Haftada Kaç Gün Spor Zayıflatır?

Günümüzde pek çok insan gerek sağlık gerekse zayıflamak için spor yöntemini seçmektedir. Zayıflamak için diyet listelerini uygulayan kişiler spor yardımıyla kilo vermelerini hızlandırabilmektedir. Fazla kiloları yüzünden şikayette bulunan ve diyet yöntemini tercih etmeyen kişiler, beslenme tarzlarına dikkat ederek yapacağı sporlar sayesinde daha sağlıklı kilo vermektedir.
 Spor yaparak zayıflamak vücutta yer alan bütün kasları güçlendirerek daha etkili çalışmalarını sağlamaktadır. Spor kan dolaşımını hızlandırarak ve sindirim sisteminizin düzenli olarak çalışmasını sağlar. Aynı zamanda spor metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı ve sağlıklı kilo vermenizi sağlamaktadır.


KAÇ GÜN SPOR YAPILMALI?

Yapacağınız düzenli sporun zaman aralıkları da önemlidir. Kopenhag Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalara göre her gün 30 dakika spor yapan kişilerin 1 saat spor yapan kişilere nazaran daha fazla kilo verdiği görülmüştür. Araştırma denekleri sağlıklı 60 kişiden oluşturulmuştur. Bu 60 kişi 13 hafta boyunca izlenerek yarısının her gün 30 dakika spor yapması, diğer yarısının da 1 saat boyunca spor yapmaları sağlanmıştır. Elde edilen verilere göre 3 ay sonra her gün 30 dakika spor yapanların ortalama 3.5 kilo, 1 saat spor yapan kişilerin ise 2.5 kilo verildiği görülmüştür. 

Bunun sebebi ise 30 dakika spor yapan kişilerin günlük yaşamlarında geri kalan işleri için enerjilerinin kaldığı ve daha dengeli bir hayat sürdükleri belirtilmiştir. American College Of Sports Medicine araştırmalarına göre ise, 65 yaşın altındaki kişiler için haftada 5 veya 4 gün 30 dakika-1 saat spor yapmaları durumunda sağlıklı bir şekilde kilo verdikleri görülmüştür. Yani kısaca her gün spor yapmaya vakti bulunmayan kişiler için haftada sadece 3 gün spor yapmaları kilo vermelerinde faydalı olacaktır. Tabi bu zamanı isteğinize göre değiştirerek 4 veya 5 güne de çıkarabilirsiniz.


SPOR YAPACAKLARA BESİN TAVSİYELERİ

Haşlanmış yumurta tüketin. Haşlanmış yumurtanın tok tutma özelliği vardır. Haşlanmış yumurtayı günün her öğününde tüketebilirsiniz.

Haşlanmış tavuk göğsü tüketin. Zengin protein içeriğine sahip tavuk göğsü hem yağ yakmaya yardımcı olur hem de uzun süre tokluk hissi yaratır.
Ceviz suyu içerek hızlı yağ yakmanıza yardımcı olabilirsiniz. Oda sıcaklığına sahip suyun içine bir tam ceviz atarak sabah aç karna içerek yağ yakmanızı hızlandırabilirsiniz.

Öğle veya akşam yemeğinde kolaylıkla tüketeceğiniz yoğurt, içinde bulunan protein sayesinde yağ yakmanızı kolaylaştırabilirsiniz. 

Vücudu toksin ve artıklardan arındırmak için sarımsak tüketebilirsiniz. Düzenli tüketildiği takdirde vücudun yağ yakmasına yardım etmektedir. Kötü kokusuna aldırış etmeden gece uyumadan önce çiğ veya pişirerek tüketebilirsiniz. Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

En Çok Okunan 4 Yazım
Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Nasıl 25 Kilo Verdim?

Diyette Patates Kızarması Yenir Mi?

Diyette Simit, Poğaça, Açma Yenir Mi?

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı İle 3 Günde 1 Kilo Vermek.Form Çayları Zayıflatır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?