Sabah Yoğurt Yemek Zayıflatır Mı?

Bugün sizler için sabahları yoğurt yemek kilo verdirir mi ve bizim zayıflamamızı sağlar mı bunu inceleyeceğiz.Yediğiniz gıdalardan aldığınız kalorilerin gün boyu harcamada bulunduğunuz kalorilerden az olması gerekiyor. Maalesef birçok kişi gün içinde fazla kalori alarak bu kalorileri eritememektedir. Yoğun iş, okul, ev gibi birçok yoğun tempolarda harcanan enerjiler bazen alınan kalorilerin yakılmasında yeterli olmamaktadır. Yoğurt insan sağlığı için doğrudan etkili olan besinlerden biridir. Tek bir gıda üzerinden zayıflamak pek mümkün değildir. Kısaca sadece yoğurt tüketerek birden kilo vermek mümkün değildir. Fakat gün içinde besinlere ek olarak yoğurt tüketilmesi alınan kalorileri kontrol altında tutabilmenizi sağlamaktadır. Kilo verme sürecinde yoğurt tüketerek zayıflamak mümkündür.

YOĞURT ZAYIFLATIR MI?

Gün içinde fazla kalori tüketiminize dikkat ederek, zayıflama sürecinde hem tok tutacak hem de düşük kaloriler içeren besinler tercih etmelisiniz. Sağlıklı yoğurt kürleri denenerek zayıflamak mümkün fakat bu zayıflama sürecinde sadece yoğurt yenmesi pek doğru değildir. Vücudun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek besinlerle beraber yoğurt tüketilerek istediğiniz kiloya ulaşmak mümkün. Yoğurdun sabah yenilmesinde pek bir sakınca yoktur. Ancak sağlıklı beslenme için kahvaltı şarttır. Bundan dolayı araştırmacılar öğün aralarında tüketilmesinin daha doru olduğunu belirtmişlerdir. Ara öğün olarak kullanabileceğiniz yoğurt içinde bulundurduğu proteinden dolayı öğünler arasında oluşacak açlık hissinizi ortadan kaldıracaktır. 100 gr tam yağlı yoğurt 65 kaloridir ve bu da günlük protein ihtiyacının %10’una tekabül etmektedir. Bu yüzden zayıflama sürecinizde karbonhidratlı besinler tüketmeniz yerine protein almanız, açlık hissinizi önleyerek daha az kalori almanızı sağlamaktadır. Sindirim ve boşaltım sistemini olumlu yönde etkileyen yoğurt, bu sayede zayıflamada önemli rol alan besinler arasındadır. 


YOĞURT KULLANIMI NASIL OLMALI?

 Beslenme düzeninize göre genellikle hangi ara öğünler arasında açlık hissediyorsanız çoğunlukla o ara öğünde yarım veya bir kâse yoğurt tüketebilirsiniz. Yoğurdu sade yemek bazı insanlara pek uygun gelmemektedir. Böyle bir durumda ise öğünlerinizin yanında bulundurarak kolaylıkla tüketebilirsiniz. Meyveli yoğurtlar kokusu ve lezzetinden dolayı normal yoğurda nazaran daha fazla tercih edilmektedir. 

Fakat içinde bulunan şeker dozunun fazlalığından dolayı meyveli yoğurt yerinde daha az kalori ve şekere sahip sade yoğurdu tercih etmeniz kalori açısından yararlı olmaktadır. 
Yağsız süt ile hazırlan 100 gram yoğurt toplamda 56 kalori içermektedir.
Meyveli yoğurdun 100 gramı toplamda 115 kalori içermektedir.
 Tam yağlı süt ile hazırlanan yoğurt toplamda 61 kalori içermektedir.

YOĞURDUN FAYDALARI 

Yoğurt, bağırsak enfeksiyonlarına neden olan zararlı bakterilerin dışarı atılmasına yardımcı olduğundan sindirim sistemi için yararlı bir besindir.

Bir kâse yoğurt fosfor, çinko iyot, potasyum, B5 vitamin içermektedir. İçerdiği B12 ile kırmızı kan hücrelerini korumaktadır. 

Her gün tüketilecek bir kâse yoğurt sayesinde hipertansiyonu engellemektedir bu nedenden dolayı yoğurt vücut sağlığını korumaktadır.Yoğurt cilt sağlığını korur ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Yoğurt, içerdiği laktik asitler sayesinde diş minesini ve diş etlerini korumaktadır.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?