Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama ÜrünleriMerhaba arkadaşlar sizlerin de çok merak ettiği bir konu olan eczanelerde satılan zayıflama ürünlerini incelemeye çalışarak reçete ile satılan kilo verme ilaçları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.. Hangi yılda olursak olalım ister 2020, 2021, 2022 istersek 10 yıl sonra olsun insanların diyet haplarına karşı merakı asla bitmeyecek. Haydi bakalım artık tokluk hissi veren ilaç var mıymış öğrenelim bakalım.😁


Bazı insanlar için diyabet veya yüksek tansiyon gibi diğer kronik hastalıklar için reçeteli ilaçların kullanılması uygun olabilir. Reçete kilo kaybının yan etkileri genellikle düşüktür, ancak bazı durumlarda ciddi komplikasyonlar bildirilmiştir. Bu ilaçların obeziteyi tamamen iyileştirmediğini unutmayın. Eczanelerde satılan zayıflama ilaçlarının kullanımı fiziksel aktivite ile uygulanmalıdır. Uzun süreli kilo kaybını sağlamak için düzenli beslenmeyi sürdürmek de önemlidir. Bitkisel zayıflama habı, çeşitli zayıflama ürünleri gibi kilo verdiren ilaçlar adı altında piyasada birçok iştah kesen ilaç bulunuyor. Peki bu yağ yakıcı ilaç olarak tabir edilen zayıflama ürünleri işe yarıyor mu? En etkili zayıflama ilacı hangisi?Eczanede Satılan İştah Kesici Şuruplar İşe Yarıyor Mu?

Ben daha önce 1 kere arkadaşımın tavsiyesi üzerine bilinçsiz olarak iştah kesici şurup kullanmıştım. Ancak bende pek bir etkisi olmadı açıkçası. İlk günler psikolojik olarak aa acıkmıyorum galiba iyiki eczaneden iştah kesici şurup almışım desem de 1-2 gün sonra pekte iştahımın kesişmediğini hissettim ve bıraktım. Zaten o dönemde bilimsel ve sağlıklı olarak hiç araştırma yapmamıştım. Şuan olsa asla iştah kesici eczane ürünlerini kullanmam onun yerine doğal tok tutucu gıdalara yönelirdim.

Eczanede satılan zayıflama ilacı tehlikeli olabilir mi?

Bugün hangi eczaneye gitseniz kilo verme sorununuzu anlatsanız muhakkak size eczanede satılan zayıflama ilaçlarından bahsedecek ve size satmaya çalışacaktır. Aslında bunlara eczacılar genelde ilaç değil de gıda takviyesi yada tok tutan ilaç gibi daha süslü tabirler söylüyorlar. Size açık açık söylüyorum hiç %100 işe yarayan insanları kesinlikle zayıflatan bir kilo verme ilacı olsa Dünya'da bu kadar kilolu insan olur mu? Bu nedenle lütfen kullanmak istediğiniz eczane zayıflama ilaçlarını doktorunuza danışmadan kullanmayın. Bu nedenle lütfen bana zayıflama ilacı tavsiye eder misiniz diye mesaj atmayın. 😄 Çünkü öyle hemen kilo verdiren zayıflama kapsülü, tok tutan hap, hızlı zayıflatan ilaç gibi şeyler hiçbir şekilde tam anlamı ile işe yaramaz daha çok sağlığınızdan olursunuz.
Eczanelerdeki zayıflama ürünlerine ihtiyacım var mı?

Obeziteyi tedavi etmek için reçeteli ilaçların kullanımı aşağıdaki bireyler için bir seçenek olarak kullanılmalıdır.

     Vücut kitle indeksi% 30 ve üzeridir.
     Vücut kitle indeksi% 27 veya daha fazla olan kişiler (diyabetliler veya yüksek tansiyon obezite bozuklukları olanlar)

Reçeteli Zayıflama İlaç Çeşitleri

Birkaç hafta veya ay boyunca kullanılması tavsiye edilir. Kilo verme ilaçlarının ana amacı iştah kesmektir. Bu ilaçlar genellikle tabletler veya kapsüllerdir. Bu iştah kesici zayıflama ürünlerinin doktorlar tarafından reçete ile verilenleri olduğu gibi reçetesiz olarak satılanları da vardır. Başka bir reçeteli kilo kaybı ilaç tipi yağla çalışan inhibitördür. Bu, Xenical Amerika'da onaylanmış olan bu tip tedavinin tek örneğidir. Ksenical şu ​​anda reçetesiz bir kilo verme ilacı olarak satılmaktadır.Reçeteli Zayıflama İlaçlarının Riskleri


Obezite için uzun süreli kilo verme ilaçları kullanırken, aşağıdaki riskler doktorunuzla birlikte ele alınmalıdır:

Bağımlılık. Xsenical'ten alınan tüm reçeteli obezite ilaçları kontrollü maddelerdir. Bu durumda, doktorlar bu ilaçları yazarken dikkatli olmalı çünkü bu ilaçlar bağımlılık yapacaktır.

Gelişmiş Tolerans. Çoğu insan 6 ay sonra kilo verdikten sonra tekrar geri almaya başlar. Bu durumda, kişi ilaç için bir tolerans geliştirmiş olabilir. Bununla birlikte, bu kilo kaybının geliştirilmiş toleranstan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirsizdir. İlacın süresi de bitmiş olabilir.

Reçeteli Kilo Verme İlaçların Yan Etkileri


İştah kesici ilaçların çoğu obez insanlar için kısa süreli tedavi olarak kullanılabilir. İlaçların bazı yan etkileri birkaç hafta içinde ortadan kalkabilir, ancak olumsuz yan etkiler vardır. bunlar:

Kalp hızı ivme
Artan Basınç
terleme
kabızlık
uykusuzluk
aşırı susama
baş dönmesi
uyuşukluk
burun tıkanıklığı
Genel Ağrısı
kaygı
ağız kuruluğu


Reçeteli kilo kaybı ilaçlarının farmakoterapisi

Doktor reçeteli kilo verme ilaçlarını yazmadan önce size soracaktır: Sahip olduğunuz alerjiniz, hamile biri misiniz ve diğer ilaçlarınız var mı? Aşağıdaki belirtilerden birine sahipseniz, doktorunuza bildirin:

     diyabet
     Yüksek basınç
     Kalp hastalığı
     epilepsi
     böbrek hastalığı
     alkol veya uyuşturucu
     tiroit
     Depresyon veya diğer akıl hastalıkları
     İlaç Gerekli Migren Ağrısı
     Genelleştirilmiş anestezi planlı bir ameliyattır.
     hamilelik
     emzirme

Zayıflama ilacı var mıdır?

 

Evet arkadaşlar bugünkü sizlere bahsettiğim konu eczanelerde satılan kilo verme ürünlerinin zararları ve nasıl dikkatli kullanılması yönünde bilgi verme amaçlı bir yazıydı.Sizlerde zayıflama ilaçları ile ilgili düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

Bu konumu okuyanlar aşağıdaki yazılarımı da okudular:


Yorumlar

 1. Pandemi döneminde çok kılo aldım şimdi dizimden ameliyat olacağım dizim alçıya alınacak hiç basmayacağım bir buçuk ay öyle kalacağım dahada kilo alacağım ne yapmalıyım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba sorunuz için teşekkür ederim. Öncelikle bu konuya mesaj yazdığınız için kesinlikle zayıflama ilaçları ile ilgili şeylere bulaşmayın. Yapacağınız en mantıklı şey son dönemde oldukça popüler olan aralıklı oruç diyetidir. Yani bütün gün yatsak bile bazal metabolizmamız çalışacağı ve en az erkeklerde 2100 kadınlarda 1700 kalori yakacağı için günde tek öğün beslenerek kilo almaktan kurtulabilir hemde daha sağlıklı bir sürece adım atmış olabilirsiniz. Prof. Dr. Murat AKSOY'un youtube videosunu izlemenizi tavsiye ederim. https://www.youtube.com/watch?v=cwyo895X3TY iyi günler dilerim. "Sercan Nar"

   Sil
 2. İyi günler gerek pandemi gerek gebelik yüzünden çok aşırı kilo aldım şimdi bide malum emzirme dönemindeyim dün sağlık ocağında yaptirdigim testte serbert T4 tani tiroid yavaşlıyor dedi ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım ve karaciğer yağlanması başlıyor dedi daha önce insülin direnci başlamıştı diyetle atlattım sonra gebelik şekeri diyetle atlattım ama suanki kilomu diyetti odaklanamiyorum ve okadar kılı aldım ki vücut tepki veriyor dahiliye pandemi yüzünden randevular yok napicam şaştım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle çok geçmiş olsun dahiliye yerine birde endokrinoloji bölümü varsa randevu için o bölümü deneyebilirsiniz metobolizma hastalıklarıyla ilgilenmekte olup en iyi teşhisi koyacaktır doktorunuz. hamilelikte vücut çok farklı tepkiler verebiliyor değişen hormon seviyeleriyle doğum sonrası uykusuzluk yorgunluk stres anneleri olumsuz etkiliyor birde üzerine pandemi eklendi malesef zamanla herşey normale dönecek emin olun herşey gönlünüzce olsun sağlıklı günler dileriz...

   Sil
  2. Çok teşekkürler endokrin bölüne dahiliye yönlendirme yapıyor bekliyorum randevular sıkıntılı malesef

   Sil
  3. Rica ederim. Tekrardan geçmiş olsun.

   Sil

Yorum Gönderme

En Çok Okunan 4 Yazım

Aralıklı Oruç (İF) Diyeti

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur (14 Günlük Diyet Listesi)

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?