Vücut Aç Kalınca İlk Ne Yakar ? Uzun Süre Aç Kalırsak Ne Olur?

Vücudumuz aç kalınca ilk ne yakar bugün sizlere bahsedeceğim konumun başlığı.Günümüzde herkesin en büyük dertlerinden biri de fit bir vücuda sahip olup fazla yağlarından kurtulmaktır. Elimden geleni yapıyorum ama kilo veremiyorum. Elimden geleni yapıyorum fakat ne yapıyorsam olmuyor. Çaresiz ve bütün diyetleri uyguladıktan sonra En iyisi ben aç kalmalıyım. Diyorsanız en büyük hatalardan birini yapıyorsunuz. Arkadaşlar lütfen çevrenizde her söylenilenlere kulak asmayın. Ve hemen denemeyin. İlk olarak araştırın ya da doktor veya diyetisyeninize başvurun.Haydi bakalım vücut aç kalınca ne olur hep birlikte inceleyerek bu yöntemle yağ yakılır mı öğrenelim.

Aç Kalınca Vücut Yağ Yakar mı?

Eğer uzun süre aç kalıp zayıflamayı planlıyorsanız maalesef size kötü bir haberimiz var. Aksine vücudun dengesi bozulur. Yani şöyle ki metabolizmada kan şekerini dengeleyen hormonlardan biri olan insülin hormonu vücudumuza almış olduğumuz belli yiyeceklerden geçer bir vücudumuzda salgılamaya başlanmaktadır. Yanı siz oh yağlarım eridi diye düşünüyorken aslında vücudumuz için gerekli olan en temel besin olan karbonhidrat seviyesini düşürüyorsunuz. 


Uzun Süre Aç Kalırsak Ne Olur?

Uzun süreli açlık sonrası insülin hormonunun dengesi değişir. Nasıl ki bir arabayı benzini bitmesin diye boşa alıp yokuş da bayır aşağı sallıyorsak vücudumuzda kendini savunma mekanizması kurarak insülin seviyesini minimuma indirmeyi amaçlar. Ne yazık ki metabolizmada büyük sorunlar oluşmaya başlar. Bu sorunlar bizi daha sonra oluşacak kronik rahatsızlıklara sebep olur. Ve göbek çevresindeki bölgesel yapılanmaları arttırarak günümüzde en büyük kronik rahatsızlık olan diyabete neden olabilir. Azar azar ve sık sık beslenmek bu hormonumuzun dengelenmesini sağlayan en büyük faktördür ve oldukça da önemlidir. Ana öğünlerde aldığımız besinleri belli bir oranını ara öğünde almak hem bir sonraki öğününüzü abartmamanızı hem de sizi tok tutmaya yardımcı olacaktır. Bölgesel olarak yani göbek ve basen yağlanmalarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca gece almadığımız ara öğünler sabah kalmamıza neden olacaktır. Böylece gece uykuda kan şekeriniz düşer bu da bir sonraki öğün olan kahvaltı da gereğinden çok fazla tüketerek diğer ana öğünlerimizde bunun yansımasını göreceksiniz.


Vücutta Önce Ne Yakılır?

 Yani şöyle ki ara öğünlerimiz bizim için çok önemlidir. Uzun süre açlık yağ yakımını değil vücutta en önemli besinlerden biri olan karbonhidrat yakımını gerçekleştirecektir. Beynimiz sadece glikoz ile beslenmektedir. (Yani yapay glikoz olmayacak) bu nedenden dolayı karbonhidrat bizim için çok önemli bir kaynaktır. Dikkat dağınıklığı bilinç bulanıklığı ne yazık ki hep bu nedenlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Doğru kilo verme yöntemi ile yağ hacimleri azaltılacaktır. 
Bunun içinde dengeli ve kaliteli bir diyet menüsü gerekir. Yağların yakılması ile oluşacak oksidasyon atılması için bol miktarda su içmemiz gerekir. Zayıflamak ancak diyet programına uymak ve bol su içmek ile mümkündür. Yani demem o ki gün içerisinde karbonhidrat tüketmeye özen göstermelisiniz. Abartmamak kaydı ile tabii ki günde birkaç öğün tüketmek zorundayız. Her şeyde olduğu gibi insan vücudun dada her şeyin fazlası ne yazık ki zarardır. Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere vücut sırasıyla ne yakar ile ilgili bildiklerimi anlattım.Sizlerde eğer uzun süre aç kalarak kilo verme denemelerinde bulunduysanız veya bu konu ile ilgili düşünceleriniz varsa konu altına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Yorumlar

En Çok Okunan 4 Yazım

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kilo Olanlara Yapılır?

Cici Bebe Kilo Aldırır Mı?

Kulakta Akupunktur

Bakmadan Geçmeyin :)

Çorba Diyeti İle İnanılmaz Zayıfladım:)🍲 Çorba Salata Diyeti İle Kilo Verme.

Eczanelerde Peynir Ekmek Gibi Satılan Zayıflama Ürünleri

Diyette Yumurta Yerine Ne Yenebilir ? Yumurta Yerine Geçen Yiyecekler

Diyette Sucuk Yenir Mi? Sucuk Kilo Aldırır Mı?

Bitki Çayı Zayıflatır Mı? | Form Çayı Kilo Verdirir Mi?

Elma Yiyerek Süper Zayıflama.Akşam Yatmadan Önce Elma Yemek Kilo Aldırır Mı?

Diyette Ciğer Yenir Mi? Ciğer Kilo Aldırır Mı?

Gece Yatmadan Önce Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Diyet Yaparken Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır? Kilo İlk Nerden Verilir?

Çörçil Zayıflatır Mı? Diyette Çörçil İçilir Mi?