Limon Yemek Kilo Aldırır Mı? Limon Diyeti Yorumları


Merhaba arkadaşlar bugün sizler için limon kilo aldırır mı bu konu hakkında yapmış olduğum araştırma sonuçlarımı aktaracağım.Herkesin diyette ilk koştuğu besin olan limon kilo yapar mı bugün hep birlikte öğreneceğiz.Özellikle sıcak limonlu su ile kilo vermeye çalışan insanlar varken limon diyetini de incelemeden olmaz tabiki:)Sizlerde limon ile zayıflama hakkında ki görüşlerinizi belirtebilirsiniz arkadaşlar.


Limon Diyeti Nedir?

Limon diyeti 50 yıldır uygulanan popüler bir zayıflama diyetidir. Bu diyetin popülaritesi Beyonce tarafından birkaç yıl önce Dreamgirls için 10 kilo verdiren diyet olarak ortaya çıkmıştı ve bu sayede oldukça meşhur olmuştu.

Bununla birlikte, bu tür diyetler sağlığınıza da zararlı olabilir. Beslenme uzmanları diyet planının tüm gerekli besin maddelerinden yoksun olduğuna dikkat çekiyor.


Limon Diyetinde Ne Yenir?

Katı yiyecekler ve gıda takviyeleri alınmasına izin verilmez. Sulu bir şey almak için sadece limon suyuna sahipsiniz. Bu plan içinde kişi günde 6 veya daha fazla kez limon suyu içer. Diğer bir seçenek ise, çeyrek litre su başına 2 çay kaşığı tuz ve gerekirse, bitkisel kaynaklı laksatiflerden oluşan "tuzlu su" olabilir.

Bu diyeti 3-13 gün içinde tamamladıktan sonra,ardından bol bol sebze ve meyve yemeye başlaması isteniyor.

Limon Diyeti Nasıl Çalışır?

Limon diyeti ile yüksek miktarda kalori yakılabilir ve kısa sürede zayıfladığınızı görebilirsiniz ancak bunun ne kadar sağlıklı olduğu düşündürücü bir gerçektir.Diyet boyunca, açlık hissedebilir ve baş ağrısı, yorgunluk, baş dönmesi, ishal, mide bulantısı veya kabızlık olabilir.


Limon Diyeti Uzman Yorumları

Diyetisyen Fatma Obruk bu diyet planında olumlu bir şey görmüyor. “Vücudunuzu temizlemenize ya da kilo vermenize yardımcı olacak herhangi bir detoks mucizesi gibi bir şeye ihtiyacınız olduğuna dair hiçbir tıbbi kanıt elde edilmedi.” demektir.

Uzmanlar bu dengesiz diyetlerin etkisiz olduğu konusunda hemfikirler, ancak potansiyel tehlikelerin ne kadar olduğu konusunda da hemfikirler. Sürekli maruziyet sindirim sistemine yardımcı olmak ve bağırsaklarınıza karşı bağışıklığı arttırmak amacı ile limon diyeti uzun süre olmamak kaydıyla yapılabilir.
Hızlı kilo kaybının bir başka riski de saf kas kaybıdır. Fitness Uzmanı Dr. Ayşegül Yılmaz, eğer diyetimiz yeterli proteine ​​sahip değilse, vücudumuzun başka bir kaynaktan protein alması ve dolayısıyla kas kütlesinden yakması gerektiğini söylüyor. "Diyetin sonunda kilo verirsiniz, fakat vücudun yağ oranı yüksektir ve kas hacmi daha düşük olacaktır."Diyor.

Bunun yerine, yaşam tarzınıza uygun ve kalıcı bir kilo verme planı seçin. Hızlı kilo kaybı gerektiren özel bir olay varsa, daha güçlü egzersiz yapın ve sağlıklı ve dengeli bir diyet planı ile kalorileri azaltın. Hızlı kilo kaybı sürdürülebilir değildir. Çoğu durumda, kilo kaybının bir sonucu olarak, 1-2 kilo önce alınır. Bu planı uygulamanızı seçerseniz, birkaç günden uzun bir süredir antrenman yapmamaya çalışın ve en baştan doktorunuza danışın.Asıl sorumuz olan limon kilo yapar mı sorusuna gelecek olursak da.Limon kilo yapmaz hatta limon ile diyet bile yapabilirsiniz ancak bu sağlıklı olmaz.Sizler mümkün olduğunca diyetisyen eşliğinde her besin gruplarından beslenerek yapacağınız diyetlerde çok daha fazla başarılı olabilirsiniz.

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski