Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri


Merhaba arkadaşlar sizlerin de çok merak ettiği bir konu olan eczanelerde satılan zayıflama ürünlerini incelemeye çalışarak reçete ile satılan kilo verme ilaçları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.. Hangi yılda olursak olalım ister 2020, 2021, 2022 istersek 10 yıl sonra olsun insanların diyet haplarına karşı merakı asla bitmeyecek. Haydi bakalım artık tokluk hissi veren ilaç var mıymış öğrenelim bakalım.😁


Bazı insanlar için diyabet veya yüksek tansiyon gibi diğer kronik hastalıklar için reçeteli ilaçların kullanılması uygun olabilir. Reçete kilo kaybının yan etkileri genellikle düşüktür, ancak bazı durumlarda ciddi komplikasyonlar bildirilmiştir. Bu ilaçların obeziteyi tamamen iyileştirmediğini unutmayın. Eczanelerde satılan zayıflama ilaçlarının kullanımı fiziksel aktivite ile uygulanmalıdır. Uzun süreli kilo kaybını sağlamak için düzenli beslenmeyi sürdürmek de önemlidir. Bitkisel zayıflama habı, çeşitli zayıflama ürünleri gibi kilo verdiren ilaçlar adı altında piyasada birçok iştah kesen ilaç bulunuyor. Peki bu yağ yakıcı ilaç olarak tabir edilen zayıflama ürünleri işe yarıyor mu? En etkili zayıflama ilacı hangisi?Eczanede Satılan İştah Kesici Şuruplar İşe Yarıyor Mu?

Ben daha önce 1 kere arkadaşımın tavsiyesi üzerine bilinçsiz olarak iştah kesici şurup kullanmıştım. Ancak bende pek bir etkisi olmadı açıkçası. İlk günler psikolojik olarak aa acıkmıyorum galiba iyiki eczaneden iştah kesici şurup almışım desem de 1-2 gün sonra pekte iştahımın kesişmediğini hissettim ve bıraktım. Zaten o dönemde bilimsel ve sağlıklı olarak hiç araştırma yapmamıştım. Şuan olsa asla iştah kesici eczane ürünlerini kullanmam onun yerine doğal tok tutucu gıdalara yönelirdim.

Eczanede satılan zayıflama ilacı tehlikeli olabilir mi?

Bugün hangi eczaneye gitseniz kilo verme sorununuzu anlatsanız muhakkak size eczanede satılan zayıflama ilaçlarından bahsedecek ve size satmaya çalışacaktır. Aslında bunlara eczacılar genelde ilaç değil de gıda takviyesi yada tok tutan ilaç gibi daha süslü tabirler söylüyorlar. Size açık açık söylüyorum hiç %100 işe yarayan insanları kesinlikle zayıflatan bir kilo verme ilacı olsa Dünya'da bu kadar kilolu insan olur mu? Bu nedenle lütfen kullanmak istediğiniz eczane zayıflama ilaçlarını doktorunuza danışmadan kullanmayın. Bu nedenle lütfen bana zayıflama ilacı tavsiye eder misiniz diye mesaj atmayın. 😄 Çünkü öyle hemen kilo verdiren zayıflama kapsülü, tok tutan hap, hızlı zayıflatan ilaç gibi şeyler hiçbir şekilde tam anlamı ile işe yaramaz daha çok sağlığınızdan olursunuz.
Eczanelerdeki zayıflama ürünlerine ihtiyacım var mı?

Obeziteyi tedavi etmek için reçeteli ilaçların kullanımı aşağıdaki bireyler için bir seçenek olarak kullanılmalıdır.

     Vücut kitle indeksi% 30 ve üzeridir.
     Vücut kitle indeksi% 27 veya daha fazla olan kişiler (diyabetliler veya yüksek tansiyon obezite bozuklukları olanlar)

Reçeteli Zayıflama İlaç Çeşitleri

Birkaç hafta veya ay boyunca kullanılması tavsiye edilir. Kilo verme ilaçlarının ana amacı iştah kesmektir. Bu ilaçlar genellikle tabletler veya kapsüllerdir. Bu iştah kesici zayıflama ürünlerinin doktorlar tarafından reçete ile verilenleri olduğu gibi reçetesiz olarak satılanları da vardır. Başka bir reçeteli kilo kaybı ilaç tipi yağla çalışan inhibitördür. Bu, Xenical Amerika'da onaylanmış olan bu tip tedavinin tek örneğidir. Ksenical şu ​​anda reçetesiz bir kilo verme ilacı olarak satılmaktadır.Reçeteli Zayıflama İlaçlarının Riskleri


Obezite için uzun süreli kilo verme ilaçları kullanırken, aşağıdaki riskler doktorunuzla birlikte ele alınmalıdır:

Bağımlılık. Xsenical'ten alınan tüm reçeteli obezite ilaçları kontrollü maddelerdir. Bu durumda, doktorlar bu ilaçları yazarken dikkatli olmalı çünkü bu ilaçlar bağımlılık yapacaktır.

Gelişmiş Tolerans. Çoğu insan 6 ay sonra kilo verdikten sonra tekrar geri almaya başlar. Bu durumda, kişi ilaç için bir tolerans geliştirmiş olabilir. Bununla birlikte, bu kilo kaybının geliştirilmiş toleranstan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirsizdir. İlacın süresi de bitmiş olabilir.

Reçeteli Kilo Verme İlaçların Yan Etkileri


İştah kesici ilaçların çoğu obez insanlar için kısa süreli tedavi olarak kullanılabilir. İlaçların bazı yan etkileri birkaç hafta içinde ortadan kalkabilir, ancak olumsuz yan etkiler vardır. bunlar:

Kalp hızı ivme
Artan Basınç
terleme
kabızlık
uykusuzluk
aşırı susama
baş dönmesi
uyuşukluk
burun tıkanıklığı
Genel Ağrısı
kaygı
ağız kuruluğu


Reçeteli kilo kaybı ilaçlarının farmakoterapisi

Doktor reçeteli kilo verme ilaçlarını yazmadan önce size soracaktır: Sahip olduğunuz alerjiniz, hamile biri misiniz ve diğer ilaçlarınız var mı? Aşağıdaki belirtilerden birine sahipseniz, doktorunuza bildirin:

     diyabet
     Yüksek basınç
     Kalp hastalığı
     epilepsi
     böbrek hastalığı
     alkol veya uyuşturucu
     tiroit
     Depresyon veya diğer akıl hastalıkları
     İlaç Gerekli Migren Ağrısı
     Genelleştirilmiş anestezi planlı bir ameliyattır.
     hamilelik
     emzirme

Zayıflama ilacı var mıdır?

 

Evet arkadaşlar bugünkü sizlere bahsettiğim konu eczanelerde satılan kilo verme ürünlerinin zararları ve nasıl dikkatli kullanılması yönünde bilgi verme amaçlı bir yazıydı.Sizlerde zayıflama ilaçları ile ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

Aşağıdaki Saçma Sapan Yazılarımdan 1'ini Seç Ve Okumaya Devam Et Tontik.😎Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:


Previous Post Next Post