Kefir Kilo Aldırır Mı? Kefir Ne Zaman İçilirse Zayıflatır ?


Kefir kilo aldırır mı? Yoksa kefir içerek zayıflayamak mümkün mü? Kefir içerek zayıflama yöntemini duymuşsunuzdur sanırım. Bende sizler için bugün kefir ne zaman içilirse zayıflatır başlıklı konumu paylaşacağım. Kilo vermek isteyenler için kefirin ayrı bir yeri olsa da çoğumuz kefiri nasıl zayıflama amaçlı kullanacağımızı bilmiyoruz. Bu durumu fark edince bende kefir aç karnına mı içilmeli veya aç mı tok mu içilir, kefir kilo vermek için ne zaman içilmeli gibi soruların cevaplarının yer aldığı güzel bir yazı hazırladım. Umarım sizlerde yorumlarınız ile konuya ortak olur herkes kefirle kilo verme yada kefir içerek kilo alma konusunda bildiklerini paylaşarak güzel bir sinerji ortamı oluştururuz. Haydi bakalım kefir kilo yapar mı, artık öğrenelim.
Araştırmalarımda hemen karşıma mucizevi şok kefir diyeti çıktı. Yok 3 gün sadece kefir içiyormuşsunuz da vücut kendini yeniliyormuş falan. Kefir gerçekten çok faydalı ve uzun yıllardır Türk toplumu olarak severek tükettiğimiz ,çocuklarımıza büyümelerine katkı sağlamak amacı ile içirdiğimiz büyük bir nimet. Ama bu güzel besini neden hemen şok diyetler altında öne sürerek sağlıksız rejimler yapıyoruz anlamış değilim. Faydası olan ve yararlı her besini çok zayıflatıyor yok böyle yapıyor, şöyle diyor diye aşırı şekilde kullanmaya başlıyoruz ve bu besinden bırakın fayda almayı daha çok sağlığımızdan oluyoruz.

(Sade) Kefir Kilo Aldırır Mı?

Kefir kilo yapar mı sorumuza öncelikle cevap verelim ki daha sonra rahat rahat kefiri nasıl içersek zayıflamada yardımcı olur öğrenelim. Öncelikle net bir şekilde söylüyorum evet bardak bardak kefir içerseniz kilo aldırır. Kefir öyle az kalorili her canınızın istediğinizde içebileceğiniz bir diyet ürünü değildir. Fazla içilen sade kefir kilo aldırır mı? Hem de nasıl aldırır 😎 Aşağıda kalori bilgilerini okuyacaksınız. Lütfen çok titiz bir şekilde konuyu incelemeye devam edelim.

Kefir Zayıflatır Mı?

Gelelim kefir zayıflatır mı, konusuna. Kefir diyeti yapanlar acaba 1 bardak kefirin içinde 155-160 kalori olduğunu biliyorlar mı? Zaten bu kalori hesabını yapabilenler kalkıp da yatmadan önce kefir içmek zayıflatır mı veya kefir ne zaman içilir hocam gibi sorular sormuyor :)

Kefir sütten daha kalori ve yağlı bir besindir. Çocuklarımızın büyümesinde de bu nedenle kefir kullanmıyor muyuz da şimdi bu kalorili içeceği zayıflamak için fazla kilolarımızı atmak için kullanmaya başlayalım. Dengeli ve kararında içilen kefir tabi ki sütteki gibi az da olsa yağ yakma ve metabolizmayı hızlandırma özelliği ile kilo vermemize yardımcı olur. 

Ancak siz günde 10 bardak kefir içerek günde 1600 kalori alırsanız eğer. Hele ki bu şok kefir diyetini 3 gün yaparak detoks yaptığınızı düşünürseniz çok yanlış yoldasınız demektir. Kefir kalorili bir içecektir ve asla diyette aşırı tüketilmemelidir. Bu benim görüşüm. Zaten böyle şeyleri muhakkak doktorunuza danışınız. 

Ancak bana kefirle diyet yapmanın hele sadece kefir içerek zayıflamaya çalışmanın hiçbir mantığı yok gibi geliyor. Bu arada "Su İçerek Efsane Kilo Verdim" Yazımı okumadıysanız eğer mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim:)


Kefir Aç Karnına Mı İçilmeli?

Mümkünse az olacak şekilde aç karnına içmeniz kefirin içindeki faydalı maddelerin emilimini daha iyi sağlar ve sizin için daha yararlı olur. Ancak tok karnınıza kefir içmek istiyorsanız da yemekten sonra 10-15 dakika beklemeniz kefir içmek için yeterlidir. Yemekten sonra içilen kefir ise yediklerinizi direkt kana karışmasına yardım eder ve çok daha hızlı sindirmenize yardımcı olur. Burada asıl önemli olan kefiri fazla içmemenizdir. Öyle bardak bardak kefir içerek sağlıklı hayat olmaz. Her şeyi kararında ve kalorisine dikkat ederek tüketmeliyiz. Günde 1 bardak kefirden fazlası bize ekstra kalori olarak döner ve bizi şişmanlatır. Bu nedenle kefiri dikkatli içmekte fayda var.

Zayıflamak İçin kefir Ne Zaman İçilmeli?

Zayıflamak için kefir içmenin zamanı diye bir şey yoktur. Ne zaman kefir içerseniz için alacağınız kalori bellidir. Kilo vermek için kefir ne zaman içilmeli diye bir soru çok mantıksızdır; çünkü kefir yağ yakmaz ve size kilo kaybı sağlamaz. Sadece ara öğünlerde kefirin faydasını alarak ve iştah kesici özelliğinden faydalanarak diyetinize dahil edebilirsiniz. Bunun dışında kefir ne zaman içilir sorusunun karşılığı ne zaman içerseniz için ama asla fazla içmeyin şeklindedir.

Yatmadan Önce Kefir İçmek Zayıflatır Mı?

Gece uyumadan önce kefir içmenin zayıflamaya hiçbir etkisi yoktur. Hatta yatmadan önce çok fazla kefir içerseniz kilo almanız kaçınılmaz olur. Kesinlikle yatmadan önce kefir içerek zayıflamak gibi bir konu söz konusu değildir. Kefir oldukça kalori bir içecek olup, biraz fazla tüketildiğinde zayıflama hayalleriniz yok olur. Bu nedenle ne gece yatmadan önce kefir içmek nede sabah aç karnına kefir içmek sizi zayıflatmaz. Kefiri ara öğün olarak kullanıp ya bir iştah kesici yada yoğurt yerine geçebilecek olan bir besin maddesi olarak ne kadar tükettiğinize dikkat ederek kullanmalısınız. Yatmadan önce kefir içmek kilo aldırır mı, sorusunu da cevapladıktan sonra artık meyveli kefir olayına geçelim.

Meyveli Kefir Kilo Aldırır Mı?

Normal klasik kefir bile kilo aldırıyorken, meyveli kefir kilo yapar mı diye sormak çokta mantıklı gelmiyor açıkçası. Çünkü meyveli kefirde normal kefire göre meyve şekerinden gelen fazlalık en az %10 daha fazla kalori vardır. Bu nedenle meyveli kefir içerek zayıflamak gibi bir şey imkansız ötesidir. Kilo vermek ve hızlı zayıflamak için mümkün olduğunca yağlı ve şekerli besinlerden uzak durmalıyız. Bu nedenle meyveli kefir zayıflatır mı, sorusunun cevabı maalesef hayır olacaktır.Aşağıda kefir ile ilgili çok güzel bir video var.Kefiri yemeklerden sonra besinleri sindirme amaçlı tüketebileceğimizden bahsediyor.Lütfen sizlerde izleyin.

Sonuç Olarak: Kefir Kilo Yapar Mı?

Kefir doğal bir mucizedir. Kefir içerek zayıflamak ise hayal ürünlerinden biridir. Tek başına bir besin asla sizi zayıflatmaz sadece kilo vermenize yadım eder. Bugün sizlere kefir ne zaman içilirse kilo verdirir, kefir kilo yapar mı, bu konulardan bahsetmeye çalıştım. Sizlerde kefir ile ilgili yaşamış olduğunuz kilo verme tecrübelerinizi konu altına yazarak benimle paylaşabilirsiniz.Bu konumu okuyanlar "Sadece Çorba İçerek Zayıfladım"Konumu da okudular.Sizlerinde okumasını tavsiye ederim.

EN SEVİLEN 3 YAZIM 💗💗💗

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?