10 Kilo Kaç Ayda Verilir ?

Merhabalar kıymetli arkadaşlar hepimiz biran evvel fazla kilolarımızdan kurtulmak istiyoruz.Peki 10 kilo fazlalığım var.Bu 10 kiloyu kaç ayda verebilirim?Diye kendi kendinize soruyorsanız eğer yazmış olduğum yazı tam sizlik:)Kim fazla kilolarıyla mutlu ki? İster hanımlar, ister beyler giyindiklerinde göbeklerinin dışarı çıkması yada basenlerinin belirginliği, mutsuz olmak adına birçoğumuzun başlıca nedenleridir. Bunlardan bir iki aya kurtulmak mümkün belki ama çok hızlı kilo kas kaybı, saç dökülmesi, tansiyon gibi farklı yan etkiler gösterebilir. Tamam, bir ayda 3-5 kilo verilebiliyor, bu kişiden kişiye değişir, her bünye aynı değildir. 
Her şey bir bütün aslında, sadece diyet yapalım hiç hareket etmeyelim su içmeyelim! Bunları yaparak sonuç beklemeyelim ama dimi, diyeti güçlendirecek besinleri alalım ki o zaman sonuçda uzamasın. Kilo vermek istiyorsanız zaten verirsiniz, ama daha önce uyguladıklarınızı bir gözden geçirip hala onları uygulamayın. 2 ay gibi bir süre için 10 kilo normal olabilir. Ama nasıl verildiği de önemli sadece sıvı olan bir diyeti mi, sadece sebze diyeti mi bu az besinli diyetler daha sonra 2 katı kilo almanıza neden olur.


1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir?

Bundan dolayı her şeyi kararında almak sağlıklı kilo vermek ve kas kaybı değil yağ kaybı sağlar. Karbonhidratlardan uzaklaşıp, protein ağırlıklı besinler yemeli, spor salonun haricinde de hareket etmek hızlandıracaktır. Hatta motive olabilmeniz adına çevrenizden destek isteyin eşinizden, bir yakınınızdan bu sizi olaya adapte edecektir. Çevrenizde sizin gibi kilo vermek isteyen birileri varsa onunla birlikte bu yolda ilerlemeniz birbirinize destek verecektir. 10 kilo verecekseniz, diye kendi sağlığınızı hiçe saymayın, hafta da 500 gram ya da 1 kilo vermek en ideali olacağı gibi kalıcı bir kilo verimi olacaktır. Bundan sonraki hayatınızı da dengeli beslenmenize dikkat ederek yol almanız sizi her daim fit kılacaktır. 

Kilolarınız altında herhangi bir aksilik varsa, sağlık problemleriyle ilgili doktorunuzdan yardım istemelisiniz. Birde doğru beslenmeyi denemelisiniz ki sonuçlarını görebilin. Spor yapmak sıkıcı geliyorsa sevebileceğiniz hareket alanlarını keşfetmeye çalışın mesela; yoga, zumba, bisiklete binme ya da ara ara yürüyüşler kendinizi bu işi yaparken eğlenceli hala getirmeniz sizi zevklendirecek ve sonuca ulaşacaksınız. Kilo vermeniz demek giydiklerinizi rahatça seçebilmeniz demek, fazlalıkları kapatmaya uğraşmamak demek ve kilo durumunun sağlık açısından olan risklerini de ortadan kaldırmak demektir. Hareket her daim hayatımızda olmalı ki hem kasların yetisi kaybolmasın hem de fiziğinizi istenilen oranda koruyabilesiniz. Çabuk verilen kilolar çabuk alınır. Artık diyetisyen yardımları çok uzak değil yardım alabilirsiniz,
 Öğün atlamayın ki, bir sonraki öğünde daha fazla yeme hissi oluşmasın, meyveyi de abartmamak lazım ki şekerle yüklenmeyelim diyet sonrası ve diyet öncesi diye hayatınızı bölmeyin sağlıklı yaşamayı tercih edin ki istemediğiniz kilolar ve rahatsızlıklar olmasın. Diyet sayesinde aldığınız hazır besinlerin içeriğini okumak ve içeriğindeki besinlerin neye yarayıp neye yaramadığını öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede bilinçli beslenen bir birey olabileceksiniz.Sonuç olarak ise fazlalığınız olan 10 kiloyu ortalama 3-4 ayda diyet ve sporla sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski