Spor Salonunda 1 Ayda Kaç Kilo Verilir ?Spor salonunda 1 ayda kaç kilo verilir? Cevabı çok yönlü olabilir. Bu sizin bünyenizle beraber beslenmeniz de dahil bir bütündür. Kiminin metabolizması hızlı çalışır, etki gösterir. Tabi bu arada spor salonlarına gitmeyi düşünüyorsanız kilo verirken kaslarınızdan değil, yağların gitmesine dikkat etmelisiniz. Bunun içinse her spor salonunda bir hoca oluyor zaten, hocaya bunu nasıl yapabilirimi muhakkak sorun, kaslardan gitmemesi bayanlar da daha önemlidir.  Peki, illaki spor salonuna mı gitmek istiyorsunuz? Aynı saatlerde gitmeniz vücudu adapte edecektir, bu yağ yakımı için etkili bir yöntemdir.
 Peki, yazılıp gitmeyecekseniz bunun bir anlamı olmayacaktır, doğada kendiniz de akrobasi hareketler yapmadan spor yapabilirsiniz. Yine aynı saat aralıklarında, bir saat her gün düzenli yürüyüş yağ yakımınız hızlanır ya da bisiklete binmenizde sizin bir terciniz olabilir. Eğer seviyorsanız tabi. Spor salonlarında 1 ayda vereceğiniz kilo miktarını şu kadar verirsiniz demek yanlış olabilir, bu sizin azminizle ve beslenmenize dikkat etmenizle eş değerdir. Düzenli ve istikrarlı bir biçimde kilo vereceğinizi göreceksiniz, zaten ama bir ayda çok fazla kilo vermek çok sağlıklı olmayacaktır.Spor yaparak kilo vermeyi tercih ettiğinize göre sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi tercih etmiş bulunmaktasınız. Zaten bununla ilgili olaraksa en iyi yağ yakımınızı kendi metabolizmanızı kendiniz çok daha iyi bilmektesiniz. Kiloları ciddi taktıysanız ve sonuç odaklı gitmek istiyorsanız spor salonu hocalarından tam olarak sizi kontrol etmesini zorlayın, diyetisyen takviyesi alın.

 Ekmekten bahsedelim herkes ekmek yemekten korkar, oysaki ekmek yerine karbonhidratlı besinleri yemek daha zararlıdır ve yedikçe yemek istersiniz ekmeğin içine yağ girmez,karbonhidratların çoğuna yağ girer 5-6 dilim yiyebilmenizde bir sıkıntı olmayacaktır. Karbonhidratlı yemekleri kontrolü zor olabilecekken ekmeğin kontrolü çok kolaydır. Yemeklerinizde sebzelere yer verebilir ve yoğurt ürünlerini tüketmeniz sizi tok tutacaktır. 


Spor Ve Diyetle 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

 Kilo vermeniz adı altında her besinden gerekli olanı almamanız durumunda saçlar dökülür, kaslar erir. Bu bakımından biraz dikkatli olmanız durumunda hem sağlıklı beslenip hem de sağlıklı kilo vermemeniz gibi nedeniniz söz konusu olamaz. Kimisi ekmek yemiyorum ama kilo veremiyorum der oysaki 2 tabak makarna ya da pilav yediğini itiraf eder. Spor yaptığınız takdirde 1 ayda 3-5 kilo vermeniz mümkün olacaktır. Spor yapmadan önce enerjinizin düşmemesi için gerekli besinleri de tüketmeniz spordan sizi nefret ettirmeyecektir. 
Spor salonlarında ki hocalar genel olarak spordan önce kahve önerir. Bunu deneyip görebilirsiniz. Kimi insan biraz dikkat ederek zayıflar, kimisi sıkı bir diyetle, kimisi ise hem sıkı bir diyet hem de istikrarlı bir sporla, devamlılık her zaman mükemmeli getirecektir. Bu cümleyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Zayıflamak için hangi yola baş koyduysanız vazgeçmeden, düzenli adımlar sizi zafere ulaştıracaktır. Kilolarınız var ise onları yok etmeniz gereken, çözümlerde vardır.


Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski