Ceviz Sirkesi Zayıflatır Mı? Ceviz Sirkesinin Faydaları


Bugün ceviz sirkesi zayıflatır mı? Bu konu üzerinde duracağız. Günümüzde tüketilen gıdalardan kaynaklı kilo alımı fazlalaşmış durumda. İnsanlar hızlı kilo verme yöntemlerini araştırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını aramaktadır. Kadın ve erkek fark etmeksizin pek çok kişi aldığı kilolarından memnun değildir. Hızlı zayıflama yöntemi adı altında birçok diyet içeriği bulunmakta fakat diyet yöntemlerinde bulunan besinler herkes tarafından tüketilmemektedir. Kilo vermek isteyen kişiler daha kolay yollar aramakta. Yaşamlarını fazla etkilemeden, diyet listeleri ile uğraşmak istemediklerinden dolayı bu yöntem onlara çok uğraştırıcı gelmektedir. Her şey de oldu gibi zayıflamada da basit yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan en etkili ve kolay yöntemi ise ceviz sirkesidir. 
Ceviz, sert kabuğunun içinde pek çok faydalı özellik taşımaktadır. Ceviz bünyesinde mineraller ve antioksidan ve birçok çeşitli vitaminler bulundurmaktadır. Ceviz sirkesi ise bu besin değerlerinin hepsini içinde bulundurmaktadır. Sirke yağ yakıcı bir özelliğe sahip olduğundan vücutta bulunan fazla yağların yakışını destekleyerek kilo vermenizi sağlamaktadır. 


CEVİZ SİRKESİ İLE NASIL KİLO VERİLİR?

Ceviz sirkesi, içerdiği protein, lif, Omega-3, magnezyum, fosfor, demir, kalsiyum 6 yağ asitleri ve A, B1, B2, B6, C vitaminlerini bulundurmasından dolayı zayıflama ve sağlık açısından oldukça yararlıdır. Ceviz sirkesi, göbek yağlarından iştah kesmeye kadar mucizevi yararlara sahiptir. Ceviz sirkesi kullanarak vücudunuzdaki yağ ve toksinlerin atılmasını sağlayarak kilo verme işleminizi yapmanız mümkün.  

İlginizi Çekebilir: Sirke İle Kaç Kilo Verilir?

Ceviz sirkesini birebir kullanmak içerdiği asitten dolayı mideyi yakmaya, yemek borusunu tahriş etmeye ve dişlere zarar vermeye sebebiyet vermektedir. Bu yüzden ceviz sirkesin içeceğiniz suya, çorbalara veya yemeklerde yiyeceğiniz salatalarınız içine katarak kolaylıkla tüketebilirsiniz.  1 bardak su (200 ml) içerisine 1 çay kaşığı (20 ml) katarak bu karışımı öğle ve akşam yemeğinden önce tüketmeye çalışın. 10 gün boyunca uygulayacağınız bu küre 1 haftalık mola aralıkları vererek tekrar 10 gün olacak şekilde devam edebilirsiniz. 

Yiyeceğiniz besinlere dikkat ederek ve suyunuzun ve yiyeceğinizin içine birkaç damla ceviz sirkesi damlatarak hiç zorlanmadan sadece bir iki dakikanızı ayırarak kilo verebilirsiniz. 


CEVİZ SİRKESİNİN FAYDALARI 

Ceviz sirkesi zayıflamanın yanı sıra sağlık açısından da yararlı bir besindir. İçerdiği birkaç vitamin ve lif, protein yağ asitleri vb. ile insan sağlığına yararları oldukça fazladır.

Aç karna 1 bardak su ile alınan ceviz sirkesi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Bağırsaklara detoks uygulayarak sindirimi kolaylaştırmaktadır. 
Kan dolaşımını sağlıklı bir hale getirdiği için vücuttaki fazla yağı yakmaya çalışmaktadır.
Yüksek trigliserit seviyesini düşürmektedir.

B6 ve lesitin bakımından zengin olan ceviz sirkesi metabolizmayı hızlandırarak vücudun temel özelliklerini korumasına ek olarak yağ yakısı bir yapıya sahiptir. 

Ağız kokusunda etkili bir role sahiptir. 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı ceviz sirkesi ekledikten sonra bu karışımı gargara yaparak ağız kokusunu engellemeye sahiptir. 

Bu yazımı okuyanlar aşağıdaki konularımı da okudular:
Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski