60 Kilodan 50 Kiloya Nasıl Düşerim?


Kilo problemi günümüzde hızla yaygınlaşmaktadır. Kilo vermenin pek çok yöntemi bulunmaktadır. Hızlı kilo vermek isteyip de dilediği gibi yemek yiyerek, yemiş oldukları yiyeceklerden taviz vermeyen birçok insanın ortak sorunu fazla kilolarıdır. Zayıflama denilince insanların hemen aklına diyet listeleri gelmektedir. Zayıflama yöntem olarak birçok diyet listesi mevcut durumda. 
Fakat hangi diyet listelerinin sağlık açısından risk taşıyıp taşımadığını öğrenmek oldukça güçtür. Zayıflama diyetleri hem yeme düzeninizi hem de fazla vakit ayırmanızı gerektiren bir durum olduğu için diyet listeleri ile uğraşmak epey zordur. Sizlere diyet ile uğraşmadan normal yaşantınıza devam ederek hayatınızda yapacağınız ufak değişiklikler ile bir ayda ortalama 10 kiloya kadar kilo vermenin yollarını paylaşacağız. 


ZAYIFLAMAK İÇİN MOTİVASYON

Öncelikle zayıflama kararı almanız durumunda kendinizi buna hazırlamanızda önemli bir husustur. Yapacağınız zayıflama planı hakkında aileniz ve arkadaşlarınızla konuşarak aldığınız bu kararı onlarla paylaşın. Bu durumda işiniz daha kolaylaşarak motivasyonunuz artacaktır. Kilo vermeye başladıkça kendinizi ödüllendirin. Kilo vermeyi yavaş yavaş başardığınızda sinema, tiyatro gibi veya en çok almak istediğiniz şeyi alarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. 

Buzdolabı, odanızda aktif olarak zaman geçirdiğiniz yerlerde motive edici küçük notlar bulundurmanız zayıflamanız konusunda büyük yardımı olacaktır. Hedeflediğiniz kiloyu yani 60 kilodan 50 kiloya düşmenizi gözünüzde canlandırın. Bu tarz yapacağınız davranışlar sayesinde zayıflama durumunuzu eğlenceli hale getirebilirsiniz. 


HIZLI ZAYIFLAMANIN YOLLARI

İşte sıralayacağımız şeyleri yaparak hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler sonucunda zorlanmadan hızla kilo verebileceksiniz. 

Her yemekten 20 dakika önce bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Dilerseniz içeceğiniz suyun içine limon katarak yemek sırasında doygunluk hissini sağlayarak daha az yemek yemeyi sağlamış olursunuz. 

Kesinlikle her sabah kahvaltı yapın ve bu öğünü atlamamaya özen gösterin. Günde 1 yumurta yiyerek yumurtanın tok tutma özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Günde 2 veya 3 bardak yeşil çay tüketmeye özen gösterin. Yeşil çay EGCG adı verilen güçlü bir antioksidan içerir. Bu sebeple hem kilo vermenizi hem de kanser riskinizi önleyebilirsiniz. 

 Fazla meyve suyu tüketimini azaltın. Her ne kadar lezzeti olsalar da bir su bardağı portakal suyu 100 kalori, şeftali suyu 120 kalori, kayısı suyu 110 kalori içermektedir. İçmek istediğiniz durumlarda ise hazır paketlenmiş meyve suları yerine evde hazırlayacağınız meyve suları daha sağlıklı olmaktadır.

Şeker kullanımınızı azaltın. Taze meyve ve sebzelerden zaten yeteri kadar şeker almaktasınız. Buna ek olarak şeker kullanımınız kilo almanızı tetiklemektedir.

Tuz kullanımınızı elinizden geldiğince azaltın.

Süt alışkanlığınız varsa eğer tam yağlı sütler yerine light sütleri tercih edebilirsiniz.Sık sık yemek yemeyin. Büyük porsiyonlardan uzak durun. Doyduğunuzu hissettiğiniz durumda yemeğinizi sonlandırın.
12 saat kuralını uygulamayı ihmal etmeyin. Sabah kahvaltınızı saat 9 da yapıyorsanız akşam 9’dan sonra mutfağa girmeyin. Bu 12 saat kuralı sindirim sorunlarının önüne geçmektedir. 

Evde yapacağınız ip atlama gibi egzersizler sayesinde kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Aynı tempo ile ip atlayarak 10 dakikada 120 kalori yakabilirsiniz.

Bol bol su için. Vücut bazen açlık ve susuzluk hissini karıştırabilmekte. Bundan dolayı açlık hissettiğiniz durumlarda su tüketin.

Uzun süre aç kalmamaya özen gösterin. Zayıflamak için aç kalmak bilindiğinin aksine metabolizmayı yavaşlatarak vücudun kilo almasını sağlamaktadır.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?