Pirinç Unu Kilo Aldırır Mı? Diyette Pirinç Unu Yenir Mi?Yeniden merhabalar arkadaşlar bugün sizlere pirinç unu kilo aldırır mı bu konu üzerine bir şeyler anlatmaya çalışacağım. Özellikle farklı gıdalar denemeyi seven kişiler için pirinç unu vazgeçilmez bir gıda:) Ben genelde çocuklara verildiğini bildiğim pirinç ununu aslında büyüklerinde tükettiğini öğrendiğimde şaşırsam da açıkçası pirinç unu kilo yapar mı ile ilgili internette çok fazla bir bilgi bulamadığımdan dolayı bende diyette pirinç unu yenir mi ile ilgili güzel bir yazı yazmaya karar verdim. Sizlerde günlük hayatınızda pirinç unu ile zayıflama hakkında düşünceleriniz veya yaşamış olduğunuz tecrübeleriniz varsa konu altından mesaj yazarak bizlere ulaşabilirsiniz. Haydi başlayalım bakalım diyette pirinç unu yenir mi konumuza..
Pirinç ununu genelde sütlü tatlı ve muhallebilere kıvam verme amacı ile kullanıldığını biliyordum.Tabiki vazgeçilmezimiz bebek mamaları yaparken de pirinç unu en büyük kurtarıcımız oluyor.Peki pirinç unu tüketirsek kilo alır mıyız?Pirinç ununun kalori durumu nedir bunlar hakkında bildiklerimi paylaşayım.100 gr pirinç ununun kalori değeri 350 kaloridir ve bu kalori değeri gayet yüksek olup kilo almanıza yetecek kıvamdadır.Bu nedenle diyette pirinç unu yenir mi sorusuna elinizden geldiğince yemeyin diyerek cevaplamak doğru olur sanırım.


Ancak evde sütlaç yaparken içine atacağınız az miktarda pirinç unu sizi çok fazla etkilemez.Öyle etkilemez dediysem yani az şekerli haftada 1 kase yiyeceğiniz diyet sütlaçınızı yaparken biraz daha kıvamlı olması açısından içerisine biraz pirinç unu katarak daha mama kıvamına erişebilirsiniz.Ancak sadece pirinç unu ile yapılan sütlü tatlı veya muhallebi tarzı şeylerden uzak durmakta fayda vardır.Bayanlar özellikle son zamanlarda pirinç unu ile güzelleşme yollarına girdiler:)Benimde yapmış olduğum araştırmalarda çok güzel şeyler elde ettim örneğin aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin.Cildinizi beyazlaştırmak için pirinç unu çok farklı şekillerde kullanılarak bayanların kurtarıcısı olmuş durumda.:))


Evet değerli takipçilerimiz bugün çok uzun olmasa da pirinç unu ile zayıflanır mı yada bununla kilo verilir mi sorularınıza karşılık vermiş olduğumu düşünüyorum. Pirinç unu kalori bakımından yüksek bir besin olmasından dolayı diyetlerde uzak durulması gereken bir gıda olup maalesef pirinç unu tüketirseniz eğer kilo yapma ihtimali çok yüksek olacaktır. Ancak sizlerde pirinç ununu videoda ki bayan gibi güzelleşmek için kullanabilirsiniz:)

Bu Konumu Okuyanlar Aşağıdaki Yazılarımı da Okudular:

Previous Post Next Post