Ekmek Yemeden Kaç Kilo Verilir?Ekmek yemeden sofradan kalmak gerçekten çok zor bir durumdur:)Peki ya sadece ekmek yemeden kaç kilo verebileceğinizi öğrenseydiniz fikriniz değişir miydi? Ekmek yemeden kilo veren var mı diye merak ediyorsanız eğer lütfen konumu okumaya devam ediniz. Uzakdoğu’daki insanların genel olarak pirinç tükettiğini herkes bilir. Genel olarak kilolu olmadıklarını görür ve imreniriz. Ama Türkiye standartlarında neredeyse hiçbir yemek ekmeksiz yenmez ve günlük en çok satışı olan şey ekmektir. Hamur işleri ile zenginleştirilmiş tüm ekmekler kalori doludur. Ortadoğu’da yemeklerin yanında ekmek yenmesi çok nadir bir durumdur. Ekmek yerine noodle veya pirinç lapası tüketimi vardır. Yavaş yavaş ekmek yeme modası olsa da genel olarak tercihleri noodle ve pirinçten yanadır. Yağsız ve tuzsuz pirinç lapası vücut tarafından kolay yakılır ve ekmek gibi çok kalorili değildir. 
Bir dilim beyaz ekmek 28 gr’dır ve 90 kaloridir. Bir dilim kepekli ekmek ise 60 kaloridir. Günlük almamız gereken kalori miktarı yaşa ve cinsiyete göre değişse de 2300 kaloriden fazla kalori almanız önerilmez. Çünkü fazlasını aldığınız zaman vücut onları yakamaz ve kilo olarak size döner. Peki, pirinç lapası kaç kaloriye eşittir? 100 gr bir pirinç lapası 125 kaloridir. Yani, ekmek yemekten öte pirinç lapası yenilerek kilo kaybetmeye başlayabilirsiniz. Bu arada diyette hangi ekmek yenmeli konumu da okumadıysanız eğer bu linkten okuyabilirsiniz.http://www.kiloverdim.com/2018/05/zayiflarken-hangi-ekmek-yenmeli.html


Ekmek Yemeden 1 Haftada Kaç Kilo Verilir?

Basit bir matematik yapıldığı zaman günlük bir insan 1 ekmeğe yakın ekmek yemektedir. Ekmeğin içerdiği kalori miktarına yaklaşık olarak 770 kaloridir. Yani yediğimiz bir tüm ekmek bize günde 770 kalori olarak dönmektedir. Bunu 10 güne yayar isek 7700 kalori etmektedir ki bu da 1 kiloya eşittir. Yani 1 hafta yada on gün ekmek yemeyi keser iseniz 1 kilo vermeniz mümkündür. 

Ekmeksiz yemek olmaz demeyip haşlanmış pirinç ile yemeklerinizi tüketmeye başlarsanız kesinlikle daha iyi hem de daha tok hissetmeye başlayacaksınız. Ya da pirincinizi haşladıktan sonra yumurta ile pişirirseniz daha da tokluk hissine neden olduğunu için açlık hissi duymayacaksınız.  Ekmeği tümden hayatınızdan çıkarır iseniz bir ayda üç kilo vermeniz çok kolay hale gelir. Ya da tamamen olmasa da günde sadece ikişer dilim ekmek tüketirseniz de günlük beslenme miktarınızı karşılamış olursunuz. Eğer çok zorlanırsanız adım adım ekmeği bırakmayı deneyebilirsiniz. Zorlanmadan da ekmeği bırakabilirsiniz. Ekmek çok yararlı bir besin olarak görülmemektedir. Beyaz ekmek özellikle lif içermediği için bağırsakları çalıştırmaz. Ek olarak tam tahıllı veya yulaflı ekmek tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Günde iki dilim yiyerek kalori miktarınızı bir dengede tutabilirsiniz. Ekmeği tamamıyla hayatınızdan çıkarırsanız aylık verdiğiniz 3 kilo vücudunuza yeni bir görünüm fırsatı verecektir. Kilo almamak sadece olduğunuz kiloyu korumak isterseniz yine kalorilerini hesaplayıp yediğiniz yiyeceklerin listesini tutarsanız daha sağlıklı bir bünyeye sahip olursunuz. Tam tahıllı ekmeği günlük olarak tüketiyor iseniz 350 gr tüm ekmeği yaklaşık 791 kaloriye eşittir. Bu 350 gr tam tahıllı ekmeği bir günde yer iseniz günlük yemeniz gereken toplam kalori olan 2200 kalorinin üçte birinin dolmasına sebep olacaktır.

Bu Konumu Okuyanlar Aşağıdaki Yazılarımı da Okudular:

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski