Kilo Verirken Yağ Yakımı İlk Nereden Başlar?Kilo verirken yağ yakımı ilk nereden başlıyor? Hiç merak ettiniz mi? Merhaba arkadaşlar bugün sizler için yağdan kilo verdiğimizi nasıl anlarız? Yağ yakıcı ilaçlar işe yarar mı konularında hazırlamış olduğum yazımı paylaşacağım. Sizlerde konumuza ortak olup kilo verirken yağ yakma hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. 


Vücut yağları ilk nereden erimeye başlar?

Vücut yağlarımız hayal ettiğiniz gibi diyete başlar başlamaz erimeye başlamıyor. Hatta ilk sorumuz yağlarımız ne zaman yanmaya başlıyor olmalıdır çünkü hiçbir şey yemeseniz bile ilk yağ yakımı en az 30 saat sonra başlıyor. Bu da demek oluyor ki seviyeli bir diyette yağ yakmaya geçmek için en az 1 haftamız olmalı. Ama ben su orucu vs gibi diyetler uygulayacağım 2-3 günlük açlık diyetleri yapacağım derseniz 36 saat sonra yağlarımız ilk kalça ve göbekten erimeye başlıyor.

Ancak sağlıklı kilo verme ve yağ yakmaya mutlaka diyet ve spor ile başlanmalıdır düzenli bir beslenme ve düzenli bir spor yağ yakmada en büyük etkendir. Tabi en önemlisi ise moral bu amaçtaki en büyük etken denilebilir aşırı alınan kilolar düzensiz beslenme, spor yapılmaması ve hastalıklar kilo verilmede ki ilk adımdır. Önce beslenmeye dikkat edilmeli düzenli ve dengeli beslenmelidir günlük protein ve vitaminler alınmalıdır. Kesinlikle ekmeği ve şekeri hayatımızdan çıkarmamız gerekmektedir. Sıvı tüketimine dikkat etmek gerekir. Çeşitli beslenin ama çok yemeyin organik beslenin meyve ve sebzeleri çiy tüketin yağ alımını azaltın tatlı ve şeker tüketimini sınırlandırın yüksek lif içeren tahıllar tüketin yoğurt sut yumurta mutlaka tüketilmelidir. 
Düşük karbonhidratlı yiyecekler tüketin brokoli, karnabahar, ıspanak, lahana, Brüksel lahanası, kereviz, pazı ve salatalık sağlıklı yağ kaynakları tüketilmelidir. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı, tereyağı yemekten korkmayın hem düşük karbonhodratlı hem de düşük ve yağlı beslenmeye çalışmayın tüketilebilecek en iyi yağ hindistan cevizi yağıdır. Kilo vermek için diğerlerinden daha uygundur. Metabolizmayı hızlandırabilir. Spor yapmaya başlandığında ise kardio ile başlanmalıdır kardio yağ yakımını hızlandırıcı ve vücuttaki kasların sıkılaşmasına neden oluyor. 


Vücutta Yağ Yakımı Nasıl Gerçekleşir?

Kilo vermek için öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız gerekmektedir. Nasıl çalıştığını çok iyi bilmekte yarar vardır. Vücut ağırlığı egzersizi yapın vücut ağırlığı egzersizi için kaygan pedler kullanın bunu yaparak yapacağınız hareketi zorlaştırmış olursunuz ve hareket sırasında daha çok zorlanırsınız ve buda sizin daha çok kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Ağır kaldırın yüksek tekrarlı antrenmanları hayatınızdan tamamen çıkarmayın ara ara yüksek ağırlık çalışın daha çok yağ yakmak için aralarda 1 dakikadan az dinlenin sakız çiğneyerek yemek yeme hissini azaltabilirsiniz. Koşun koşabildiğiniz kadar koşun günlük 20 bin adım atın. Sağlığınızı geliştirmek ve yağ yakımını kolaylaştırmak için iyi uyku alın.


Yağ Yakıcı İlaçlar Zararlı mı?

 Kesinlikle yağ yakımını hızlandıracak ilaçlar almayın günümüzde yağ yakımını kolaylaştıran ve kas yapan ilaçlar var hemen her insanın spor salonlarında kullandıkları bilinmektedir bu gereksiz ilaçları ve vitaminleri kesinlikle kullanmayınız kilo vermek amacıyla çıktığınız bu yola sağlığınızı bozarak dönebilirsiniz. Yağ yakıcı ilaçların kullanılması alerjiye neden olabilir. Ruh halini olumsuz etkileyebilir ve uykusuzluğa sebep olabilir. Uzun süreli kullanımlarda karaciğeri ve böbrekleri yorabilmekle birlikte kalıcı hasarlar yaratabilir. Vücut ısısını çok fazla arttırdığından dolayı terleme yolu ile aşırı su kaybına neden olur. Tansiyonu, nabzı yükseltebilir. Başta karın ağrısı gibi birçok ağrıya sebep olabilir. Egzersizlerin nedeni yağlar değil kaslardır. Öncelikle kilo vermeye ve yağları eritmeye kendiniz karar verin hangi bölgede daha çok kilonuz var ise oradan başlamalısınız çalışmaya bölgesel yağların eritmenin yolu düzenli egzersiz veya diyet programı ile yakabilirsiniz. 

Yağ yakabilmeniz için yaktığınızdan daha az kalori almanız gerekir.Aşağıda yağ yakımı ile güzel bir video var izlemenizi öneririm arkadaşlar.
Evet değerli dostlar bugün sizlere vücudumuzun yağ yakımı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım.Sizlerde düşüncelerinizi beninle paylaşabilirsiniz.Bu yazımı okuyanlar "Diyette Makarna.mantı yiyerek kilo verdim" yazımı da okudular.


Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski