STREÇ FİLM SARARAK GÖBEK ERİTME YÖNTEMLERİ

Göbek bölgesinde oluşan yağlanmalar kadın ve erkeklerin ortak sorunlarından biridir. Göbek bölümünde oluşan yağlar sağlık için risk olduğu kadar vücut görünümünü de bozmaktadır. Streç film ile göbek eritme yöntemi günümüzde birçok insanın başvurduğu zayıflama yöntemlerinden biri haline gelmiş bulunmakta. Zayıflamak kararı günümüzde çok zor ve kararlılık gerektirmektedir. Kürler, çeşitli diyetler, egzersizler gibi daha pek çok yöntem denenmektedir.
Streç filmde bu yöntemler arasında yerini almaktadır. Streç film göbek bölgesini sararak, sarılan bölgenin terlemesi sonucunda yağ yakımını gerçekleştirmektedir. Sadece yağ yakmakla kalmayarak aynı zamanda bölgenin şekillenmesini sağlamaktadır. Pek çok kişi spor esnasında vücudun bazı bölümlerine streç film sarmaktadır bunun sebebi ise spor sırasında yakılan kalori ile beraber bölgelerin şekillenmesini sağlamasıdır. 


STREÇ FİLM SARARAK GÖBEK ERİTME YÖNTEMLERİ

Günümüzde yanlış beslenmeye dayalı olarak kilo alımları çok fazla olmaktadır. Yanlış beslenme ile vücut sisteminde oluşacak yanlışlar sonucunda hem fazla kilo artışı hem de sağlık problemlerini beraberinde getirmektedir. İnsanlar bazı yöntemler ile zayıflamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda artan streç film sararak zayıflamaya çalışmak bu yöntemlerden biridir. 

Streç film sarma işlemi kullanılan bölge ile hava temasını kesmektedir. Bölge hava ile temasını keserek dışarıdan gelen herhangi bir fizyolojik etkiye kendini kapatmaktadır. Yapılan bu yöntem bitkilerdeki terleme deneylerine benzemektedir. Streç filmi göbek bölgesine sarmadan önce çeşitli doğal yağlar, kremler sürmenin bölgede daha etkili olacağı söylenilmektedir. Göbek bölgesine streç film uygulanmadan önce E vitamini, kakao yağı, deniz tuzu sürülerek masaj yapılması gerekmektedir. Sonrasında ise abartıya kaçmayacak bir biçimde karın bölgesini streç filmle sarmak yeterli olmaktadır. 1 veya 2 saat bu şekilde bekleyerek veya spor yaparak vaktinizi geçirmeniz gerekmektedir. Bölgede oluşacak terleme ile yağ yakımınız yavaşça gerçekleşecektir. Streç filmi çıkardıktan sonra duş almanız ve ardından doğal nemlendirme yöntemleri ile bölgeyi demlendirmeniz önerilmektedir. Düzenli olarak uygulandığı takdirde olumlu sonuç aldığı insanlar tarafından belirtilmektedir. 


GÖBEK BÖLGESİNDE YAĞLANMA YAPAN NEDENLER

Vücutta oluşan yağlardan kurtulmanın en iyi yollarından biri tüketilen besinlerdir. Streç film yöntemine ek olarak beslenmenize dikkat ederek göbek gölgesinde oluşacak yağ miktarını azaltabilirsiniz. 

Hareketsiz oturarak çalışma. Vücudun hareketsiz kalması durumu göbek oluşumunu etkilenmektedir.
Yüksek dozda şekerli yiyeceklerin alınması.   
Kızartma çeşitleri. En çok yalı olan besin maddelerinin başında gelmektedir. Kızartma sonucunda tüketilen besinler göbek bölgesinde yağlanmaya sebep olmaktadır.

Başta tereyağı olmak üzere, yağlı süt ürünleri, yağlı etler gibi hayvansal katkı yağları tüketilmesi göbek bölgesinde oluşan yağların başlıca sebepleri arasındadır.

Hamur işleri. Börek, kurabiye ve pasta gibi sık tüketilen unlu mamuller mümkünse hiç tüketilmemelidir.

Fazla tüketilen asitli içecekler. Şeker miktarı olan kola, asitli gazoz gibi ürünler hem sağlık açısından hem de fizik açısından zararları çok fazladır.

Alkol tüketimi. Başta bira olmak üzere fazla alkol tüketimi göbek bölümünde yağlanmaya sebebiyet vermektedir. Bu yazımı Okuyanlar "Mantı,Makarna Yiyerek Kilo Ver" yazımı da okudular.

Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski