Yeşil Çay Yemekten Önce Mi Sonra Mı İçilmeli ?

Yeşil çay ile kilo verme hayali kuran kişilerin akıllarına ilk gelen sorulardan biri yeşil çay yemekten önce mi sonra mı içilir sorusu sanırım:) Bu sorunun cevabına gelmeden önceden öncelikle yeşil çay ile ilgili önemli bilgiler vermek istiyorum.Hayatta en merak ettiğim nokta Çinlilerin ve Japonların yeşil çayları ikram ettikleri minik kâseler idi. Bu minicik kâseler de neden yeşil çay ikram ettiklerini hep düşünürdüm. Biz de misafir geldiğinde çaylar demlenir, börekler, çörekler, sarmalar, tatlılar, kısırlar kısaca gelsin yağlar gelsin kaloriler. Belki de o yüzdendir Çinlilerin daha çok şey icat etmeleri. Biraz kafanız da soru işareti bırakmayı başardığıma göre artık en güzel alana geçelim, evet yeşil çay çok büyük bir antioksidan kaynağı öyle ki kanser riskini azaltıcı etkiye sahip. 

Yeşil Çay İle Haftada Kaç Kilo Verilir?

Tabii ki de bir Japon kadar olmasa da ülkemiz de de yeşil çay son zamanlarda çok adını duyduğumuz ve kilo vermek denildiğinde ilk akla gelen, bağırsakların çalışmıyorsa yeşil çay iyi gelir diyerek birbirine öğüt veren kişiler geliyor. Aslında bağırsak demeyelim biz ona yeşil çay metabolizma hızlandırmaya yardımcıdır ve tek başına büyük etkileri yoktur. Bu nedenle öyle yeşil çay günde kaç kilo verdirir yada haftada kaç kalori yakar gibi soruların sorulması mantıksızdır ve çok saçmadır.Çünkü sadece yeşil çay ile zayıflamak imkansızdır.Ayrıca hem günce 2 bardak kahve içip hem de yeşil çay içmek, bu kadar kafein vücuda zarar verir. Her şeyin belli bir dozu vardır. Bir ürünü kullanırken fazla kullanayım iyi gelir diye bir şey yok. Yerinde ve kararınca kullanmaya özen gösterin. Yeşil çayı aldınız dolapta öylece durmasın düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. Her zaman çayınızı özenle demleyin. Düzenli olarak kullanın ve etkisini görün.


Zayıflamak İçin Yeşil Çay Ne Zaman İçilmeli?

 Bir hevestir başlayıp bıraktığınız kaçıncı diyet bir hevestir bıraktığınız kaçıncı bitki çayı … her denileni deniyorsunuz ama hep bir şikâyet çünkü gereken ilgiyi göstermiyorsunuz. Güzel bir kahvaltı ile güne başlamıyorsunuz mesela. Kahvaltıdan iki saat sonra içeceğiniz yeşil çay sizi rahatlatacaktır. Mideyi tıka basa doldurmayın ya da yeşil çay içecekseniz yemekten hemen sonra içmeyin en az 2 saat bekletin ve bu süre zarfında ekstra bir şeyler yememeye özen gösterin. Şurada bir ceviz varmış hemen ağzıma atayım yok. Düzen en önemli etmen bu. Daha sonra içtiğiniz yeşil çay metabolizmanızı çalıştıracak ve yağ yıkımınızı kolaylaştıracaktır. 


Aç Mı Tok Mu İçmeli?

Yeşil çay içecekseniz özellikle doymuş olmalısınız ve aç da olmamalısınız yani ikisinin tam ortası kısaca yemeklerden 2 saat sonra rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ben yemeklerimden 2 saat sonra içtiğim yeşil çay ile daha hafif hissediyorum ayrıca üç ana öğünümden sonra toplam da gün içerisin de 3 bardak yeşil çay tüketiyorum ama en önemlisi de ekstra kafein tüketmekten kaçınıyorum. Daha forma olmak içi düzenli besin almaya özen gösterip ara öğünlerimi atlamıyorum. 
Aslına bakarsanız kilo vermek zor değil bu kararı vermek oldukça zor. İşte sizi bekleyen yeni bir hayat var ve siz o adımı hala atamıyorsunuz en acısı da bu … Bu adımı atarken yalnız değilsiniz her an birlikte doyasıya yeşil çay içebilir, daha fit bir vücut için çalışabiliriz.Bu yazımı okuyanlar "SADE MADEN SUYU KİLO YAPAR MI" isimli yazımı da okudular.Sercan Nar

Kilo verme yazılarımın tamamı bana aittir. Sizlere elimden geldiğince zayıflama serüveninizde yardımcı olmaya çalışıyorum. İlgilinizi çeken konulara lütfen düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski