Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Merhaba arkadaşlar sizlerin de çok merak ettiği bir konu olan eczanelerde satılan zayıflama ürünlerini incelemeye çalışarak reçete ile satılan kilo verme ilaçları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.. Hangi yılda olursak olalım ister 2020, 2021, 2022 istersek 10 yıl sonra olsun insanların diyet haplarına karşı merakı asla bitmeyecek. 😁

Bazı insanlar için diyabet veya yüksek tansiyon gibi diğer kronik hastalıklar için reçeteli ilaçların kullanılması uygun olabilir. Reçete kilo kaybının yan etkileri genellikle düşüktür, ancak bazı durumlarda ciddi komplikasyonlar bildirilmiştir. Bu ilaçların obeziteyi tamamen iyileştirmediğini unutmayın. Eczanelerde satılan zayıflama ilaçlarının kullanımı fiziksel aktivite ile uygulanmalıdır. Uzun süreli kilo kaybını sağlamak için düzenli beslenmeyi sürdürmek de önemlidir.

Eczanede Satılan İştah Kesici Şuruplar İşe Yarıyor Mu?

Ben daha önce 1 kere arkadaşımın tavsiyesi üzerine bilinçsiz olarak iştah kesici şurup kullanmıştım. Ancak bende pek bir etkisi olmadı açıkçası. İlk günler psikolojik olarak aa acıkmıyorum galiba iyiki eczaneden iştah kesici şurup almışım desem de 1-2 gün sonra pekte iştahımın kesişmediğini hissettim ve bıraktım. Zaten o dönemde bilimsel ve sağlıklı olarak hiç araştırma yapmamıştım. Şuan olsa asla iştah kesici eczane ürünlerini kullanmam onun yerine doğal tok tutucu gıdalara yönelirdim.

Eczanede satılan zayıflama ilacı tehlikeli olabilir mi?

Bugün hangi eczaneye gitseniz kilo verme sorununuzu anlatsanız muhakkak size eczanede satılan zayıflama ilaçlarından bahsedecek ve size satmaya çalışacaktır. Aslında bunlara eczacılar genelde ilaç değil de gıda takviyesi gibi daha süslü tabirler söylüyorlar. Size açık açık söylüyorum hiç %100 işe yarayan insanları kesinlikle zayıflatan bir kilo verme ilacı olsa Dünya'da bu kadar kilolu insan olur mu? Bu nedenle lütfen kullanmak istediğiniz eczane zayıflama ilaçlarını doktorunuza danışmadan kullanmayın.


Eczanelerdeki zayıflama ürünlerine ihtiyacım var mı?

Obeziteyi tedavi etmek için reçeteli ilaçların kullanımı aşağıdaki bireyler için bir seçenek olarak kullanılmalıdır.

     Vücut kitle indeksi% 30 ve üzeridir.
     Vücut kitle indeksi% 27 veya daha fazla olan kişiler (diyabetliler veya yüksek tansiyon obezite bozuklukları olanlar)

Reçeteli Zayıflama İlaç Çeşitleri

Birkaç hafta veya ay boyunca kullanılması tavsiye edilir. Kilo verme ilaçlarının ana amacı iştah kesmektir. Bu ilaçlar genellikle tabletler veya kapsüllerdir. Bu iştah kesici zayıflama ürünlerinin doktorlar tarafından reçete ile verilenleri olduğu gibi reçetesiz olarak satılanları da vardır. Başka bir reçeteli kilo kaybı ilaç tipi yağla çalışan inhibitördür. Bu, Xenical Amerika'da onaylanmış olan bu tip tedavinin tek örneğidir. Ksenical şu ​​anda reçetesiz bir kilo verme ilacı olarak satılmaktadır.


Reçeteli Zayıflama İlaçlarının Riskleri


Obezite için uzun süreli kilo verme ilaçları kullanırken, aşağıdaki riskler doktorunuzla birlikte ele alınmalıdır:

Bağımlılık. Xsenical'ten alınan tüm reçeteli obezite ilaçları kontrollü maddelerdir. Bu durumda, doktorlar bu ilaçları yazarken dikkatli olmalı çünkü bu ilaçlar bağımlılık yapacaktır.

Gelişmiş Tolerans. Çoğu insan 6 ay sonra kilo verdikten sonra tekrar geri almaya başlar. Bu durumda, kişi ilaç için bir tolerans geliştirmiş olabilir. Bununla birlikte, bu kilo kaybının geliştirilmiş toleranstan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirsizdir. İlacın süresi de bitmiş olabilir.

Reçeteli Kilo Verme İlaçların Yan Etkileri


İştah kesici ilaçların çoğu obez insanlar için kısa süreli tedavi olarak kullanılabilir. İlaçların bazı yan etkileri birkaç hafta içinde ortadan kalkabilir, ancak olumsuz yan etkiler vardır. bunlar:

Kalp hızı ivme
Artan Basınç
terleme
kabızlık
uykusuzluk
aşırı susama
baş dönmesi
uyuşukluk
burun tıkanıklığı
Genel Ağrısı
kaygı
ağız kuruluğu


Reçeteli kilo kaybı ilaçlarının farmakoterapisi

Doktor reçeteli kilo verme ilaçlarını yazmadan önce size soracaktır: Sahip olduğunuz alerjiniz, hamile biri misiniz ve diğer ilaçlarınız var mı? Aşağıdaki belirtilerden birine sahipseniz, doktorunuza bildirin:

     diyabet
     Yüksek basınç
     Kalp hastalığı
     epilepsi
     böbrek hastalığı
     alkol veya uyuşturucu
     tiroit
     Depresyon veya diğer akıl hastalıkları
     İlaç Gerekli Migren Ağrısı
     Genelleştirilmiş anestezi planlı bir ameliyattır.
     hamilelik
     emzirme

Zayıflama ilacı var mıdır?

 

Evet arkadaşlar bugünkü sizlere bahsettiğim konu eczanelerde satılan kilo verme ürünlerinin zararları ve nasıl dikkatli kullanılması yönünde bilgi verme amaçlı bir yazıydı.Sizlerde zayıflama ilaçları ile ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.Bu yazımı okuyanlar "Diyette erişte yiyerek kilo verme yöntemim" adlı konumu da okudular.

EN SEVİLEN 3 YAZIM 💗💗💗

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

En Çok Okunan 4 Yazım
Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Nasıl 25 Kilo Verdim?

Diyette Patates Kızarması Yenir Mi?

Diyette Simit, Poğaça, Açma Yenir Mi?

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı İle 3 Günde 1 Kilo Vermek.Form Çayları Zayıflatır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?