Squat Zayıflatır mı? Squat Ne Kadar Zamanda Etki Eder?


Merhaba arkadaşlar squat sporuna başlamak isteyenler için bugünkü konumuz squat zayıflatır mı? Squat Ne Kadar Zamanda Etki Eder? Bu konuyu yazmama neden olan şey son zamanlarda etrafımda görmüş olduğum squat ile kilo verenlerin olması. Önceden çok fazla bilinen bir spor olamsa da squat son günlerin en popüler zayıflama sporları arasında yerini aldı.Bende sizlere bugün elimden geldiğince squat ile kilo verme hakkında düşüncelerimi paylaşacağım.Sizlerde squat ile zayıflayanlar arasındaysanız eğer konuya ortak olunuz ve düşüncelerinizi benimle paylaşınız.

Squat Kilo Verdirir Mi?

Squat sporunun bu kadar popüler hale gelmesinin en büyük sebebi bence evde yapılabilir olması ve bu sporu yapmak için herhangi bir malzeme gerekmemesidir.Çömelip kalkma olarak tabir edilen bu spor zamanla kısaca yabancı dildeki gibi squat olarak anılmaya başlanmıştır.Squat hareketleri yaparken daha fazla performans almak için herhangi bir ağırlık kaldırabilir,bu sayede hem daha fazla kalori harcayabilir hemde vücudunuzu daha fazla sıkılaştırabilirsiniz.Ortalama 70 kg olan bir bayanın 40 dk squat yaparak harcayacağı kalori 350 civarındadır.Bu nedenle hem kalori harcatma bakımından hemde hanımların selülit derdine faydalı olduğu için squat bayanların çok fazla tercih ettiği bir spor olmuştur.


Ancak bazı bayanlar zayıflamadan squat yapabilirim diye bazı sorular soruyor.Bu tabiki mümkündür squat ile harcadığınız kaloriyi hesap yaparak daha fazla kaloriyi vücudunuza alarak ve squat yapma sürelerinizi kısa tutarsanız eğer kilo vermeden de squat yapabilirsiniz.Yani kısaca zayıf bayanlarda squat yaparak sağlıklı bir hayat yaşayabilir.Sizlerde evde squat programı oluşturarak basit bir şekilde bu sporun nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Squat Ne Kadar Zamanda Etki Eder?

Şimdi gelelim asıl sorumuzun cevabına.Günde 1 saat squat yaparak diyetinize dikkat ettiğiniz taktirde çok güzel kilo verebilir ayrıca kalçalarınıza şekil verebilirsiniz:)Aşağıdaki videoda basit squat hareketleri ve uygulama yöntemleri var. İzleyerek sizde squata adım atabilirsiniz.
Sizlerde squat yapıyor ve bu sporla kilo veren birilerini tanıyorsanız eğer tecrübelerinizi benimle paylaşın lütfen.Bugün sizlere squat kilo verdirir mi konusu hakkında bilgilerimi paylaştım.Bayan erkek fark etmez herkesin evinde kolayca yapabileceği bir spor olan squat sizleri bekliyor:)

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

1 Paket (İnstant) Kuru Maya Kaç Kaşıktır?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?