Soda Kabızlık Yapar Mı ?

Herkese merhaba. Bugüne kadar çokça dile getirilen, akıllarda meşguliyete neden olan ve bir türlü yanıtını bulamadığımız soda içmek kabız yapar mı sorusuna yanıt olması dileğiyle sizlerle buluşmuş bulunmaktayım. Bu buluşmanın sizler için maksimum verimle geçmesi en büyük dileğim. Akıllarda soru oluşturmuş olan konuya baktığımızda sodanın kabızlık yapıp yapmaması üzerine sorularına yanıt olarak öncelikle sodanın faydalarını anlatmakla başlarsak diliyorum ki oradan genel yargıyı kolaylıkla çıkartabiliriz. 

Sodanın Faydaları

Soda, bildiğimiz üzere sindirim sistemi üzerinde oldukça fazla etkiye sahiptir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına birebir pozitif etki oluştururken bunun yanında da vücuda kazandırdığı değerler sayesinde oldukça önemli bir konumu tutmaktadır. Genellikle sindirim sistemi rahatsızlıklarının sebebi; yeterli sıvı alımının yapılmamasından, yeterli hareket etmekten yoksun olmaktan ve düzgün yapılmayan beslenme faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Doğal olarak bu şekilde yaşamanın sonucunda kabızlık kaçınılmaz bir son olmaktan geri duramamakta. 


Maden Suyu İshal Yapar Mı?

Kabızlığa çözüm olarak etkili yöntemlerden biri olan maden suyunu düzenli kullandığımızda sindirim sistemimizde iyileşme, böbreklerimizde ve idrar yollarında taş oluşumunu engelleme, metabolizmayı düzenleme, hızlandırma ve cilde faydalı olup canlılık kazandırma özellikleri mevcut olup çok yönlü etkisini gözlemleyebiliriz. Özellikle yaz dönemlerinin gelmesiyle birlikte vücutta kaybedilen sıvının iyi bir şekilde karşılanması gerekir. Bu nedenle maden suyu sıvı takviyesinde faydalı bir tercih olacaktır. Ancak her şeyde aşırıya kaçılmaması gibi soda tüketirken de eğer fazlaya kaçılırsa ishal gibi durumlara neden olabilir.Bu nedenle çok fazlaya kaçmadan maden suyunu tüketmenin ishal olma riskimizi çok daha aşağı çekecektir.

Tüketimi oldukça fazla olan sodanın günlük 2 adet kullanımı oldukça iyi etkileri oluşturmasının beraberinde oldukça da serinletici etki bırakır. Yani aşırı sıcaklar sonucunda önlenemeyen terlemeyle birlikte vücuttan kaybedilen mineraller sodayla birlikte vücuda geri kazandırılıp olumlu etkilerini göstermektedir. Zengin besin değeri sayesinde vücuda iyot, magnezyum, florür, sodyum, kalsiyum vb. desteğini iyi bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca bu desteklerinin yanı sıra vücutta oluşabilecek enfeksiyonlara karşı oldukça iyi bir koruyucu rolü üstlenmektedir. Kabızlık problemi yaşayanların öncelikle lifli gıdaları tüketmesi önemli bir uyarıdır ve ardından gelen diğer etkenlere dikkatleri vermek gerekmektedir. Bildiğimiz üzere diğer etkenlerden de ilk sırayı sıvı tüketimi almasıyla birlikte burada devreye giren etken de soda olmaktadır. Yani sizlerin sağlığını düşünerekten sizler için en iyi faydayı sağlayıcı ürünün soda olduğunu dile getirmek benim için bir görev niteliği taşımaktadır. Sağlığınız her şeyden önemli olduğu için vermeniz gereken önemin farkına varıp bu yönde kararlarınızı ve davranışlarınızı dizayn etmek tercih edilen iyi bir yol olacaktır. Yukarıda bahsettiğim bilgilerin doğrultusunda kabızlık sorunları olan arkadaşlar için soda kullanmak etkili bir çözüm yöntemi olacağını düşünerekten sizlerin hayatlarınızda daha az stresli, daha az olumsuz bir hava, daha az karmaşa ve daha iyi sağlığa kavuşmanız temennileriyle birlikte daha mutlu ve huzurlu günler diler, kabızlık probleminizi birlikte çözmeye çalışıp etkili sonuca ulaştığımızı varsayarak şimdilik hoşçakallarımı iletirim. 
Kendinize gerekli kıymeti verin ve sağlığınıza her şeyden çok dikkat edin çünkü ne kadar sorun yaşarsanız yaşayın ne kadar zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın bu zorlukları ancak sağlıklı bir bedenle aşabilirsiniz.Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere maden suyu ve kabızlık arasındaki ilişkiden bahsetmeye çalıştım.Sizlerde konumuz ile ilgili fikirlerinizi lütfen benimle paylaşınız.

Yorumlar

  1. Soda ve kahve tüketiminiz iki ve üzeri ise kesinlikle kabız olursunuz hele ki birde leblebi nohut gibi çerezler çok yiyorsanız çatlar ölürsünüz. Günde bir soda ve bir kahveden fazlasını tüketmeyin ve bunları kullanıyorsanız asla nohut ve leblebi yemeyin.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?