Tarçınlı Türk Kahvesi Zayıflatır Mı?

Tarçınlı Türk kahvesi içmek zayıflatır mı? Kahve içmeyi hepimiz çok seviyoruz.Özellikle akşam yemeklerinden sonra yanında bir kaç lokum ile içilen bir Türk kahvesinin tadına diyecek yoktur.Peki son günlerde duyduğum tarçınlı Türk kahvesi zayıflatır mı? Bugün sizlere son dönemde duymuş olduğum ve ilgimi çeken tarçınlı kahve ile kilo verme konumu paylaşacağım.Sizlerde bu kahveyi diyetlerinizde kullanıyor ve bende tarçınlı kahve ile zayıflayanlar arasındayım diyorsanız eğer lütfen konu altına yapacağınız yorumları benden esirgemeyin:)
Tarçınlı Türk kahvesi ile zayıflama son zamanlarda popüler olsa da benim düşüncem bununda her zaman ki ticari kaygılardan ortaya atılan bir kilo verme taktiği olduğu yönünde.Türk kahvesinin ne kadar faydalı olduğunu ve yağ yakıcı özelliğini olduğunu biliyoruz.Benim için Türk kahvesinin en önemli özelliği iştah kesmesi.Yoksa o bangır bangır bağırılan yağ yakma özelliği o kadar ufak bir fayda ki inanın devede kulak kalır.Yoksa siz yağ yakan kahve ile zayıflayan gördüğünüz mü hiç.Siz yediklerinize,içtiklerinize dikkat etmeyip spor yapmazsanız hadi bütün gün yağ yakıcı bilmem neli kahve tüketin işe yarar mı sizce.

Bu nedenle tarçınlı Türk kahvesini de öyle zayıflamanın formülü bulundu gibi saldırmadan normalde yapmış olduğunuz Türk kahvenizin içine bir tutam tarçın katarak yağ yakma ve iştah kesme özelliğini bir miktar arttırabilirsiniz.Ancak dediğim gibi öyle aşırı bir etki beklemeyin.Daha çok iştah kesme özelliğini ön plana alın ve daha uzun süre yemek yemeden durabilmek sizin karınız olsun.


Öyle çeşit çeşit zayıflatan içecekler,kilo verdiren kahveler peşinde koşmanıza hiç gerek yok.Günde 1-2 fincan içeceğiniz tarçınlı veya normal Türk kahvesi sizi hem zinde tutacak hemde iştahınızı kapatmanıza yardımcı olacaktır.Bundan sonrası size kalmış.Diyetinize ve sporunuza dikkat ederseniz her türlü zayıflarsınız.Ancak yiyip yiyip Türk kahvesi içmenin hiçbir mantıklı açıklaması yok bende:)Tarçında Türk kahvesi de çok faydalı ve özünde zaten iştahınızı kesen besinler bu ikisini birleştirmeyi akıl eden arkadaş heralde kesin zayıflamanın formülünü buldum diye sokaklara fırlamamıştır.Sadece zayıflamaya yardımcı olabilir.Ötesi size kalmış.Aşağıda da benim de anlattığım gibi uzman diyetisyen arkadaşlar tarçınlı Türk kahvesi ile zayıflama hakkında ki görüşlerini paylaşmış.Mutlaka izleyelim.
Değerli arkadaşlar hiçbir ürün tek başına kilo verdirmez lütfen bu tarz şeylerden uzak durmaya ve düzenli sporumuzu,diyetimizi yapmaya odaklanalım.Bugün sizlere tarçınlı kahve ile zayıflanır mı konumu paylaştım.Sizlerde günlük yaşamınızda tarçın ve Türk kahvesine yer veriyorsanız eğer etkilerini yorum yazarak paylaşabilirsiniz.Görüşürüz..

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

2 Yorumlar

  1. Bu kahve diyet yapanlarda etkili. Şöyle etkili takılan kiloları kırmaya yardımcı oluyor. Evet biz denedik olumlu. Fakat sizin dediginiz gibi yiyip yiyip kahve içeyim olmuyor. Bilgilendirmeler için teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben teşekkür ederim. Tarçınlı kahve ile zayıflamak ancak diyet eşliğinde mümkün yoksa sadece tarçınlı türk kahvesi içerek zayıflamak tamamen hayal maalesef.

      Sil
Daha yeni Daha eski