Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere çörçil kilo verdirir mi bu konu hakkında bildiklerimi paylaşacağım. Günümüzde fazla kilolu olan kişilere baktığımızda besin tüketimlerinin hareketsizlik başta olmak üzere düzensiz ve dengesiz olduğunu söylemek pek yanlış olmaz. Açlık hissedilmesi durumu vücutta susuzluk ile karıştırılmaktadır. Bu sebeple insanlar açlık hissi duyulduğu an yiyeceklere sarılmaktadır. Fakat her açlık hissi aç olduğunuz anlamına gelmemektedir. Açlık hissi duyulduğu an yemeğe koşmadan önce su veya maden suyu içilmeli açlık hissi bastırılmalıdır. 

Maden suyu, tuz ve limondan oluşan çörçil, günümüzde evde, kafelerde yapılması en kolay içeceklerden biridir. bu muhteşem üçlü son yıllarda adından çok fazla söz ettirdiğinden dolayı birçok kişinin aklına çörçil ile zayıflamak mümkün mü sorusu gelmektedir. Spor yaparak veya bir diyet yoluyla zayıflama kararı aldıysanız eğer çörçil’ı ara öğünlerde kullanarak kilo vermenizi daha verimli hale getirmeniz mümkün.ÇÖRÇİL İLE ZAYIFLAMA 

Çöçil’ın yapımının ve kilo vermede en çok etkisi bulunan maden suyu, içinde bulundurduğu mineraller ve bikarbonat sayesinde sindirimi kolaylaştırmaktadır. Alkali yapısı ile mide asidini nötralize etmekte ve böylelikle mideyi rahatlatmaktadır. Çörçil’da bulunan limon ise yüksek oranda C vitamini, askorbik asit içerdiği için karaciğeri geliştirerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olmaktadır. Limonda bulunan flavonoidler kiloyu engellemektedir bu sayede karışımın içinde yer alarak zayıflamada etkisi oldukça çoktur. 

İlginizi Çekebilir: Soda Ayran İle Zayıfladım!

Çörçil limon, tuz, maden suyu karışımından dolayı içerdiği mineraller sayesinde sindirim sisteminin işleyişini kolaylaştırarak aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak yak yakımını hızlandırmaktadır. Her gün 2 bardak çörçil içilmesi sağlık ve zayıflama açısından yararlıdır. Ancak unutulmaması gereken bir durumda içinde tuz olduğudur. Tuzun fazlası zarar olduğundan bu içeceği fazlaya kaçmayacak şekilde tüketmenizde fayda var. 


ÇÖRÇİL NASIL YAPILIR?

Çörçil yararlı olduğu kadar evde yapılacak basit bir içecektir. 

Malzemeler;
1 adet soda
2 limon suyu
Çok az miktarda tuz

Yapılışı;
Bir bardağın dibine göre bir parmağı aşmayacak şekilde limon suyu ve çok az miktarda olan tuz eklenir.

Limon tuz karışımının üstüne yavaşça soda eklenir. Köpürme ihtimali olduğundan soda yavaşça ilave edilmelidir.

ÇÖRÇİL'İN FAYDALARI

Metabolizmayı hızlandırarak vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlamaktadır.

Kas ve kemik gelişimine yardımcı olmaktadır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlamaktadır.

Sindirim sisteminin çalışmasını hızlandırır.

Sigara içen kişilerde sigaranın verdiği zararları azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Cildin nem dengesinin korumasında yardım ettiğinden ciltte akne ve sivilce oluşumunu engeller.Hücre yapılarını yenileyerek cilde canlılık vererek cildin daha genç görünmesini sağlar.

Gaz sorunlarını azaltarak hazımsızlığa ve kabızlığa iyi gelmektedir.

Saçın nem dengesini korur ve saçın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Vücudun ihtiyaç duyduğu 100’e yakın mineralin pek çoğunu içinde bulundurduğu için vücudun mineral ihtiyacını karşılar.

Diyet programları ve spor esnasında kullanıldığı zaman zayıflamaya destek olur.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular.

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski