaşça içmek. Hızlı içilen su vücudu hızlı terk eder bunu unutmayın. Spor sonrası yemek yemeye ise en az 20 dakika hatta yarım saat bekledikten sonra başlanmalı. Yiyeceğimiz yemekler yağlı ve ağır olmamalı ki emeklerimiz boşa gitmesin. Özellikle spor sonrası yağsız tavuk ızgara veya haşlanmış yumurta güzel ve leziz tercihler olabilir.Spordan sonra yemek yemek çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yanlış yenilen yağ,tuzlu ve ağır yemekler kalp krizine neden olabilir. Mümkünse spordan sonra yemek yememek bence en güzelidir. En fazla yiyeceğiniz 1 kase yoğurt veya 1 fincan çay sizin için yeterlidir. Özellikle sporunuzu akşam geç saatlerde yapıyorsanız eğer bence asla yemek yemeyin:)Aşağıda spordan kaç saat sonra yemek yenmeli ile ilgili güzel bir video var. İzlemenizde fayda var.
Evet değerli arkadaşlar sizlere bugün spor sonrası beslenme ile ilgili bildiklerimi ve şahsi düşüncelerimi paylaştım. Sizlerde konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bana sorunuz lütfen. Görüşmek üzere..

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?