Diyet Yaparken Türk Kahvesi Ne Zaman İçilmeli?


Bol köpüklü kumda ağır ağır pişirilmiş bir Türk kahvesini kim sevmez ki:)Bugün sizlere diyet yaparken Türk kahvesi ne zaman içilmelidir ile ilgili bir yazı hazırladım. Sonuçta günün her anı içilmesi sağlık açısından sıkıntı çıkarabilecek olan bu kahve doğru kullanıldığında müthiş faydaları var. Bizim Türk kahvesi içmekte ki amacımız ise kilo vermek olduğu için asıl soru Türk kahvesi ne zaman içilirse zayıflatır şeklinde olması sanırım daha doğru olur:) Çoğu arkadaşımdan sabah aç karnına Türk kahvesi içmenin yağları yaktırdığı hakkında bazı şeyler duydum. Bende hem doktoruma hemde genel bir araştırma yaparak sade Türk kahvesi gerçekten yağ yakar mı bu konuyu araştırdım. Sizlerde Türk kahvesi ile zayıflayanlardansanız eğer lütfen konumuza yorum yazarak bize neler yaptığınız ile ilgili bilgi veriniz.
Öncelikle edindiğim bilgilerde sabah kalkar kalkmaz aç karnına Türk kahvesi içmenin sağlığımız için olumlu bir durum olmadığı oldu. Yani zayıflamak amacı ile sabah daha gözümü açar açmaz hemen Türk kahvesine saldırmanın kilo verme özelliğinin önüne geçen bir zararı olduğunu öğrendim. Bizler genelde Türk kahvesini uykumuzu açsın ve güne daha dinç başlamak amacı ile içerken gerçek aslında öyle değil yapılan araştırmalarda insanların uyandıktan sonra yarın saat içinde kendine geldikleri ve güne hazır olmaya başladıkları belirtiliyor. Yani belkide uyanır uyanmaz içtiğimiz kahveler bizi zinde tutarak uyanmamızı sağlamıyor sadece azda olsa etki ediyor. Mükemmel bir antioksidan kaynağı olan Türk kahvesi içmek gerçekten çok faydalı olsada her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçmak ve aç karnına Türk kahvesi içmek iyi bir şey değil. Peki ne zaman içeceğiz?


Türk Kahvesi Ne Zaman İçilirse Zayıflatır?

Bu konuda da ilk olarak söylemek istediğim Türk kahvesi ile zayıflamak diye bir şeyin olmadığıdır.Tabiki siz diyet yaparken Türk kahvesinin metabolizmayı hızlandırma etkisinden faydalanarak daha fazla kalori yakmaya çalışacaksınız ancak yapılan araştırmalarda bu metabolizma hızlanmasının öyle abartılacak bir derecede olmadığı ve sizinde anlayacağınız üzere öyle yemekleri yiyip yiyip Türk Kahvesi içeyim de biraz kilo vereyim gibi bir durumun olmadığının göstergesi. Aaa Türk kahvesinin kilo vermeye hiç mi etkisi yok.Tabiki var.. 


Özellikle iştah kapatması ve sizi tok tutması ile şekersiz içilen sade Türk kahveleri sizi ancak bu iştah kesme özelliği ve azda olsa metabolizma hızınızı ufaktan hızlandırması ile zayıflamanıza yardımcı olabilir. Bu faydaları sağlamak içinde Türk kahvesini aç karnına yada gecenin bilmem kaçında değil sabah kahvaltısından 45 dakika sonra ve günde en fazla 1-2 fincanı geçmemek şartı ile tüketmekte fayda var.Aşağıdaki videoda tarçınlı Türk kahvesi ile zayıflama hakkında uzman diyetisyen görüşleri var.Bir bakmanızda fayda var diye düşünüyorum arkadaşlar.
Evet arkadaşlar bugün elimizden geldiği kadar sizlere zayıflamak için Türk kahvesi ne zaman içilmelidir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Tek başına zayıflatan ve sizin kilo vermenizi sağlayan bir ürün yada gıda yoktur arkadaşlar. Sadece sizin zayıflamanıza yardımcı besinler, iştahınızı kesmeye yarayan içecekler gibi şeyler vardır. Lütfen tek başına sadece Türk kahvesi tüketerek zayıflamaya çalışmayın ki sağlık problemleri yaşamayın. Sizlerde diyette Türk kahvesini nasıl kullandığınızı yorum yazarak benimle paylaşırsanız mutlu olurum. Görüşmek üzere..

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?